Въпрос за подкалник и свистене при висока скорост

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 6.11.2019
Пол: Мъж

Въпрос за подкалник и свистене при висока скорост

Мнение от valkas1 » 03 Яну 2020, 14:29

Здравейте колеги. Преди два месеца някъде си взех първата си кола - 520i от 1996г и сега много и се радвам. Има обаче едно нещо което малко ме дразни и това е ,че при скорост от пколо 80-90км/ч и нагоре се появява едно свистене от вятър ,което съм започнал да диря от къде идва. За сега съм решил да сменя корите под капака и чистачките,защото са доста изпечени, но случайно забелязах ,че десния подкалник стърчи под бронята няколко сантиметра,докато левия-не. Гумените уплътнения на предния прозорец изглеждат ок ,а и шума не ми се чува да е от там. Въпросът ми е - мислите ли ,че е възможно да е от този подкалник и дали е добра идея да го “подкъся” набързо и да го направя равен с другия?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 580
Регистриран на: 20.12.2011
Пол: Мъж
Детайли за колата: ARKTISSILBER METALLIC (309)

Re: Въпрос за подкалник и свистене при висока скорост

Мнение от red_bull92 » 03 Яну 2020, 17:19

Подкалникът си е така оригинално, явно левият ти е китайски или е изяден. Няма как да ти свисти от подкалника. По-вероятно е да ти е сменявано предното стъкло и да не е сложено добре и от там да ти свисти така.
Кола с предно предаване е като жена с малки цици, върши работа, но не доставя удоволствие!
BMW E36 318is (m42b18) на части -> http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 5#p3958725

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 6.11.2019
Пол: Мъж

Re: Въпрос за подкалник и свистене при висока скорост

Мнение от valkas1 » 04 Яну 2020, 7:15

Благодаря за отговора! А какво мога да направя аз в случей,че наистина от там идва проблема?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 240
Регистриран на: 25.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 525 TDS

Re: Въпрос за подкалник и свистене при висока скорост

Мнение от ben_g » 04 Яну 2020, 11:50

Шума може и да е от уплътнението на шофьорската врата. И аз се съмнявам да е от подкалника, дори и да е китайски..


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: Е39 520/540
Мечтае да кара: Е39

Re: Въпрос за подкалник и свистене при висока скорост

Мнение от Vacheto » 21 Яну 2020, 12:03

За всякакви шумове подобни на вятър, първо погледни дали имаш и четирите тампона на праговете, на които се слага крика. Ако някой липсва или е “хлабав” оправи първо там проблема. При липсващ тампон въздуха се завихря нагоре по колонките и се чува все едно влиза през предното стъкло.
ИзображениеИзображениеИзображение

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook