Пукане-скърцане от предното стъкло? РЕШЕНО

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 30.03.2011
Местоположение: Самоков
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 525d

Пукане-скърцане от предното стъкло? РЕШЕНО

Мнение от black hawk » 16 Апр 2019, 18:20

Здравейте, колеги. От известно време долавям скърцане и припукване от предното/челното стъкло. Чува се някъде от пред от дясно при колонката. Огледах я първо нея, но няма хлабини, стегната си е. Чудя се дали не е нещо по крепежите на стъклото, например щипка или уплътнение, може би да се е разлепило, не съм свалял и не знам как му е захващането. По неравности е много неприятно и само него чувам! Някой имал ли е подобен проблем? Благодаря!
Последна промяна black hawk на 25 Юни 2019, 20:00, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Пукане-скърцане от предното стъкло?

Мнение от Z3Ro* » 16 Апр 2019, 19:12

Моето също пука в двата ъгъла на колонките, долу до таблото. Като карам по-бързо и има насрещен вятър, с ръка мога да усетя как духа, та най-вероятно уплътнението е разлепено. Ще го сменям, пък ще се види...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Пукане-скърцане от предното стъкло?

Мнение от ares2 » 16 Апр 2019, 22:17

Ако са сменяни и не са залепени правилно може да е от това, но пък няма ли да протече?
Във външната гума има алуминиева вложка, но тя ляга доста плътно и не вярвам да се мести
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 30.03.2011
Местоположение: Самоков
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 525d

Re: Пукане-скърцане от предното стъкло? РЕШЕНО

Мнение от black hawk » 25 Юни 2019, 20:00

Здравейте, колеги! Реших си проблема с досадното прискърцване. Оказа се, че проблема не идва от челното стъкло, както и от интериора на автомобила, а от предния капак. Случайно се подпрях на него и чух характерното скърцане, което ме побъркваше с месеци и вече се бях отчаял. Та при пантите на предния капак има едни малки ограничителни болтчета след като отворих капака видях, че са протрити отгоре както и капака където е опирал в тях. Регулирах ги, затворих капака понатиснах го, скърцане нямаше направих едно кръгче по неравности и павета и КРАЙ скърцане и пукане няма. Най-щастливия съм!!! След толкова питане и лутане бях готов да дам пари за ново стъкло с монтаж тъй като си мислех, че проблема е от него, а се оказаха 2 малки болтченца 8ци, които завих с по един оборот и проблема се реши. Поздрави на всички и който има подобен проблем да хвърли едно око там.
IMG_20190625_203826.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook