Bluetooth проблеми

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 19.04.2011
Местоположение: София

Re: Bluetooth проблеми

Мнение от rosen vanev » 25 Апр 2020, 10:12

Vladocbr написа:При мен заводски имаше телефон от тези с карта в багажника и съответно двунамоткови говорители. При ерата на Bluetooth вече няма двунамоткови, а звукът минава през БМ54.
По писанията в нета се говори, че ulf е с много ниска мощност и не е достатъчна да захарани директно говорителите и за това фабрично е през радиото или другия вариант през усилвателя. Аз пък не пробвах ulf през двунамотковия да видя какво ще стане, но определено сега през DSP въобще не е силно.
Но много се чудя, защо казват, че единственият вариант, когато е БМ24 е да мине през DSP или добавен усилвател при положение, че и БМ24 има вход за телефон.

Изпратено от моят RNE-L21 с помощта на Tapatalk
Колега, при старите телефонни централи звукът се усилва от тях и заминава към говорителите. ULF модулите нямат тази функция и се налага сигналът да мине или през усилвателя в багажника (усилвателя трябва да има необходимата букса с изводи), или през радиото. Радиото със 17 пиновата букса преди “фейса” няма неибходимите изводи ( при мен беше така и се наложи да го сменя с радио от фейслифтова кола), съответно ще трябва да се прекарат допълнителни кабели.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 12.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39 TDS

Re: Bluetooth проблеми

Мнение от Vladocbr » 21 Май 2020, 19:06

Малко ново инфо
При по-новите модели dsp звукът на телефона е по-силен, явно предвидения вход за телефон е с по-добро усилване.

Изпратено от моят RNE-L21 с помощта на Tapatalk

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook