E39 5**d или миниван ?

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: E39 5**d или миниван ?

Мнение от FaceOff » 08 Апр 2019, 14:06

ogata написа:Подозирам, че си некой дето седи на велкоме черджето и замахва да чука на вратата, на която има табела "Криза на средната" с тея покровителски акъли кой къде да ходи,кво да прави,аз га бех на вашата възраст еди кво си .. Все тая. Шулц едва ли си карал. :mhihi:


Покровителски акъли?? И къде ги видя тия покровителски акъли? Ще ми отговориш точно толкова, колкото и на предишните въпроси..
Не съм бил на твоята възраст, доста по-млад съм бил, като съм карал е28.
Последно на базата на кой личен опит твърдиш, че е39 КОМБИ не става за семейство с две деца? Защото доколкото прочетох си сменил комбито със седан точно когато е трябвало да направиш обратното??

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: E39 5**d или миниван ?

Мнение от ogata » 08 Апр 2019, 14:23

FaceOff написа:
ogata написа:Подозирам, че си некой дето седи на велкоме черджето и замахва да чука на вратата, на която има табела "Криза на средната" с тея покровителски акъли кой къде да ходи,кво да прави,аз га бех на вашата възраст еди кво си .. Все тая. Шулц едва ли си карал. :mhihi:


Покровителски акъли?? И къде ги видя тия покровителски акъли? Ще ми отговориш точно толкова, колкото и на предишните въпроси..
Не съм бил на твоята възраст, доста по-млад съм бил, като съм карал е28.
Последно на базата на кой личен опит твърдиш, че е39 КОМБИ не става за семейство с две деца? Защото доколкото прочетох си сменил комбито със седан точно когато е трябвало да направиш обратното??


Имал съм две комбита е39 едно след друго. Първото беше да тестваме водите, да видим дали ще ме грабне като кола. 2рото вече си беше запазена работа. Комбито го смених със седан в момента в който видех, че дори с комби пак си е хой да сгъваш, разгъваш, прибираш, сваляш количка и да тъпчеш около нея багаж. Докато малкия е на под 7-8 месеца майка му седи отзад до него, така че варианта с падащите седалки отпада . Жалко, че не мога да намеря снимка в която съм прибрал количката отзад да видиш как се събира един голям сак преко сили. Да не говорим, че корите отзад в комбито скърцат ужасно. Забелязал съм го и при е39 и при е46. И тогава си казах - комби или седан - все тая, все си е мъка, поне да е седан да прилича на кола и да го няма скърцането на интериора. Тогава си взех седана ... няколко месеца по-късно ми писна на дедовия хептен ... и вече знаете как се е развила историята :mhihi:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 259
Регистриран на: 7.08.2008
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: "пъргава" 316-ка
Мечтае да кара: IS-ka

Re: E39 5**d или миниван ?

Мнение от 6per40 » 08 Апр 2019, 21:30

Колега, аз съм с е39 комби и точно преди няколко години го играх и аз този филм. Ако караш само или основно градско Е39 не е за теб. Изключително лошо маневрена е на място или в тесни пространства. Много е ниска отзад от седалките до тавана. Колко пъти му ударих тиквата на малкия направо не е истина, докато се науча настрани да го сложа в столчето. Количката като е с кош за новородено пак се разглобява и заема едно 70 процента от багажника. Един познат взе миниван с плъзгащи врати и да ти кажа няма такова удобство за поставяне и сваляне на дете от колата. Всичко става лесно и удобно. А неговия багажник събира количката цяла, като само и "навежда" дръжката.

Ако децата или детето вече е над 4-5 години то може да вземеш е39, но ако е малко и тепърва ще го играеш филма с голямото столче отзад се замисли за удобството. И имай в предвид, че тези коли вече са малко дърти баби яги и не се знае в каква изненада ще се вкараш.

П.С. вземи си Е30 кабрио и няма да имаш никакви проблеми с децата. Ще си скачат вътре, ще ги слагаш и сваляш през големия "шибидах" и всичко ще е песен :mrgreen:

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook