Въпрос за аларма

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 27.12.2006
Местоположение: Перник

Въпрос за аларма

Мнение от Esper » 11 Мар 2007, 20:59

Здравейте пичове.
Не зная дали тук е подходящото място за въпроса ама нищо че съм от "другия" лагер, E39 винаги ми е била мноооого присърце.
Пък и съм редовен читател :roll:

Та на въпроса - трябва да монтирам аларма.
Основното ми изискване е тя да няма отделно дистанционно.
До скоро мислех да преправям някоя и да се опитвам да я активирам при заключване на колата.
Наскоро обаче разбрах че има варианти на специализирани алармени системи за конкретни марки.
Те се активират през оригиналното дистанционно на колата и са закачени към общата комуникационната шина.
В моя случай това е IR ключа.
Няма рязане на кабели, няма простотии.

Една от системите е MetaSystem, модела който ми трябва е HPB2/HPB5.
Доколкото видях тези модели са съвместими и с BMW.
От сайта им не става много ясно точните модели с които е съвместима а единственото място в БГ което намерих да продава тези неща е Инес Ауто.
Говорих с тях обаче ми се стори че не се монтирали такава. Иначе я има във витрината, около 350лв е системата.

Та въпроса ми е дали някой може да ме насочи към алтернатива на MetaSystem за подобна алармена система.
Имам предвид фирма, модели, сериозна алармаджииница...
Важното е да работи по начина който написах по-горе.
И ако може, монтажниците да не се учат на мен. Иначе е по-добре аз сам да си я монтирам - знам добре от коя страна се държи поялник :mhihi:
Някак пичовете от Инес Ауто не успяха да ме убедят че те са хората, от друга срана е добре да имам някакъв избор все пак ;)

И накрая да кажа че колата е Мерцедес, W210...

Weißwurst-Fresser
Аватар
Мнения: 2687
Регистриран на: 22.11.2003
Местоположение: в рекарото
Кара: F40

Re: Въпрос за аларма

Мнение от CheGevara » 11 Мар 2007, 21:59

Esper написа:Наскоро обаче разбрах че има варианти на специализирани алармени системи за конкретни марки.
Те се активират през оригиналното дистанционно на колата и са закачени към общата комуникационната шина.
В моя случай това е IR ключа.
Няма рязане на кабели, няма простотии.


казват се CAN аларми.
http://www.ampire.de/security/ampire/CAN.html

има кабели - все пак трябва да се върже към CAN-буса. Но иначе след това се командва всичко чрез ориг. ключ!

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 27.12.2006
Местоположение: Перник

Re: Въпрос за аларма

Мнение от Esper » 11 Мар 2007, 22:18

CheGevara написа:казват се CAN аларми.
http://www.ampire.de/security/ampire/CAN.html

има кабели - все пак трябва да се върже към CAN-буса. Но иначе след това се командва всичко чрез ориг. ключ!


10х за линка.
Естествено че има кабели, не си я представям като GSM под задната седалка :D
А да имаш идея кой би могъл да достави и монтира точни такова нещо в България? :roll:

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 10.12.2004
Местоположение: София

Мнение от bibipec » 12 Мар 2007, 22:15

Виж тук: http://www.alkomess.com/alarms_service.htm

Аз съм доволен, алармата се управлява с оригиналния ключ. При мен е GEMINI не помня кой модел. Към алармата получаваш и модул за деактивиране ако не се задейтва чрез дистанционното на ключа. Най добре им се обади по телефона и питай. Цените не са им ниски, но работят добре и внимателно.

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 27.12.2006
Местоположение: Перник

Мнение от Esper » 12 Мар 2007, 22:44

bibipec написа:Виж тук: http://www.alkomess.com/alarms_service.htm

Аз съм доволен, алармата се управлява с оригиналния ключ. При мен е GEMINI не помня кой модел. Към алармата получаваш и модул за деактивиране ако не се задейтва чрез дистанционното на ключа. Най добре им се обади по телефона и питай. Цените не са им ниски, но работят добре и внимателно.


Екстра, ще им звънна утре. Предполагам че е 7833-7832 - CAN BUS Plip Upgrade, не видях алтернатива за подобна.
Лошото е че не видях W210 в списъка но те ще кажат.
Това последното което си написал е най-важно, дано да е така.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook