Мнения и препоръки за ремонт на ZF 5HP24

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 10.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2001 Alpina B10 V8

Мнения и препоръки за ремонт на ZF 5HP24

Мнение от andy_dsm » 18 Юни 2019, 22:32

Здравейте колеги,

Тъй като след дълго търсене из форума, не можах да намеря нужната за мен информация, пускам нова тема с една голяма молба към всеки който е имал опит със сервизи и конкретни специалисти ремонтиращи скоростни кутии ZF и по точно 5HP24 на територията на София.
Моля за мнения и препоръки, къде да закарам колата за читав и качествен ремонт на кутията.
Знам за съществуването на 2 места: Gemini 4 и известният като Коко автомата, но не намирам отзиви които да са от сравнително скоро, например от около година назад, за тези 2 или други места ремонтиращи автоматици от това поколение.

За по-запознатите, мисля че проблема е често срещания счупен Clutch drum A в резултат на заминал pressure regulator клапан. Кутията приплъзва на 2-ра (най-осезаемо) и ако дам повече газ оборотите скачат, без колата да ускорява особено и влиза в авариен режим, на 5-та скорост.
Кутията бе ремонтирана за същия проблем (4-та скорост приплъзва) преди около 5 години, оттогава е изминала някъде 25 000 км (колата се кара малко) и отново сдаде багажа, съответно на същото място не желая да ремонтирам кутията.

При потвърждаване на диагнозата, мисля да взема цялостен ребилд комплект за 5HP24, включващ подсилени и подобрени (уж...) части за кутията от:
http://www.cascadetransmissionparts.com ... 2wd-4.aspx

Някой имал ли е опит с части от cascade?

Всякакви препоръки и идеи са добре дошли :yes:
2001 Alpina B10 V8

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook