Шум от волана

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Шум от волана

Мнение от FaceOff » 10 Окт 2019, 20:06

Здравейте колеги, това не е поредната тема за шума от хидравличната помпа в крайно ляво/дясно положение на волана.
Паля колата и от волана се чува шум като от течност под налягане, която минава през малък отвор, нещо като шума, който издава ръкохватката за измиване с вода при зъболекарите. Като завъртя дори минимално волана (и в двете посоки) шума спира, пусна ли го, отново започва, като шума го има във всякакво положение на волана, и докосна ли го леко, изчезва. В движение обаче шума се усилва, като пак при леко завъртане изчезва, но понеже в движение постоянно се върти волана, та общо взето почти постоянно се чува шума.
Отварям капачката на помпата и нищо притеснително не виждам. Предполагам е или клапана на рейката, или маркуча за високото налягане, но ще съм благодарен ако някой е минал през тази простотия и сподели решение!

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Шум от волана

Мнение от Atsalov » 12 Окт 2019, 7:15

Провери дали нямаш въздух в системата и от там течността да е на балончета или нейната кондиция, от там се получава този ефект най често

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Шум от волана

Мнение от FaceOff » 14 Окт 2019, 18:12

Atsalov написа:Провери дали нямаш въздух в системата и от там течността да е на балончета или нейната кондиция, от там се получава този ефект най често
Благодаря за насоките, но всеки ден по няколко пъти отварям казанчето, и няма никакви балончета, и течността е на около година и 6-7 хиляди. Сякаш самата помпа ми се струва, че издава този шум.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Шум от волана

Мнение от FaceOff » 02 Дек 2019, 17:33

Както се появи, така и изчезна тоя звук.. съмненията ми са в помпа или маркучи, ако трябва по-натам ще ги сменям

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook