Съвет за ГМ автомата някой рециклирвал ли е тази кутия

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 19.04.2020
Пол: Мъж

Съвет за ГМ автомата някой рециклирвал ли е тази кутия

Мнение от misho94 » 19 Апр 2020, 20:41

Здравейте моля за съвет 2018г си закупих е39ката 530д автомат след 10к километра го счупи. Взех 2-ра употреба слижихме го карах го 10к км. Смених маслото със филтъра всичко точно кутията почна да сменя даже по плавно карах я около 10к км със сменено масло но наскоро на 5та скорост се усеща треперене и оборотите играят и се усеща че торка боксува посъветвах се с механика си и мисля да я карам докато не се предаде самата кутия а след това мисля да я рециклирам в мид авто. Някой може ли да ми даде съвет заслужава ли си да я рециклирам и някой който е рециклирвал такава кутия да даде мнение благодаря предварително.Поздрави

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12762
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Съвет за ГМ автомата някой рециклирвал ли е тази кутия

Мнение от vld » 20 Апр 2020, 9:04

misho94 написа:Здравейте моля за съвет 2018г си закупих е39ката 530д автомат след 10к километра го счупи. Взех 2-ра употреба слижихме го карах го 10к км. Смених маслото със филтъра всичко точно кутията почна да сменя даже по плавно карах я около 10к км със сменено масло но наскоро на 5та скорост се усеща треперене и оборотите играят и се усеща че торка боксува посъветвах се с механика си и мисля да я карам докато не се предаде самата кутия а след това мисля да я рециклирам в мид авто. Някой може ли да ми даде съвет заслужава ли си да я рециклирам и някой който е рециклирвал такава кутия да даде мнение благодаря предварително.Поздрави

Защо ще чакаш?
В смисъл с напредването на проблема с повредения ТОРК ще се засилят вибрациите, ще почне да сменя твърдо с удъри при превключванията, това са все неща които са вредни за цялата кола не само за кутията.
Мятай торка за рециклиране и после си карай с нормално работеща кутия.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 19.04.2020
Пол: Мъж

Re: Съвет за ГМ автомата някой рециклирвал ли е тази кутия

Мнение от misho94 » 20 Апр 2020, 11:05

vld написа:Защо ще чакаш?
В смисъл с напредването на проблема с повредения ТОРК ще се засилят вибрациите, ще почне да сменя твърдо с удъри при превключванията, това са все неща които са вредни за цялата кола не само за кутията.
Мятай торка за рециклиране и после си карай с нормално работеща кутия.


Ми тя така или иначе ще е пуснала стружки в кутията и ще опече дисковете тия кутии са доста проблемни а в мид авто ако рециклират само торк не дават гаранция и да сменя торка и след тва да счупи и кутията е рисковано чудя се дали си заслужава да рециклирам кутията

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12762
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Съвет за ГМ автомата някой рециклирвал ли е тази кутия

Мнение от vld » 20 Апр 2020, 20:01

Абе чувал съм и аз че така разправят, ама моята е39ка навремето беше на 460 000км. без да и е рециклирана кутията и никога не ми е създавала проблеми ;)
След като си предубеден и смяташ, че ти е по оферта да си я дочупиш, защо търсиш чуждо мнение?
Прави каквото знаеш и това е.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 19.04.2020
Пол: Мъж

Re: Съвет за ГМ автомата някой рециклирвал ли е тази кутия

Мнение от misho94 » 20 Апр 2020, 20:51

vld написа:Абе чувал съм и аз че така разправят, ама моята е39ка навремето беше на 460 000км. без да и е рециклирана кутията и никога не ми е създавала проблеми ;)
След като си предубеден и смяташ, че ти е по оферта да си я дочупиш, защо търсиш чуждо мнение?
Прави каквото знаеш и това е.


Търся съвет дали си заслужава да я рециклирам и някой който е рециклирвал такава кутия защото да сменям само торка няма гаранция от мид авто искат 2200 за пълен рециклаж а и кутията си преритва одеве я карах имам чувството че вече не знае кво праеи кутията рита задържа и се чудя дали да я рециклирам или да и слож аръчка но цената идва една и съща

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Съвет за ГМ автомата някой рециклирвал ли е тази кутия

Мнение от zvetiko » 21 Апр 2020, 13:41

Колега, в Е60 има тема по въпроса, може да я разгледаш. Да считаш, че ще стане като нова и ще издържи колкото би издържала нова оригинална за 8000 €- едва ли. Колко ще издържи- и това едва ли някой ще ти каже. Доколкото зная, около 2000км след рециклирането изискват още една смяна на филтър и масло, а това е още един разход. Чел съм във форума мнения от колеги, че предпочитат да слагат втора ръка, пред рециклиране. Вече ако искаш да отидеш към ръчна е друга разправия- трябва сам да си изясниш какво искаш, риск винаги ще има, но ти желая успех.

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 19.04.2020
Пол: Мъж

Re: Съвет за ГМ автомата някой рециклирвал ли е тази кутия

Мнение от misho94 » 21 Апр 2020, 17:28

Колега, в Е60 има тема по въпроса, може да я разгледаш. Да считаш, че ще стане като нова и ще издържи колкото би издържала нова оригинална за 8000 €- едва ли. Колко ще издържи- и това едва ли някой ще ти каже. Доколкото зная, около 2000км след рециклирането изискват още една смяна на филтър и масло, а това е още един разход. Чел съм във форума мнения от колеги, че предпочитат да слагат втора ръка, пред рециклиране. Вече ако искаш да отидеш към ръчна е друга разправия- трябва сам да си изясниш какво искаш, риск винаги ще има, но ти желая успех.
ДИАГНОСТИКА НА B

Объркан съм кво да правя тия кутии 2ра ръка е много трудно да намериш нямат нищо общо със на е60 аз когато счупи моята първата сложих друга и тя риташе севалих я и сложих тази и тази беше добре но уви дойде и нейния час и нз кво да правя ако тръгна да я правя ръчка ще излезе сиг колкот рециклаж

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Съвет за ГМ автомата някой рециклирвал ли е тази кутия

Мнение от c04 » 24 Апр 2020, 10:15

Най-добре рециклирай твоята. При кадърен рециклаж, ще изкара прилично време.

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 19.04.2020
Пол: Мъж

Re: Съвет за ГМ автомата някой рециклирвал ли е тази кутия

Мнение от misho94 » 24 Апр 2020, 10:43

Най-добре рециклирай твоята. При кадърен рециклаж, ще изкара прилично време


Обаждах се в мид авто искат 2200 за пълен рециклаж но незнам дали си заслужава да я направя или да мина на ръчка щот ремонта никък не е евтин и незнам какви части слагат а ти запознат ли си по колко изкарват след рециклаж благодаря

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Съвет за ГМ автомата някой рециклирвал ли е тази кутия

Мнение от c04 » 24 Апр 2020, 20:39

misho94 написа:Най-добре рециклирай твоята. При кадърен рециклаж, ще изкара прилично време


Обаждах се в мид авто искат 2200 за пълен рециклаж но незнам дали си заслужава да я направя или да мина на ръчка щот ремонта никък не е евтин и незнам какви части слагат а ти запознат ли си по колко изкарват след рециклаж благодаря

Ами не мисля, че може да се даде срок. :D Имам познат с Е39-ка я прави и вече към 40-50000км няма ядове, обаче пък на близък - на 730д не изкара много, но с уговорката че там не знам дали я прави нацяло или не, вероятно не.
Ако смяташ да си караш колата и имаш възможност, сякаш се заслужава. Ако не 2-ра ръка кутия, но по-добре да може да я пробваш преди да я свалите от колата.

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 19.04.2020
Пол: Мъж

Re: Съвет за ГМ автомата някой рециклирвал ли е тази кутия

Мнение от misho94 » 24 Апр 2020, 22:11

Ами не мисля, че може да се даде срок. :D Имам познат с Е39-ка я прави и вече към 40-50000км няма ядове, обаче пък на близък - на 730д не изкара много, но с уговорката че там не знам дали я прави нацяло или не, вероятно не.
Ако смяташ да си караш колата и имаш възможност, сякаш се заслужава. Ако не 2-ра ръка кутия, но по-добре да може да я пробваш преди да я свалите от колата.

Втора ръка е почти невъзможно да уцелиш аз когато счупи моята сложех друга уж от кола която била блъсната леко кво било сложех ми кутията тя рита като старата ми след това взех от варна една пак от ударена кола не се усещаше като сменя но уви прецака се и тя като се има на предвид че аз не обичам да ди мъча колата да я мачкам и тем подобни. Просто тази кутия не издържа на този мотор и вече са прекалено стари да намериш читава . А ти може ли да ми дадеш някакви кординати да му пиша на този човек да го питам за инфо как е що е къде я е направил ще съм благодарен

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook