Климатроник проблем

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 26.10.2005
Местоположение: гр. Благоевград

Климатроник проблем

Мнение от MAGNAT » 20 Апр 2007, 16:52

Здравейте, от месец имам Е38, и както всяка кола на 10 години си има своите кусури. Проблема е че вентилатора на климатроника не духа, на нито една степен, има едвам доловим признак на живот, най интересното е че като вляза с по голяма скорост в ляв завой вентилатора запо4ва да си духа супер силно,докато не изляза от завоя, четох за някакви таралежчета, но не смятам че е от него.
Идеи от къде може да идва проблема!
Газ,смyкач и ляв мигач

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 228
Регистриран на: 21.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 750 IA

Мнение от Apunch » 20 Апр 2007, 17:02

Точно от съпротивлението е! Не знам обаче къде се намира на твойта кола. За сметка на това мога да те пратя в много як сервиз!

Аз имах същия проблем - първоначално ту работеше на фул, ту наполовин мощност и накрая се сдуха! Смениха ми съпротивлението и сега е пушка!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 81
Регистриран на: 26.03.2007
Местоположение: Пловдив

Мнение от suren » 20 Апр 2007, 19:36

Проблема ти е 90% в ел.мотора (четките са свършили) и 10% в крайното стъпало (определя скороста на ел.мотора).
Това го практикувам от 10 години и съм сигурен.
Успех! 8)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 26.10.2005
Местоположение: гр. Благоевград

Мнение от MAGNAT » 21 Апр 2007, 10:26

А да ми дадете обяснение как да стигна до мотора, стьпка по стьпка?
Газ,смyкач и ляв мигач

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 228
Регистриран на: 21.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 750 IA

Мнение от Apunch » 21 Апр 2007, 15:16

Не знам дали ще се вслушаш в съвета ми, но има и други теми, в които се диагностицират разни проблеми по форумите и хората харчат маса пари и време без да се оправят проблемите. Така че - има сервизи (както казах, мога да те насоча към един такъв), които за 20-тина лева ще установят проблема, а ти после ако искаш си го прави сам!

В общи линии на повечето коли за да се стигне до въпросния вентилатор се сваля таблото (на е39 е така), така че ти решаваш!

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook