Проблем с надписите на таблото и превода им E39

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 26.01.2007
Местоположение: София

Проблем с надписите на таблото и превода им E39

Мнение от ssdd » 26 Яну 2007, 8:32

Здравей те,

имам проблем с разчитането на надписите на дисплея, който ще сменя, но до тогава трябва да проверя какво да се "провери".
Знанията ми по немски стигат до там да разбера думата "prufen", но не мога да разчета първите думи, затова ще напиша това, което виждам и се надявам на съдействие.

1. "Ruckli...... prufen"
2. "Kenzei..... prufen"
3. "Waschw... prufen"

Модела на колата е `97 525 тдс

Благодаря предварително.

Weißwurst-Fresser
Аватар
Мнения: 2687
Регистриран на: 22.11.2003
Местоположение: в рекарото
Кара: F40

Re: Проблем с надписите на таблото и превода им E39

Мнение от CheGevara » 26 Яну 2007, 9:42

ssdd написа:1. "Ruckli...... prufen" = Rücklicht prüfen
2. "Kenzei..... prufen" = Kennzeichenlicht prüfen
3. "Waschw... prufen" = Waschwasser prüfen

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 26.01.2007
Местоположение: София

Re: Проблем с надписите на таблото и превода им E39

Мнение от ssdd » 26 Яну 2007, 10:34

CheGevara написа:1. "Ruckli...... prufen" = Rücklicht prüfen
2. "Kenzei..... prufen" = Kennzeichenlicht prüfen
3. "Waschw... prufen" = Waschwasser prüfen


"Rücklicht" е светлина и проверих, изгоряла е дясната лампа, която осветява задния номер. Но за другите две трябва да ходя на сервиз.

CheGevara, предложи сервиз за ходовата част, ходих след като купих колата ( преди 2 седмици ) в Дару Кар и ми направиха проформа фактура за 7 713 с ДДС. 3,60/1 мин. работа без ДДС?! Само работата беше 881,28 лв. Загубиха ме като клиент, дано новото представителство стане по бързо, доколкото разбрах вече приемат CV-та.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 12.09.2005
Местоположение: гр.София

Мнение от redex » 26 Яну 2007, 10:39

3. "Waschw... prufen" = Waschwasser prüfen провери си нивото на течността в казанчето за стъклото и казанчето за умивателите на фаровете ако имаш тази функция. Другия вариант е помпичка. Waschwasser е свързано с почистването. На мен ми генерира такива съобщениям когато ми намалее много нивото на течност в казанчето за измиване на предното стъкло. Дано те саноча в правилна посока.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 696
Регистриран на: 26.04.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E87 120d
Мечтае да кара: x6

Мнение от Veson » 26 Яну 2007, 10:43

Колега, може ли като оправиш проблемите да пуснеш един пост в темата за поддръжката на Е39, кое колко е струвало и т.н. ? :)
stay tuned
Изображение

Weißwurst-Fresser
Аватар
Мнения: 2687
Регистриран на: 22.11.2003
Местоположение: в рекарото
Кара: F40

Мнение от CheGevara » 26 Яну 2007, 10:57

"Kenzei..... prufen" = Kennzeichenlicht prüfen е за лампичката на номера ;)
"Ruckli...... prufen" = Rücklicht prüfen е да си провериш задните светлини. Във Е39 сме обсъждали многократно, че ако не е изгоряла крушка, значи крушките са просто стари и компютъра отчита грешка. Сменяш всички крушки отзад и се оправя.
"Waschw... prufen" = Waschwasser prüfen е за водата на чистачките. Колегата redex го е обяснил.

Относно сервизи не мога да взема отношение, защото не си права колата в българия. Имам един сервиз на който се доверявам и ако имам проблем там ходя, ще ти пусна ЛС с телефона.

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 26.01.2007
Местоположение: София

Мнение от ssdd » 26 Яну 2007, 12:20

CheGevara написа:"Kenzei..... prufen" = Kennzeichenlicht prüfen е за лампичката на номера ;)
Е добре де :uups: , не стига, че дисплея не се чете, но и много бързо се сменят надписите. :shock: :)

Така се надявах, че може да се прехвърли "MODE", както от MPH на KM така и от немски на английски :D , но уви останах разочарован :D .

Колеги, тъй като все още ме тресе кефа от новата покупка и общо взето не слизам от колата, при първа възможност ще кача снимки преди ремонт и след него. Преди пастиране и след него, хубаво е човек да види ефекта. Е предполагам, че това ще се хареса на хората, за които колата не е "просто" средство да стигнеш от точка А до Б.

Благодаря за съдействието[/quote]

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 13.07.2007
Местоположение: София

Мнение от kelti » 12 Авг 2007, 18:49

какво значи EINSPRITZANLANGE ,вчера колата умря на магистралата и това изписа на дисплея

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 13.07.2007
Местоположение: София

Мнение от kelti » 12 Авг 2007, 18:50

Колата е 525д 2000 година.


Аватар
Мнения: 1825
Регистриран на: 23.09.2005
Местоположение: Варна, морето, сините вълни...
Пол: Мъж
Кара: Кенеф от Инголщат

Мнение от ms » 12 Авг 2007, 19:06

kelti написа:какво значи EINSPRITZANLANGE ,вчера колата умря на магистралата и това изписа на дисплея


Според речника- система за впръскване (на гориво)... Това е според Полиглот7, но и със слабият ми немски си мислех за точно това...

Weißwurst-Fresser
Аватар
Мнения: 2687
Регистриран на: 22.11.2003
Местоположение: в рекарото
Кара: F40

Мнение от CheGevara » 12 Авг 2007, 19:14

управлението на впръскването не е наред. Трябва да я закачиш на ДИС да видиш точно къде е проблема ... може сензор да е заминал, но може и упр. устройство на мотора да е ... :roll:

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 13.07.2007
Местоположение: София

Мнение от kelti » 12 Авг 2007, 19:33

ок.мерси за информацията-утре щея карам в дару дая видят. забравих да спомена одеве но и маркучана турбото беше изгармял,сигорно има някаква вразка с проблема

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 13.07.2007
Местоположение: София

Мнение от kelti » 14 Авг 2007, 10:21

проблема се оказа междинна помпа

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook