Проблем предно ляво колело - задържа

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 26.01.2019
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: е39 525d & e70 30d

Проблем предно ляво колело - задържа

Мнение от Duzpa69 » 01 Сеп 2019, 9:49

Колата е 525д 2002.
Проблема е, че купих колата от мои приятел /беше моя, пак си я взех.../, а при него се е случвало няколко пъти предно ляво колело да задържа, дори имало и път в които е пушило.. но наи гадното е, че последният път направо педала на спирачката му пропаднал в София в движението и няма спирачки...

Сега карах колата извънградско 100 км, нито усетих да задържа, пипах джантата не е топла.
Мога да гарантирам че всичко по колата е стоково т.к. е на 65000 реални км. В това число и спирачна течност... абе всичко !
И колата е от италия,,, направо апаратите светят...

Моля ако някои е имал такъв проблем да сподели какво да СМЕНЯМ /имам същата цяла кола за части, и тя е 525д../

Благодаря предварително.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1130
Регистриран на: 30.04.2004
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: Е36 320i и E39 535i без ваноси
Мечтае да кара: М5
Детайли за колата: много синя и много черна

Re: Проблем предно ляво колело - задържа

Мнение от Hristo » 04 Сеп 2019, 19:06

На е36 имах подобен проблем. Първо се случи след рязко спиране да остане едното колело позадържало. Така един два пъти. Сменях маркучи и спир. течност. Не ми е задържало вече, но в продължение на година забелязх, пе спирачното усилие не е еднакво към пресните колела. Имаше леко раазминаване и на задните. Диагнозата беше абс модул. Смених го със същия втора ръка и всичко си дойде как си трябва. От малко каране и/или стра течност най много се сухва поне при е36
Иначе пробвай подред маркучи, погледнете апаратите и ако там всичко е ок- модул

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Проблем предно ляво колело - задържа

Мнение от ildivvy » 05 Сеп 2019, 7:33

Много често проблема е в О-пръстена вътре в апарата. Една профилактика на апарата би била полезна,особено ако никога не е отваряно там!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook