Миене на радиатора и кулера

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Дружба Тийм
Аватар
Мнения: 5675
Регистриран на: 4.05.2002
Местоположение: Keep walking
Пол: Мъж
Кара: 535xD

Миене на радиатора и кулера

Мнение от Giorceto » 03 Авг 2007, 20:54

Някой има ли идея как мога да почистя между тях... и самите тях без да се свалят .. защото ще пътувам най-вероятно и ме притеснява че перката работи нон стоп и .. знам ли за по сигурно ;)
Отгоре има една пластина, която ако сваля дали ще се вижда процепа между радиатора и кулера..?
Докъдето и да си стигнал, продължавай напред...
Почивки в Турция Почивка в Алания| Почивка в Дидим| Доставка от Англия|

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2287
Регистриран на: 26.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320dA 525xd

Мнение от pazokolarov » 03 Авг 2007, 21:46

Вероятно искаш да махнеш дифузора на радиатора на двигателя? Законтрен е само от два щифта и се откача много лесно, но не мисля, че щеуспееш да го отместиш, защото пречи перката на виското.
А и да успееш, не виждам какво ще ти помогне? Ако се помъчиш да чистиш мръсотиите от горе ще ги напъхаш в радиаторите, а от мощната струя на пароструката, ако не е перпендикулярно на радиатора , ще се огънат серпентинките и ефекта от чистенето ще е разваляне на радиатора! По-добре действай с обикновен маркуч, като ги редуваш от вън от вътре и от горе ( прозуча малко като г**а,п***та - ус**та :mhihi: )
Изображение
ИзображениеИзображение

Гост
Аватар

Мнение от Гост » 04 Авг 2007, 13:04

най-сигурно си е сваляне и миене! не е голема философия-сваля се за около половин час! иначе наистина има опасност да преебеш ламелите,а па ако откинеш некой да фъцне фреона ше се видиш у филм!

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 09 Авг 2007, 0:09

Като се обадиш, ще ти дам жокерче! :mhihi:

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook