Проблем спирачки!

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1013
Регистриран на: 9.05.2008
Местоположение: Нови хан София
Пол: Мъж
Кара: Е34 525ТДС
Мечтае да кара: Е 38 Дизел
Детайли за колата: Снегорин
http://prntscr.com/c056ee

Проблем спирачки!

Мнение от \MITETO\ DSB » 06 Сеп 2019, 15:57

Добър ден колеги. Имам странен проблем със спирачките .... След смяна на скъсан вакум маркуч на турбото започнаха да блокират спирачките. Педала става твърд, сменена е вакум помпа за проба промяна няма! Сменени са всички вакуми с нови . Спирачната течност е сменена абс помпата я тествах със свалена букса пак остава проблема. Само сервото не съм пробвал друго не се сещам. Някой ако е имал този проблем ще съм радостен да ме насочи. Колата е 3 литра дизел автомат преди фейса.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Проблем спирачки!

Мнение от madafaka_donkele » 06 Сеп 2019, 18:03

Под блокиране какво имаш предвид? Постоянно зацепени ли са? Все едно си натиснал спирачките? Ако да може да ти задържа буталото в някой от апаратите. Трябва да ги носиш да ти ги рециклират. Ходихме с познат да направи гимнастиката преди 2 седмици в GI Autofren в горубляне. Много добре ги направиха. Свалихме апаратите в друг сервиз, с който работят и е наблизо, занесохме ги при тези пичове, изчистиха ги смениха всичко по апарата, включително и буталото, боядисаха ги и всичко за 2-3 часа. Малко соленко, като цена, ама реално получаваш изцяло нови апарати. 160лв. на апарат за предните и мисля 130-140лв. на апарат за задните т.е. общо 600лв. за пълно рециклиране + боядисване на всички апарати.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Проблем спирачки!

Мнение от streetracing12 » 06 Сеп 2019, 18:53

madafaka_donkele написа:Под блокиране какво имаш предвид? Постоянно зацепени ли са? Все едно си натиснал спирачките? Ако да може да ти задържа буталото в някой от апаратите. Трябва да ги носиш да ти ги рециклират. Ходихме с познат да направи гимнастиката преди 2 седмици в GI Autofren в горубляне. Много добре ги направиха. Свалихме апаратите в друг сервиз, с който работят и е наблизо, занесохме ги при тези пичове, изчистиха ги смениха всичко по апарата, включително и буталото, боядисаха ги и всичко за 2-3 часа. Малко соленко, като цена, ама реално получаваш изцяло нови апарати. 160лв. на апарат за предните и мисля 130-140лв. на апарат за задните т.е. общо 600лв. за пълно рециклиране + боядисване на всички апарати.



Ебати цените дават тея колко пъти съм минавал и си викам някой ден ще спра да ги видя.

Взех си 4 комплекта гумички и буталца от лавиатан (около 80-90лв всичко) и с един колега сменихме всичко и стана супер да найстина не са боядисани,но всичко си работи перфектно.Всички гумички и 4 нови буталца няма задържане няма скърцане вече
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1013
Регистриран на: 9.05.2008
Местоположение: Нови хан София
Пол: Мъж
Кара: Е34 525ТДС
Мечтае да кара: Е 38 Дизел
Детайли за колата: Снегорин
http://prntscr.com/c056ee

Re: Проблем спирачки!

Мнение от \MITETO\ DSB » 06 Сеп 2019, 22:26

При палене го няма След известно време задържат по точно при нормална работна температура на двигателя. След като извадя и сложа маркуча към вакум помпата се оправят временно.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Проблем спирачки!

Мнение от madafaka_donkele » 07 Сеп 2019, 9:17

streetracing12 написа:Ебати цените дават тея колко пъти съм минавал и си викам някой ден ще спра да ги видя.

Взех си 4 комплекта гумички и буталца от лавиатан (около 80-90лв всичко) и с един колега сменихме всичко и стана супер да найстина не са боядисани,но всичко си работи перфектно.Всички гумички и 4 нови буталца няма задържане няма скърцане вече


Е все пак не са благотворителна организация да ги правят рециклажите за без пари :mhihi: Аз ги дадох, като добра опция просто. To e ясно, че DIY винаги е по-евтино, но не на всеки му се занимава или има нужното свободно време да ги направи сам нещата. Щото тези го направиха за няколко часа, ама с готови свалени и занесени апарати и бяха няколко човека вътре и не им беше за сефте. Тва означава аз ако се наема да го правя ще ми отнеме поне 1 ден, което поне при мен няма как да стане. Да, скъпо е, но и не мисля, че в София може да се намери някой да ти го направи кой знае колко по-евтино, а тези определено ги правят добре нещата и апарата става, като нов. Е тва са точно на моя човек апаратите след рециклирането:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

\MITETO\ DSB написа:При палене го няма След известно време задържат по точно при нормална работна температура на двигателя. След като извадя и сложа маркуча към вакум помпата се оправят временно.


Е баш си задържат значи. Трябва да рециклираш апарата или апаратите.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1013
Регистриран на: 9.05.2008
Местоположение: Нови хан София
Пол: Мъж
Кара: Е34 525ТДС
Мечтае да кара: Е 38 Дизел
Детайли за колата: Снегорин
http://prntscr.com/c056ee

Re: Проблем спирачки!

Мнение от \MITETO\ DSB » 07 Сеп 2019, 11:48

Ново развитие по проблема след откачане на вакум маркуча за турбото проблема се реши. Сега съм в шах какво може да бъде ?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Проблем спирачки!

Мнение от vladobate » 07 Сеп 2019, 18:55

Вакуум възвратния клапан да не е дал фира.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1013
Регистриран на: 9.05.2008
Местоположение: Нови хан София
Пол: Мъж
Кара: Е34 525ТДС
Мечтае да кара: Е 38 Дизел
Детайли за колата: Снегорин
http://prntscr.com/c056ee

Re: Проблем спирачки!

Мнение от \MITETO\ DSB » 09 Сеп 2019, 6:36

vladobate написа:Вакуум възвратния клапан да не е дал фира.

Към него съм се насочил днес ще го сменя.
Изображение

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook