Дали смесва вода с масло..

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 21.03.2019
Пол: Мъж

Дали смесва вода с масло..

Мнение от noisyboy » 27 Май 2019, 11:30

Здравейте ! Казуса е следния става въпрос за bmw e39 530D 184 , преди да купя колата е смесвала вода с масло и УЖ е правена както трябва, когато я гледахме нямаше проблеми .. Един ден я оставих в сервиза , отваряхме капака на клапаните и имаше конденс , изчистихме я всичко както трябва мина около 1 месец и гледам ,че по капачката за маслото има като грес и капки конденс отново .. От както съм я взел не съм доливал нито вода нито антифриз , по щеката няма за сега от тази грес само по капачката .. Въпроса ми е след като не губи антифриз и по щеката няма боза дали е просто конденс или смесва вода с масло ? .. Колата не се кара на къси разстояние и се кара постоянно

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Дали смесва вода с масло..

Мнение от Kurtov » 02 Юни 2019, 10:13

Този конденз се получава зимата, като се кара колата на къси разстояния по 1-2 км.
Виж това видео - https://www.youtube.com/watch?v=NA0_JbMCEUA не е задължително да е от гарнитура на главата.
Успех!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Дали смесва вода с масло..

Мнение от ares2 » 06 Юни 2019, 20:45

ако системата не е била промира добре може да си има остатъци и сеа ги изкарва като боза по високите точки.
аз си сложих един радиатор на м62 и след седмица се панирах защото имаше боза в казана.. оказа се, че радиатора е от прегряла кола и е остнало малко от онязи смесилата система. всичко беше ок
Изображение

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook