Аларма и застрахователи

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 8.07.2003
Местоположение: София

Аларма и застрахователи

Мнение от Mr.White » 26 Апр 2007, 6:58

Колеги бих искал да попитам 2002г. Е39-ките без фабрична аларма ли са. Вчера случайно разбрах че колата няма аларма :roll: и се изненадах защото тя има пълно каско в БУЛИНС а знам, че там без аларма не застраховат.Нека някой запознат да сподели дали не е опасно ако я дигнат БУЛИНС да кажат СОРИ нямаш аларма.Ако в така да тичм да слагам :roll:

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 23.03.2007

re:

Мнение от бат Оги » 26 Апр 2007, 7:15

Здравей колега. Мойта кола е 2003 и я докарах от Германия. Там са забранени звуковите аларми. Разчита се само на алармата дето я активираш със заключването на колата. Тука застрахователа ( Булстрад) държеше да има звукова аларма и аз си сложих но да знаеш че е доста сложно да се сложи на тази кола. Цялата я разколачиха...... Алармата дето я сложих е 230лв. а за труда 50лв. По принцип колата е с имобилайзер дето е в ключа. Без него не става да се запали. Нали за това му викат код ключ. Но за да ти е мирна главата бягай слагай една квато и да е .......

Weißwurst-Fresser
Аватар
Мнения: 2687
Регистриран на: 22.11.2003
Местоположение: в рекарото
Кара: F40

Re: Аларма

Мнение от CheGevara » 26 Апр 2007, 7:41

Mr.White написа:Колеги бих искал да попитам 2002г. Е39-ките без фабрична аларма ли са.

Алармата е екстра, а не стандарт! ;)

Това, че в ГЕР са забранени звуковите аларми разбира се, че не е вярно. Забранено е алармата да издава друг звук освен когато има истинска аларма, примерно при отключване и заключване не трябва да издава звук.

Още по темата:
Алармата в Е39 е електронно подготвена в основния модул (High- или Low-Modul) и може да се включи или изключи чрез DIS. Разбира се трябва да се купят и свържат и сензорите за движение и счупване на стъкло, диода на огледалото и сирената. Не е толкова просто на практика, защото трябва да се прекарат кабели през цялата кола. Но не е невъзможно. Тогава твойта Е39 ще си има ориг. аларма. :winky:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 228
Регистриран на: 21.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 750 IA

Мнение от Apunch » 26 Апр 2007, 7:59

Вместо да се занимавате с истинско монтиране на аларма направете следното - отивате и купувате аларма за стотина лева. Аларамата се слага колкото да я има - ното се подкачва към врати, сензири, запалване и т.н. По този начин ако застрахователят изяви желание да чуе индикация за съществуване на алармата ти натискаш бутона, алармата пищи и той остава доволен :mhihi: . В същото време ако гепнат колата няма как да се заядат щото му носиш ключа плюс дистанционното на алармата. Съветът на хората, които разбират от тези неща е да НЕ се подкачват каквито и да са аларми от самозвани майстори, защото могат да се скапят много неща! Оригинална аларма му е майката, но вероятно и тя като всичко в БМВ е 1000+ лв.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 531
Регистриран на: 20.04.2007
Местоположение: София/Бургас
Пол: Мъж
Кара: F15 xDrive30d N57T
Мечтае да кара: 911 Turbo

Мнение от AGD » 26 Апр 2007, 8:32

Apunch написа:Вместо да се занимавате с истинско монтиране на аларма направете следното - отивате и купувате аларма за стотина лева. Аларамата се слага колкото да я има - ното се подкачва към врати, сензири, запалване и т.н. По този начин ако застрахователят изяви желание да чуе индикация за съществуване на алармата ти натискаш бутона, алармата пищи и той остава доволен :mhihi: . В същото време ако гепнат колата няма как да се заядат щото му носиш ключа плюс дистанционното на алармата. Съветът на хората, които разбират от тези неща е да НЕ се подкачват каквито и да са аларми от самозвани майстори, защото могат да се скапят много неща! Оригинална аларма му е майката, но вероятно и тя като всичко в БМВ е 1000+ лв.


Напълно подкрепям колегата. Моята аларма е заводска и се включва само при мародерстване на колата (аз между другото успях да я задействам като затворих багажника при включена аларма). Но когато правех застраховката ме посъветваха ако толкова държат да чуят пищене да си сложа някаква елементарна аларма с вибрационен датчик вързана само за акумулатора.
George Carlin написа:Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 8.07.2003
Местоположение: София

Мнение от Mr.White » 26 Апр 2007, 8:56

Благодая на всички за бързите отговори,тоя форум е голяма работа :P
Интересува ме само дали конкретно БУЛИНС може да ми направят мизерия, че нямам аларма ако стане нещо с колата.Все пак са се съгласили да я застраховат без такава.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 228
Регистриран на: 21.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 750 IA

Мнение от Apunch » 26 Апр 2007, 10:49

Да, могат, в случай на кражба.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 15.01.2006

Мнение от FASH1ON » 27 Апр 2007, 23:57

А те как ще разберат, че нямаш аларма????
Ако си писал в полицата че има, какав е проблема? Те ако я намерят ще ти я върнат и тогава могат да те накарат да сложиш.

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 23.03.2007

rе:

Мнение от бат Оги » 28 Апр 2007, 6:48

Май , че на никой не са му крали колата и после да се занимава със застрахователи..................

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 8.07.2003
Местоположение: София

Мнение от Mr.White » 28 Апр 2007, 7:50

Поинтересувах се и се оказа, че за БМВ и Мерцедес от 2002-ра насам не е задължително наличието на аларма.Става въпрос за БулИнс за другите застрахователи не знам.
Аз си сложих за всеки случай,защото не ми се иска някой да поспи в колата ми някоя нощ :twisted:

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook