cruise control проблем

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 24.02.2019
Пол: Мъж

cruise control проблем

Мнение от sauronnet » 27 Авг 2019, 21:53

Здравейте, имам следниня проблем с cruise control при Е39 2001". Всичко работи нормално при активиран cruise control и след зададена конкретна скорост (например 90км/ч) си я подържа нормално, но когато пътя е с наклон колата придобива инерция и надвишава зададената от темпомата скорост ( отива на 100-110км/ч ). След като инерцията намали колата продължава да си я подържа нормално зададената скорост (90км/ч). Рядко, но се случва да си работи коректно като подържа зададената скорост без значение дали пътя е с наклон, като интереснното е че в един момент светна АБС накладки и дцс ( на диагностиката излезе стоп машинка) което предполагам е и причина (случи се 2-3 пъти) cruise control-а да се самоизключи без причина-все едно е натисната спирачката, но не мисля че от стоп машинката колата няма да може да подържа скоростта при нанадолнище. Интересното бе, че когато светнаха 3-те предопредителни лампи АБС ДСЦ и накладки cruise control работеше както трябва. Някой има ли идеи? Мерси.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 24.02.2019
Пол: Мъж

Re: cruise control проблем

Мнение от sauronnet » 01 Сеп 2019, 18:05

Автомобила е e39 face 2.5D 163hp 2001година, но си мисля, че точно за темпомата едва ли е от значение.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 862
Регистриран на: 15.09.2008
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: BMW e39, VW Golf, Audi
Мечтае да кара: Е60 М5

Re: cruise control проблем

Мнение от dokie » 11 Сеп 2019, 20:29

Моята е бензин, но определено ми прави впечатление че при наклон (особено при по-голям градус на спускане) надвишава зададената стойност... Реално отнема газта, но не връща предавка и колата си е под действието на гравитацията... Ако върна на 4та в полуавтоматичен режим - държи добре...
За светването на лампите по-често срещан проблем е тръгнал датчик на някое колело (по-рядко букса, за разлика от VAG групата), но тук вече се произнася диагностиката...

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 24.02.2019
Пол: Мъж

Re: cruise control проблем

Мнение от sauronnet » 02 Окт 2019, 21:06

Относно лампата на диагностиката излезе стоп машинка. Странното е че точно при светнал чек колата и по надолен наклон осезаемо сама спираше и подържаше зададената скорост с точност. През останналите пъти ( пътувам по един и същи маршрут ) колата винаги придобива инерция и надвишава скоростта. Забравих да уточня че е ръчка, но круиза би трябвало да работи и при двете кутий по идентичен начин.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 316
Регистриран на: 15.12.2009
Местоположение: Stuttgart, Германия
Пол: Мъж
Кара: Е60, 2006
Мечтае да кара: Formula
Детайли за колата: N52B25

Re: cruise control проблем

Мнение от Gari » 06 Окт 2019, 0:22

Нормално е да се засилва в надолнише. Все пак круиза работи чрез дросела, но не задейства спирачките. Не и при е39. Системата е свързана с датчиците на ABS, със стоп машинката, съединителя, както и с педала на газта, което се подразбира. Ако едно от изброените не работи, то самия круиз също няма да работи. Имал съм случай да свети ABS и системата пак да работи.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не искам много, искам всичко!

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook