От касетофон с кръгли пинове към СД с плоски пинове

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E39

От касетофон с кръгли пинове към СД с плоски пинове

Мнение от ShadyMathers » 15 Мар 2020, 17:34

Здравейте, бях със касетофон отзад с кръглите пинове, купих СД + МИД със плоски пинове, купих и 2 букси от кръгли към плоски пинове, вързах всичко но като включа мид-а и се показва само часа и нищо друго. Също така пробвах със СД-то на един колега с кръгли пинове и работи перфектно. Какво трябва да направя за да заработи сд-то с плоските пинове? Е39 520i 98г.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: От касетофон с кръгли пинове към СД с плоски пинове

Мнение от PeReZ » 19 Мар 2020, 19:54

Може да е нужно кодиране.
Когато си купих моето Е39, то беше с някакъв касетофон, а не с MID.
Поръчах си MID и CD от форума, човекът ми ги изпрати, на другия ден го слагам в колата (имах си фабрично буксите, защото оригинално колата ми е била с MID) и нищо не светва и не сработва.
След прекодиране на таблото от IRIS към MID, нещата заработиха и се оказа, че всичко е 6.
На MID-а нямаш ли отделна букса, тя включена ли е, да не би това да е пропускът ти?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: От касетофон с кръгли пинове към СД с плоски пинове

Мнение от stony1 » 19 Мар 2020, 20:28

ShadyMathers написа:Здравейте, бях със касетофон отзад с кръглите пинове, купих СД + МИД със плоски пинове, купих и 2 букси от кръгли към плоски пинове, вързах всичко но като включа мид-а и се показва само часа и нищо друго. Също така пробвах със СД-то на един колега с кръгли пинове и работи перфектно. Какво трябва да направя за да заработи сд-то с плоските пинове? Е39 520i 98г.

Колата с кой борд е, малък или голям?
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E39

Re: От касетофон с кръгли пинове към СД с плоски пинове

Мнение от ShadyMathers » 20 Мар 2020, 0:54

Имам букса в мид-а, ако не беше вързана тя нямаше да се показва часа. Показва се само часа, все едно е изключено радиото. Колата е с малкия борд на таблото и на оригиналния мид. Другото интересно е, че когато вържа сд-то и мид-а, започва да свири музиката която е на диска-а в сд-то и ако извадя диска почва да свири радиото а на борда се показва само часа, нито може да се увеличава звука нито да включваш и изключваш каквото и да било само часът седи и така свири 30 секунди и спира, после ако завъртя на контакт ключа засвирва пак за 30 секунди и спира. Също понеже мислех, че може да е от мид-а и сд-то които бях взел, та взех още едни мид и сд, там обаче само се показва часа, няма го 30 секундното свирене. Във колата има инсталиран Parrot CK3100 и са рязани и преправяни разни кабели по буксата на касетофона, подозирам че може да е и от това.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 240
Регистриран на: 25.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 525 TDS

Re: От касетофон с кръгли пинове към СД с плоски пинове

Мнение от ben_g » 20 Мар 2020, 10:57

PeReZ написа:Може да е нужно кодиране.
Когато си купих моето Е39, то беше с някакъв касетофон, а не с MID.
Поръчах си MID и CD от форума, човекът ми ги изпрати, на другия ден го слагам в колата (имах си фабрично буксите, защото оригинално колата ми е била с MID) и нищо не светва и не сработва.
След прекодиране на таблото от IRIS към MID, нещата заработиха и се оказа, че всичко е 6.
На MID-а нямаш ли отделна букса, тя включена ли е, да не би това да е пропускът ти?


Точно така се случи при мен, като смених касетофона (едно цяло тяло с кръгли букси) с отделни МИД и CD с плоски букси. След свързването с преходните кабели трябваше да се кодира, за да работи.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook