Проблем след смяна на предно окачване.

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 30.05.2019
Пол: Мъж

Проблем след смяна на предно окачване.

Мнение от Radoslav_99 » 30 Май 2019, 21:22

Здравейте. Колата е Е39 520i 98' Проблема е следния, преди няколко месеца смених предни амортисьори заедно с пружините и тампоните. Когато свалиха колата от подемника стоеше неестествено висока отпред и майстора ме успокои като ми каза че е нормално и ще слегне с времето, но колата не слегна и сантиметър и вече няколко месеца си я карам така но е изключително грозно. Ако някой има представа от какво може да е ще съм благодарен да каже. Амортисьорите са на SACHS а пружините KYB. Благодаря предварително. :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Проблем след смяна на предно окачване.

Мнение от Leon » 03 Юни 2019, 19:11

Най-вероятно не са сложили правилните пружини за твоята кола.
Never mistake motion for action...

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Проблем след смяна на предно окачване.

Мнение от c04 » 04 Юни 2019, 11:44

Със стандартното окачване ли си или М тех? Ако е 2-рото, и аз съм за пружини.

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 19.06.2014
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 525d ,2001г.

Re: Проблем след смяна на предно окачване.

Мнение от vesoyanev2011 » 05 Юни 2019, 8:34

Не казваш с колко см се е вдигнала предницата.При мен се получи 1-2 см повдигане,но с времето наистина се послегнаха(след 10 мес.).При мен разликата се получи от новите тампони.Старите явно са се слегнали много.При теб е възможно да е подобна ситуацията.Измери разтоянието до арката на калника и сравни с заводски зададените стойности.За всеки вид окачване са специфични и има даден толеранс..,мисля +-1 см.Тогава ще си сигурен дали има грешка с избора на части.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Проблем след смяна на предно окачване.

Мнение от stony1 » 05 Юни 2019, 8:48

Явно само аз съм късметлия, защото при мен предницата не си промени положението. Аз смених абсолютно всичко по предното окачване.
Майсторите може много да обясняват и разказват, но реалността е друга и това дето предницата с течение на времето става по-ниска няма как да стане, ако всички части са Ок. Пропадането на предницата с 10 мм си е за притеснение, защото гумените части на тампоните са доста деформирани, за да се получи това. Такъв тип деформация в рамките наедна година е недопустим.
Попадали са ми тампони за амортисьори, които са по-високи от ОЕМ тампоните. На нашия пазар е много вероятно човек да се натъкне на такива тампони и да се чуди след това, защо стойката на колата се е променила с новите части.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 30.05.2019
Пол: Мъж

Re: Проблем след смяна на предно окачване.

Мнение от Radoslav_99 » 06 Юни 2019, 10:10

Ако има вариант да се подменят пружините с М тех ли е най- добре да ги подменя. Защото доста се изръсих за амортисьорите и не ми се ще да сменявам и тях отново. Благодаря на всички за изчерпателните отговори. :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 862
Регистриран на: 15.09.2008
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: BMW e39, VW Golf, Audi
Мечтае да кара: Е60 М5

Re: Проблем след смяна на предно окачване.

Мнение от dokie » 19 Юни 2019, 7:17

Доколкото знам не е хубаво да се слагат стандартни пружини със спортни амортисьори и обратното, поради разлики в работния диапазон (въпреки, че на едно мондео карах с рязани пружини 2г. и стандартните амортисьори... и возеше прилично).
Относно височината на предницата - казаха ми, че имало 3 вида тампони - т. е. реално 3 варианта на височина... Да не са сложени от по-високите при теб? На мен по ВИН ми излизат само едни :( иначе моята седи като кросоувър, ама си ми харесва така, че с гореспоменатия форд не можех да мина никъде все едно е ламбо :mhihi:

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook