Проблем с ускорение M54B30

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 21.04.2020

Проблем с ускорение M54B30

Мнение от mariniliev » 21 Апр 2020, 16:09

Здравейте. Наскоро купих 39-тка с м54 (3.0 бензин).От отдавна търся читава такава и най-накрая намерих.Колата ми е с газ.Та директно на въпроса:Нормално ли е 0-100 ускорението да е не по-малко от 9 секунди, на бензин с 100-октан. Четох за някакви уплатнения на ваноса , нямам идея дали ще помогнат , но пишат че заради тях ускорението в ниските е слабо.
Просто се питам дали някой от вас има и е запознат с този мотор , и дали е нормално ускорението.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Проблем с ускорение M54B30

Мнение от Kurtov » 23 Апр 2020, 23:06

Сега гледах в autodata пишеше 7.1 секунди, но не обърнах внимание, дали за ръчна, или автоматична кутия.
Както и да е, мисля че разликата ще е малка.
Ти си прецени, дали си доволен, но за мен това е зле, ако информацията в autodata е вярна.
Как засичаш времето ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 23.04.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530I M sport
Мечтае да кара: //M5
Детайли за колата: Saloon Manual Transmission

Re: Проблем с ускорение M54B30

Мнение от g_dobreff » 24 Апр 2020, 7:47

mariniliev написа:Здравейте. Наскоро купих 39-тка с м54 (3.0 бензин).От отдавна търся читава такава и най-накрая намерих.Колата ми е с газ.Та директно на въпроса:Нормално ли е 0-100 ускорението да е не по-малко от 9 секунди, на бензин с 100-октан. Четох за някакви уплатнения на ваноса , нямам идея дали ще помогнат , но пишат че заради тях ускорението в ниските е слабо.
Просто се питам дали някой от вас има и е запознат с този мотор , и дали е нормално ускорението.


Привет, това си е ускорение като за 20ска. Търсете проблема. Направете и една диагностика като за начало. Автомата как работи? Заключва ли на 5та?

Поздрави.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 21.04.2020

Re: Проблем с ускорение M54B30

Мнение от mariniliev » 24 Апр 2020, 15:22

g_dobreff написа:
mariniliev написа:Здравейте. Наскоро купих 39-тка с м54 (3.0 бензин).От отдавна търся читава такава и най-накрая намерих.Колата ми е с газ.Та директно на въпроса:Нормално ли е 0-100 ускорението да е не по-малко от 9 секунди, на бензин с 100-октан. Четох за някакви уплатнения на ваноса , нямам идея дали ще помогнат , но пишат че заради тях ускорението в ниските е слабо.
Просто се питам дали някой от вас има и е запознат с този мотор , и дали е нормално ускорението.


Привет, това си е ускорение като за 20ска. Търсете проблема. Направете и една диагностика като за начало. Автомата как работи? Заключва ли на 5та?

Поздрави.



Автомата работи перфектно. Не мисля че е от него. На ниските е доста зле , ще направя една диагностика. Благодаря

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: Проблем с ускорение M54B30

Мнение от Boyadjiev » 25 Апр 2020, 23:13

e39 е страхотен автомобил на тия години - може да е от 120 неща, не само от 100 :mhihi: DISA, гофре, въздух от всякъде, гарнитура колектор, гарнитура капак на клапани, клапан картерна вентилация. Провери на първо време ей тия, не ме питай от къде знам :mhihi:
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook