Въздухозаборник/air intake

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Въздухозаборник/air intake

Мнение от FaceOff » 31 Юли 2019, 18:23

Колеги, тия дни се замислих за въздухозаборника на Е39, тръбата на първата снимка. При М57 и М62 тръбата е от ляво, при М52/54 е от дясно, защото и вуздушния филтър е от дясно. Чесно казано за мен е малко странно, че на края отвора на тръбата е завъртян навътре. Да, вероятно не засмуква топъл въздух от радиаторите, защото със стартирането на колата виското увлича въздуха отвън навътре, но дали при монтирана по-голяма турбина (2260) и надута малко повечко не започва да засмуква и отчасти по-топъл въздух от радиаторите? При Е60 въздухозаборника е отсрани, перпендикулярно на решетките и радиаторите, и даже доста често се слагат едни допълнителни планки/лопатки за насочване на въздуха към него. При М5 Е39 и Е38 въздухозаборника е малко по-къс и тръбата накрая няма извивка навътре я е срязана направо.
Единия вариант е просто да я махна тая тръба, и вероятно няма да съм първия. Някой ако има впечатления без нея моля да сподели. Другия е да се опитам да я изкарам до решетките..
При бензините на мястото на въздушния филтър правят така наречения cold air intake, което струва ми се е равносилно на това да я махна тази тръба и ще смуче въздух зад бронята и пред подкалника.
Изобщо ако някой има впечатления или е мислил по този въпрос ще съм благодарен да сподели..ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1057
Регистриран на: 10.10.2008
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E65 black- sport package

Re: Въздухозаборник/air intake

Мнение от racing_team_vidin » 31 Юли 2019, 22:31

Аз го бях преправял- широката тръба дето отива към филтъра и махнах вътре една перка има.
Тази дето отива към радиаторите я срязах и я пуснах надолу към въздуховодите на спирачките.
П.п леко ми се спи и незнам дали ме разбра.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Въздухозаборник/air intake

Мнение от FaceOff » 01 Авг 2019, 11:10

racing_team_vidin написа:Аз го бях преправял- широката тръба дето отива към филтъра и махнах вътре една перка има.
Тази дето отива към радиаторите я срязах и я пуснах надолу към въздуховодите на спирачките.
П.п леко ми се спи и незнам дали ме разбра.
Разбрах те, мерси. За перката съм забравил, че съществува. Ще я погледна да видя какво беше.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 365
Регистриран на: 17.03.2010
Пол: Мъж
Кара: Е39 530D

Re: Въздухозаборник/air intake

Мнение от bmw20009 » 12 Авг 2019, 20:49

Колега какво стана, има ли разлика от манипулацията :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Въздухозаборник/air intake

Мнение от FaceOff » 13 Авг 2019, 16:59

Засега не съм правил нищо, като сваля бронята да монтирам друг кулер ще го мисля.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook