Дебитомер М57

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Дебитомер М57

Мнение от FaceOff » 20 Сеп 2019, 17:52

Здравейте колеги,
от скоро колата стана малко мудна, като настъпя газта мисли по 3 секунди и след това се "изтрелва" , също и във високите, около 4000 оборота нещо сякаш я спира. След като проверих клапана на турбото, актуатора и вакуумните маркучи, и се оказа че там всичко е наред, стигнах до дебитомера.. Откачих буксата, и колата тръгна, нямаше го вече това забавяне с по 3 секунди преди да тръгне. Проверих кабелите до буксата, нямаше прекъснат, на две от петте обувки на буксата имаше по 5 волта, на останалите три по 0 и малко. След като прецених, че не е от кабелите, реших да сменя дебитомера, но за моя изненада, и с новия дебитомер положението е същото.. и пак при откачена букса колата е шест, изключае това, че започва да пуши разбира се, но върви супер. Изтеглих късата клечка с новия дебитомер (не е втора употреба) или има друга причина за това, за която аз не се сещам??

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Дебитомер М57

Мнение от ildivvy » 20 Сеп 2019, 18:00

Този дебитомер не трябва ли да се 'регистрира' в ЕКУ-то или някакви адаптации в него да се ресетнат?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Дебитомер М57

Мнение от FaceOff » 21 Сеп 2019, 13:59

Преди малко повече от две години пак сменях дебитомер, сложих Бош, който завършва на 527 и нямаше нужда от адаптация, сега пак сложих същия Бош

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Дебитомер М57

Мнение от Kurtov » 21 Сеп 2019, 17:02

За 2 години да се прецака Бош дебитомер :shock: .
Винаги ми е било интересно защо е лоша практика софтуерно да се премахне дебитомера ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Дебитомер М57

Мнение от ildivvy » 21 Сеп 2019, 17:32

С дебитомер е по-прецизно смесо-образуването и могат да се постигнат по-високи еко-норми! Без дебитомер,смесо-образуването е по 'фиксирани' карти и не е толкова точно/прецизно! Всички мотоциклети,които са с инжекционна горивна система са без дебитомери! При колите може да има и други фактори за използването на дебитомер...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Дебитомер М57

Мнение от FaceOff » 21 Сеп 2019, 22:16

Kurtov написа:За 2 години да се прецака Бош дебитомер :shock: .
Винаги ми е било интересно защо е лоша практика софтуерно да се премахне дебитомера ?


И на мен ми е странно, още повече и с новия е същото, но нали когато колата тръгне по-добре (даже осезателно по-добре) с откачен дебитомер, това е ясен признак че е заминал??

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6141
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Дебитомер М57

Мнение от ares2 » 21 Сеп 2019, 23:01

при мен втори заминава и се отказах да го сменям. карам си с извадена букса :dunno: .
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Дебитомер М57

Мнение от FaceOff » 22 Сеп 2019, 13:11

Много започва да пуши с извадена букса, освен това с изправен дебитомер върви по-добре, отколкото с извадена букса..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Дебитомер М57

Мнение от streetracing12 » 22 Сеп 2019, 22:27

Също така с извадена букса колата е в авариен режим и не върви както трябва и харчи повече.

Като не искате дебитомер отидете да ви го спрат софтуерно и компа ще си взима данни от мап сензора.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Дебитомер М57

Мнение от FaceOff » 23 Сеп 2019, 16:58

Никъде не съм написал, че не искам дебитомер :dunno: искам читав дебитомер.. Иначе да, ще се консултирам с мапера за плюсове и минуси, и в краен случай така ще стане..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 704
Регистриран на: 29.05.2011
Пол: Мъж
Кара: E39 530D 184 кс. седан

Re: Дебитомер М57

Мнение от dak » 24 Сеп 2019, 21:29

Аз съм с Бош от 7г. и никакви ядове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6141
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Дебитомер М57

Мнение от ares2 » 26 Сеп 2019, 17:16

FaceOff написа:Много започва да пуши с извадена букса, освен това с изправен дебитомер върви по-добре, отколкото с извадена букса..


моята кола нито върви по зле нито пуши без дебитомера
все едно си е закачен. :dunno:
все пак обаче ще го махам софтуеърно
преди не се изстрелваше като дам газ
махнах дебитомера и се оправи. сложих нов и заработи като хората и след някои месец същото . разкачих го и си върви пак както си трябва
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Дебитомер М57

Мнение от FaceOff » 27 Сеп 2019, 18:38

ares2 написа:
FaceOff написа:Много започва да пуши с извадена букса, освен това с изправен дебитомер върви по-добре, отколкото с извадена букса..


моята кола нито върви по зле нито пуши без дебитомера
все едно си е закачен. :dunno:
все пак обаче ще го махам софтуеърно
преди не се изстрелваше като дам газ
махнах дебитомера и се оправи. сложих нов и заработи като хората и след някои месец същото . разкачих го и си върви пак както си трябва


За мен написаното е странно.. без дебитомер няма как да направи сместа и винаги пуши повече, ако не е премахнат софтуерно разбира се..
При мен ще се окаже, че проблема е другаде. Дадох дебито на колега да го пробва на неговата кола, и при него е работил перфектно.. Другата седмица ще посетя мапера, дано открие проблема.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6141
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Дебитомер М57

Мнение от ares2 » 28 Сеп 2019, 9:13

освен да е премахнат :dunno: имало е някакви интервенции по софта на колата ми
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Дебитомер М57

Мнение от FaceOff » 02 Дек 2019, 17:34

FaceOff написа:Здравейте колеги,
от скоро колата стана малко мудна, като настъпя газта мисли по 3 секунди и след това се "изтрелва" , също и във високите, около 4000 оборота нещо сякаш я спира. След като проверих клапана на турбото, актуатора и вакуумните маркучи, и се оказа че там всичко е наред, стигнах до дебитомера.. Откачих буксата, и колата тръгна, нямаше го вече това забавяне с по 3 секунди преди да тръгне. Проверих кабелите до буксата, нямаше прекъснат, на две от петте обувки на буксата имаше по 5 волта, на останалите три по 0 и малко. След като прецених, че не е от кабелите, реших да сменя дебитомера, но за моя изненада, и с новия дебитомер положението е същото.. и пак при откачена букса колата е шест, изключае това, че започва да пуши разбира се, но върви супер. Изтеглих късата клечка с новия дебитомер (не е втора употреба) или има друга причина за това, за която аз не се сещам??
След малка промяна на ремапа се оправи колата, пак върви супер.

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook