Какви задни пружини да си купя ?

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 8.04.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: e39 525 tds

Какви задни пружини да си купя ?

Мнение от DrMasster » 07 Авг 2007, 9:26

Хора дайте съвет за задни пружини на е39 тдс (не е комби). Скоро започна да трака нещо и след разглобяване се оказа че е счупено малко парче в долния край на пружината и тя се изкривява в страни (задна лява пружина). За сега ми предлагат някакви (забравих каква марка беше) 73 лв/бр.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5014
Регистриран на: 18.05.2005
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: 7er

Мнение от Stanchev » 07 Авг 2007, 12:19

suplex, lesjofors.
Изображение

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 09 Авг 2007, 0:04

Една 2-ра употреба, би свършила работа! 8)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 8.04.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: e39 525 tds

Мнение от DrMasster » 09 Авг 2007, 21:24

Все още не мога да попадна на подходящи. На suplex се намират само усилени и вероятно колата ще се вдигне отзад, което не ми звучи добре. Други пък са по къси със 2-3 см. И аз мислех вариант за една втора употреба но знам ли на какво ще попадна, може утре пак да се счупи, затова този вариант засега не го разглеждам. Само да уточня, че моите оригиналните пружини са черни и имат една жълта точка. До колкото разбирам с жълта, зелена, синя... означават пружини с различна характеристика ( стегнатост ).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 8.04.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: e39 525 tds

Мнение от DrMasster » 16 Авг 2007, 23:35

Из между пружините на които попаднах Suplex, CS Germany, Lesjofors и още някакви си се спрях на Lesjofors. 109 лв/бр. Разликата от мойте оригиналните е че на новите диаметъра на пружинния материал е с 0,5 мм по-голям и вътршния диаметъра на витките е с 1 мм по-малък. Като първи впечатления съм доволен, даже ми се струва, че стана малко по стабилна колата.
И още нещо.. някои да има идея каде може да има в наличност долните тампони на пружините (тез които лежат на фланеца на амортесиора) смятах и тях да сменя че не са в особено добро състочние, но ми казаха за доставка 3 седмици и ....

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook