Проблеми с автоматик ГМ

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 12.03.2013
Пол: Мъж
Кара: 530d 193
Мечтае да кара: 740d e38

Проблеми с автоматик ГМ

Мнение от mario.ivanov » 17 Авг 2019, 12:24

Здравейте колеги,

От няколко месеца съм горд собственик на втора е39, но този път автомат, обаче разбира се автомата е тръгнал май.

Проблемът е следния:

- Когато загрее кутията, примерно 2 часа градско каране, и при смяна на предавки от 1ва към 2ра или 2ра към 3та на около 2500 или 3000 оборота се чува едно адско чукане точно под подлакътника.

Тъй като беше късно не можах да отида на сервиз, затова на другия ден веднага там. Преглед на всички тампони на мотора, гумено каре, аксиален лагер и т.н. нищо износено.

Качихме се да я тестват момчетата и проблема го нямаше. Разбира се след няколко километра като я покарах и отново адското чукане при смяна на предавки на по-високи обороти и само от 1ва към 2ра и 2ра към 3та.

Под 2000 оборота такъв проблем няма.

Автомата е обслужен с Флукс масло и филтър. При свалянето на стария филтър нямаше голямо количество стружки, но маслото беше старо.

Колата когато я взех при смяна на предавките от 2ра към 3ра имаше едно твърдо превключване. Все едно колата се 'хвърля' напред като мине на 3та. Проблемът изчезваше и се появяваше на случаен принцип, но ме увериха, че не е ниско маслото в кутията.

==========================================================

Ако това е проблем в кутията кой вариянт ще ми препоръчате:

- Втора ръка автомат.
- Ремонт/рециклиране на кутията и къде?

==========================================================

Също така, може ли да се сложи ЗФ кутия вместо ГМ на този мотор 530д 193 коня или е галимация с неочакван край?

Благодаря ви.

Поздрави!

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook