Дискове и Накладки за Е39 - мнения

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Дискове и Накладки за Е39 - мнения

Мнение от jorfii » 16 Апр 2018, 17:27

Супер е станало колега.И аз на там съм тръгнал. Защо си купувал апарати твойта преди фейса ли е? И аз бях говорил с Роби по въпроса ама се наложи да го отложа. И без друго сега е по подходящ момента. В смисъл да няма големи температурни разлики в сравнение със зимата. Сподели впечатления от накладките, аз мислех за обикновено ате ама щом викаш че е добре?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Дискове и Накладки за Е39 - мнения

Мнение от FaceOff » 16 Апр 2018, 18:50

Фейс, но на 2.5д са с 296мм. Твойта на колко е, би трябвало да е 296мм 3.0д префейс? Ако искаш да минеш на 324 си е сума - други апарати, по-скъпи дискове, по-скъпи накладки. За накладките се интересувах доста, преди да се спра на тези, дори и Роби каза, че е карал с Ате Керамик на предишна кола. Според мен няма нищо керамично или спортно в тях, просто материала е малко по-различен, и дори и да има прах, той е по друг цвят (сиво-кафеникав) и не се вижда, и нарочно не съм си мил колата около седмица откакто ги сложих и почти нищо няма по джантата. Говорих и с други хора, които са карали по-дълго с такива накладки и не казаха, че ядат диска повече от стандартните.. няма и разлика на студени и топли, поне според мен си спират чудесно и докато са студени, супер тихи и комфортни..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 8.08.2017
Пол: Мъж

Re: Дискове и Накладки за Е39 - мнения

Мнение от Hip-hopotam » 16 Апр 2018, 21:55

Керамик са защото просто не цапат джантите,иначе не са нещо по различно от стандартното АТЕ.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Дискове и Накладки за Е39 - мнения

Мнение от jorfii » 17 Апр 2018, 20:23

FaceOff написа:Фейс, но на 2.5д са с 296мм. Твойта на колко е, би трябвало да е 296мм 3.0д префейс? Ако искаш да минеш на 324 си е сума - други апарати, по-скъпи дискове, по-скъпи накладки. За накладките се интересувах доста, преди да се спра на тези, дори и Роби каза, че е карал с Ате Керамик на предишна кола. Според мен няма нищо керамично или спортно в тях, просто материала е малко по-различен, и дори и да има прах, той е по друг цвят (сиво-кафеникав) и не се вижда, и нарочно не съм си мил колата около седмица откакто ги сложих и почти нищо няма по джантата. Говорих и с други хора, които са карали по-дълго с такива накладки и не казаха, че ядат диска повече от стандартните.. няма и разлика на студени и топли, поне според мен си спират чудесно и докато са студени, супер тихи и комфортни..

Мойта е тройка фейс. За накладките питах защото, чух противоречиви мнения. На един му скърцали докато са студени, друг бил доволен. За това реших да попитам и теб за впечатления. Иначе и аз съм чел, че наименованието "керамични" е малко подвеждащо. Разликата била в това, че по не цапат джантите в общи линии. Много добри отзиви съм чувал за накладки OMP някакви рейсърски били, ама нещо не мога да намеря такива.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Дискове и Накладки за Е39 - мнения

Мнение от FaceOff » 17 Апр 2018, 22:54

Сори, объркал съм се.. Еми скачай в едни оригинални дискове и си готов, щом така си го мислел. За накладките дано не си променя мнението, че ще боли :mhihi:

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 7.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M62B44

Re: Дискове и Накладки за Е39 - мнения

Мнение от anttonev » 11 Юни 2018, 22:06

Ориентировачно какви пари са 324 мм ОЕМски в момента?

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Дискове и Накладки за Е39 - мнения

Мнение от Z3Ro* » 12 Юни 2018, 12:19

От 250 до към 400 лева за бройка... ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Дискове и Накладки за Е39 - мнения

Мнение от FaceOff » 12 Юни 2018, 18:40

Как ги намериш.. цената днес е една, утре е друга

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Дискове и Накладки за Е39 - мнения

Мнение от madafaka_donkele » 27 Мар 2019, 11:38

Да повдигна малко темата. Скоро се очертава смяна на дискове и накладки, и предни и задни. Разбрах, че като най-безпроблемен, но и съответно най-скъп вариант си остават оригинални ОЕМ дискове и накладки, но това го оставям, като краен вариант по разбираеми причини :mhihi:
Търсим някаква сносна алтернатива, която да не се криви, като кашкавал и естествено да спира добре. Гледам TRW, Textar, Ferodo, Jurid и Zimmerman. Карал ли е някой с такива да сподели как се държат? Да питам също и може ли да се сложат по-големи дискове на фабричните апарати и да влизат в 16" джанта и ако да в какъв размер?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 8.08.2017
Пол: Мъж

Re: Дискове и Накладки за Е39 - мнения

Мнение от Hip-hopotam » 27 Мар 2019, 22:02

Zimmerman предни дискове и накладки сложих от Германия ми поръча приятел.За сега са ОК но имам само 500км. Излязоха ми 91 евро за 298мм.Отзад сложих дискове и накладки от БГ ,дискове Мейле и накладки Текстар.Вчера карах Варна -Бургас гледах да ги пазя колкото мога,но по едно време бях доста агресивен,няма грижи.За пръв път всичките ми джанти се чернят от феродо,преди само предните.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Дискове и Накладки за Е39 - мнения

Мнение от madafaka_donkele » 28 Мар 2019, 8:48

Цапането изобщо не е грижа, чисти се, важното е да захапват добре.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 23.04.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530I M sport
Мечтае да кара: //M5
Детайли за колата: Saloon Manual Transmission

Re: Дискове и Накладки за Е39 - мнения

Мнение от g_dobreff » 28 Мар 2019, 9:41

madafaka_donkele написа:Да повдигна малко темата. Скоро се очертава смяна на дискове и накладки, и предни и задни. Разбрах, че като най-безпроблемен, но и съответно най-скъп вариант си остават оригинални ОЕМ дискове и накладки, но това го оставям, като краен вариант по разбираеми причини :mhihi:
Търсим някаква сносна алтернатива, която да не се криви, като кашкавал и естествено да спира добре. Гледам TRW, Textar, Ferodo, Jurid и Zimmerman. Карал ли е някой с такива да сподели как се държат? Да питам също и може ли да се сложат по-големи дискове на фабричните апарати и да влизат в 16" джанта и ако да в какъв размер?


Привет, поръчах си Цимерман 324мм в комплект с накладки и датчик за износване. Очаквам ги около 9-10ти април. Цената им в Ebay.de е около 120 Евро за комплекта. Ще споделя мнение като ги сложа на колата. Иначе преди време си взех за отзад Бош в комплект с накладките ( не ми се даваха много пари за задни дискове и накладки). За около 5к км нямам забележки към тях. Не свирят.

Поздрави

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Дискове и Накладки за Е39 - мнения

Мнение от madafaka_donkele » 28 Мар 2019, 11:02

Да, разгледах сега малко по-подробно за 324мм дискове. По-дебели са от 296 милиметровите с точно 10мм., като и накладките са с по 2мм по-дебели. Иначе спирачното бутало е едно и също - 60мм. Сега остава въпроса апарата на 523-ката побира ли по-дебелия и по-голям 324мм диск заедно с по-дебелите накладки и всичко това дали влиза в 16 инча джанта :roll:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 23.04.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530I M sport
Мечтае да кара: //M5
Детайли за колата: Saloon Manual Transmission

Re: Дискове и Накладки за Е39 - мнения

Мнение от g_dobreff » 28 Мар 2019, 11:35

madafaka_donkele написа:Да, разгледах сега малко по-подробно за 324мм дискове. По-дебели са от 296 милиметровите с точно 10мм., като и накладките са с по 2мм по-дебели. Иначе спирачното бутало е едно и също - 60мм. Сега остава въпроса апарата на 523-ката побира ли по-дебелия и по-голям 324мм диск заедно с по-дебелите накладки и всичко това дали влиза в 16 инча джанта :roll:


Зимата карам с 16ски без ядове

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 30.03.2011
Местоположение: Самоков
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 525d

Re: Дискове и Накладки за Е39 - мнения

Мнение от black hawk » 08 Апр 2019, 17:02

Здравейте, колеги. Някой на скоро да е слагал дискове АТЕ Power disc да сподели впечатление, че съм се насочил към такива.Благодаря!

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook