E39 5**d или миниван ?

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: E39 5**d или миниван ?

Мнение от pampo » 04 Апр 2019, 9:46

Само един аспект още да вмъкна, колкото повече място за багаж имаш, толкова повече багаж ще иска да товарите жена ти.
Аз съм с 2 деца и винаги съм бил с комбита (3та серия, Пассат 5.5 и А4ка). Когато малката беше бебе (тоест моментът с най-много багаж евър) бяхме с Е46 комби без кутия на покрива.
Съвсем неангажиращо те съветвам да посмислиш по въпроса за разкарване на допълнителни уикенд-карс и нам-си-кви други "проекти" и да си купиш надеждна семейна кола според вкуса и бюджета (например газирана 540ка :mrgreen: ). Щото една трошка само да седи пред вас е поне -500кинта на година без дори да я запалиш...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: E39 5**d или миниван ?

Мнение от ивчо » 04 Апр 2019, 10:33

А, викенд карс-а си го има, там пари освен за гориво не се трошат . :mhihi: Проекти нямам, мина им времето :lol: Иначе комби 34-ката, която има успява да я запълня с една количика, сгъваемо легло с матрак, играчки и багаж за двама човека . Имаше място де, ама вътре си беше тясно . А и зад мен освен някой дребос, или някой 160см не може да седи .
Иначе с жената сме модел хора, който не обича да влачи много багаж - в тоя ред на мисли, не мъкнем много излишни неща . Но факт че с един дребос нещата се променят, а за два не ми се мисли . Като малък не помня да имахме такива драми, ама играчки и такива глупости не сме влачили - още повече па колички и подобни неща . Не сме и спяли на модерни легла , ама времената се менят :mhihi: Иначе има една 730 Е32 V8, ама някак ми се разминава малко . :mhihi:
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 824
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: E39 5**d или миниван ?

Мнение от turbonetic » 04 Апр 2019, 12:05

При е39 също има проблеми с ръждата ,не може никои да ме разубеди ,че нямат и те :mhihi: ..В момента ако си търсех кола дали е39 или в210 няма значение от моторите бих предпочел да търся италианка.Просто тези,които са докарани от Австрия,Германия и Швейцария ,не бих си помислил даже да ги гледам :D поради простата причина ,че се разпадат от ръжда..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: E39 5**d или миниван ?

Мнение от Z3Ro* » 04 Апр 2019, 13:55

BMW_POWER написа:Не си ли мислил за SUV?


Ако колегата има вариант да увеличи бюджета с едни 50/100, аз бих взел една Х3 е83 с М57 от първите, дето са 204 коня. Като простор е достатъчна според мен, има хубав багажник, моторът е здрав и няма драми с веригите, окачването е доста здраво, но спортпакетът подрусва - въпреки това е мн стабилна кола и се кара като лек автомобил, без да се лашка в завоите. Според мен, а и така съм чувал, че това е най-здравото БМВ от съвременните. Колегата и хез тва не иска автомат, та ще избегне ненадеждния и лаком ГМ. С ръчна кутия в голям град джипът харчи доста прилично - имам познати и говорят за разход от порядъка на 10-11 литра в града. За извънградско си е сигурна кола при всякакви условия..

Само да вметна, че в момента видях промоция на Партнер с най-високото ниво и дизел за 33 и малко с ДДС. Шкода също има 15/100 намаление за дизелови на склад

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: E39 5**d или миниван ?

Мнение от pampo » 04 Апр 2019, 15:55

дам, октавия комби с добро оборудване е около 40к, което си е цифрА обаче, както и да го гледаш...

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: E39 5**d или миниван ?

Мнение от Bavarcho » 04 Апр 2019, 18:34

Е39 разбира се, с М57. По безпроблемна, комфортна и измислена кола за тези пари дето имаш няма. Ако ще да съм пристрастен. 10тина готини доста коли съм внесъл, доста сервизи съм обиколил не можах да видя по-добро..
За всеки влак си има пътник, но ако Е39 ти покрива изискванията за обем (багаж) не виждам как предпочетеш тия другите изброени..
Огата се е надишал с бензин докато се опитва да запали поршето че да предлага френски товарен автомобил дето вратата му се затваря като на жигула и обезшумяването и то е толкова, пред е39
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: E39 5**d или миниван ?

Мнение от FaceOff » 04 Апр 2019, 21:11

С две ръце подкрепям коментара отгоре, Е39 туринг е ебати колата (за парите си, разбира се..). С М57, за да не търсиш място за противогазови.. Е, има си някаква поддръжка, ама коя кола няма. Във форума информация за всички болежки бол.. Вътре, и отпред и отзад просторна, багажник голям, на релсите отгоре можеш да сложиш каквото искаш, туле-та, колела..
Другата кола, която бих погледнал с твоя бюджет е Легаси или Аутбек, имам колега рибар с такова, колко километра му е навъртял не е истина, е долива масло доволно.. ама пълно щастие няма..
И за тези години и пари - кола само от Италия. От Германия, Австрия и Швейцария на тези години ще е гнилоч.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: E39 5**d или миниван ?

Мнение от ogata » 04 Апр 2019, 22:09

Не знам колко от пишещите тука дават акъли на база опит.
Смисъл нищо против е39 комби ама мисля, че отговаряте на база "Какво бих си купил аз на мястото на автора", а не "Дай да му дадем съвет на момчето според критериите дето е задал" :mhihi:

Няма комби на света, което може да се сравни с товароносимост на мини ван. И сув не може да се сравни. По простата причина, че сува е повдигната лека кола ;) :yes:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: E39 5**d или миниван ?

Мнение от FaceOff » 04 Апр 2019, 23:26

ogata написа:Не знам колко от пишещите тука дават акъли на база опит.
Смисъл нищо против е39 комби ама мисля, че отговаряте на база "Какво бих си купил аз на мястото на автора", а не "Дай да му дадем съвет на момчето според критериите дето е задал" :mhihi:

Няма комби на света, което може да се сравни с товароносимост на мини ван. И сув не може да се сравни. По простата причина, че сува е повдигната лека кола ;) :yes:


Е, кои от критериите му пропуснах, та е толкова смешно?? Единствено в заглавието се споменава "миниван", и единствено Зафира-та е миниван от изброените по-долу от автора?? Да, с 15-20% е по-голям багажника на Зафирата, спрямо Е 39 комби, но това не би ме накарало да си купя Опел. А пък позицията на шофьора на Зафирата е.. ужас, и с тия огромни колони отпред и малките прозорчета.. трагедия. А че шофьорското място на Е39 е тясно.. сякаш имах такова усещане докато си търсих Е39-ка преди години, но много бързо това усещане отмина, а съм почти 190см и над 110кг. Дори сам си го е написал - "разубедете ме от Е39" ! Той си клони изцяло към Е39.. защо да не напиша, че не би сбъркал в избора, ТОЧНО според критериите му?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: E39 5**d или миниван ?

Мнение от ogata » 04 Апр 2019, 23:39

Щото некой човек с 1-2 малки деца трябва да му обясни, че е в много грешна посока с тва е39 :yes:
Едно заради пространството, другото заради сигурността (е39 е доста морално остарял автомобил) и трето заради разходите по подръжка.

Да не кажем, че е вероятно и той да не знае какво иска :mhihi:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

ентусиаст
Аватар
Мнения: 824
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: E39 5**d или миниван ?

Мнение от turbonetic » 05 Апр 2019, 5:32

За Шаран ,не си ли мислил багажника е много голям,самата кола е доста висока,двигателя е здрав като цяло много добра кола

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: E39 5**d или миниван ?

Мнение от host » 05 Апр 2019, 8:29

ogata написа:Щото некой човек с 1-2 малки деца трябва да му обясни, че е в много грешна посока с тва е39 :yes:
Едно заради пространството, другото заради сигурността (е39 е доста морално остарял автомобил) и трето заради разходите по подръжка.

Да не кажем, че е вероятно и той да не знае какво иска :mhihi:


я дай краштеста на Зафирата и другите ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: E39 5**d или миниван ?

Мнение от 3186 » 05 Апр 2019, 8:48

E39 crash test stats vs Zafira crash test stats
:dunno:
Може би има предвид стабилизиращите системи, а не устойчивостта на удар

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: E39 5**d или миниван ?

Мнение от pampo » 05 Апр 2019, 9:17

Човек, не се излагай, баничарката нема никакъв шанс в катастрофа срещу Е39.
За обема на товара с 2 деца съм писал по-горе, аз се справям с по-малки автомобили и без кутии, а ползваме всичките модерни пластмаси за детеотглеждане. Тва да не е служебна кола да разнася стока с нея, са ако решиш да занесеш за 1 седмица на морето 2 колела, 2 тротинетки, топки, балони, малко играчки, дъска за гладене, телевизор, 2 лаптопа и по 3 тоалета за всеки ден е друго...
Единствено разходите по подръжка наистина ще са доста по-ниски предполагам.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: E39 5**d или миниван ?

Мнение от bioz » 05 Апр 2019, 10:18

Някой хора като се им се роди дете и нещо изпляскват, все едно за един допълнителен куфар ти трябва ремърке. Ся знам че някой ще скочи за количката ама тя се ползва само първата година докато детето проходи... демек едно море :mhihi:

За 5 бона по-хубава кола от е39 няма... единствения проблем с е39ките, че трябва време докато излезе нещо добро.

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook