Климатроник - духа в различна позиция от избраната на модула

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 10.03.2011
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: е39 525d '01
Мечтае да кара: m5

Климатроник - духа в различна позиция от избраната на модула

Мнение от 0utlaw » 28 Май 2020, 9:55

Здравейте, колеги. След като ми изгоря старият модул за климатроника и го смених, посоката на духане не отговаря на тази активирана от модула. Забелязах, че има и разлика в поведението при топъл и студен въздух.
Пример:
При студен - на auto духа в прозореца, нагоре - също, в средата се чува вентилатора, но не се усеща да духа отнякъде достатъчно изявено, надолу - духа от средните отвори. Друг проблем при включен климатик, след известно време започва да духа , от пасажерската страна, долният въздуховод, топъл въздух, както и от задната страна зад пасажера.
При топъл - на auto духа в средата като, мисля че не сменя посоката остава да духа в една, при опцията за размразяване/ максимална сила в предния прозорец - духа от централния отвор, при посока нагоре не се усеща да духа в прозореца достатъчно и т.н.

Друг проблем, който предполагам не е свързан с другите,при спрян вентилатор се усеща студен въздух от таблото, в краката повече, при движение с по-висока скорост.
Сменян е вентилатора, при който се маха таблото.
За топлият въздух при климатик си мисля да не е от клапана

Колата е 525д 2001. Управлението е от вида с бутон MAX, посочен по-долу. Има разлика в номерата на стария и новия модул, старият е 2001, новият 2005. Предполагам от там идва проблема като ме интересува дали има някаква съвместимост между моделите или HW/SW номерата трябва да са еднакви.

ИзображениеИзображениеИзображение

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1057
Регистриран на: 10.10.2008
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E65 black- sport package

Re: Климатроник - духа в различна позиция от избраната на мо

Мнение от racing_team_vidin » 28 Май 2020, 20:04

Извинявай, не четох всичко, само първите изречения: Управлението ти е от Х5, намери си от е39 и ще се оправи всичко.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 10.03.2011
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: е39 525d '01
Мечтае да кара: m5

Re: Климатроник - духа в различна позиция от избраната на мо

Мнение от 0utlaw » 29 Май 2020, 12:12

racing_team_vidin написа:Извинявай, не четох всичко, само първите изречения: Управлението ти е от Х5, намери си от е39 и ще се оправи всичко.
Мерси, колега. От един колега от форума го взех, бях останал с впечатлението, че е коректен, ама явно ме е метнал... Не бях погледнал, че на х5 е53 са същите управленията.
Жив и здрав.

П.с. ако някой продава работещо управление за климатроник на е39 да пише на лично.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Изображение

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook