Проблем с таблото

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 13.09.2004
Местоположение: София
Кара: '97 520i - продадена
Мечтае да кара: M5

Проблем с таблото

Мнение от M5 » 30 Май 2007, 18:37

Днес ми се случи много странен проблем с таблото. Давам на контакт и светят само лампите на маслото и акумулатора, нищо друго. Паля, няма никой. Нито километрите показва, нито стрелките отчитат нещо. Ходих до автомивката (има няма 1км), измиха я (само отвън) и след това всичко се оправи. Единственото което направих е, че изключих радиото преди да я загася на мивката. Някакви идеи от какво може да е? Търсих теми във форума, но при всички работят стрелките на бензина и температурата. При мен беше абсолютно мъртвило. Няколко пъти я палих и гасих, но се оправи чак след автомивката.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 388
Регистриран на: 25.03.2007
Местоположение: Варна

Мнение от emok » 30 Май 2007, 20:37

Моето мнение е че клемореда на контактния ти ключ може да ти е направил някоя мизерия и да не е подал сигнал към всички модули и просто след няколко завъртания всичко да си е дошло на мястото.
Доста кончета в един обор.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 254
Регистриран на: 16.05.2005
Местоположение: София

Мнение от MaxMan » 30 Май 2007, 21:37

И на мен ми се е случвало но при -19'С, работеше част от таблото, като при теб. Ако не се лъжа само лампите за масло, еърбега и акумулатора. Стрелките на нито един прибор не работеха, както постоянния и временен километраж, така и бордовия компютър. След 10 минутки се оправи всичко, след като я загасих и запалих на ново.
Рестартирай и ще се оправи. ;)

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 31 Май 2007, 15:36

Ако описваш с проблема и каква е колата и модела, си безценен! :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 13.09.2004
Местоположение: София
Кара: '97 520i - продадена
Мечтае да кара: M5

Мнение от M5 » 31 Май 2007, 20:43

Ох забравил съм :uups: , колата е Е39 520i. Днес всичко си беше нормално по таблото. Не знам какво му стана вчера, ама се надявам да не се повтаря.
Изображение

Гост
Аватар

Мнение от Гост » 31 Май 2007, 22:32

На мен ми се случи преди 20 дни-същият номер! После си се оправи от само себе си, ма умрех от яд докато тръгне!
Идеите ,дет ми дадоха беха от слаб акумулатор ,през разхлабени клеми до предстояща смяна на таблото! Засега сичко е мирно и тихо...

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook