Голям разход на масло M52B20

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 3.01.2019
Пол: Мъж
Кара: Трабантче и Е39 520i Touring
Мечтае да кара: отново е36 ама жената се мръщи

Голям разход на масло M52B20

Мнение от m_rusev » 29 Мар 2019, 19:17

'Здравейте, от около половин година имам е39 комби 520 и до момента съм и навъртял около 8000км и съм долял 7-8л. масло преди да го сменя като очаквах че със смяната на маслото харча ще спре, но уви картерната вентилация е изолирана (така взех колата) и ще я оправя при първа възможност. Маркуча от капак клапани на картерната вентилация излиза в атмосферата и от него излиза доста пара(не е водна пара), течове на масло от мотора няма, сълзене оттук оттам да но не и за 1л./1000км. Обмислям освен да възстановя картерната вентилация да сменя и гумички на клапани като евентуален причинител на този разход. Отзад не пуши освен ако не се задържи на високи обороти за повече време, но пък постоянно намирисва на масло. Компресията на мотора на студено е 10.5-11.5-12-12-12-12 което не смятам че е идеално зле за 400К км двигател
Ще се радвам ако някой помогне да отстраним този разход на масло

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Голям разход на масло M52B20

Мнение от barty » 29 Мар 2019, 22:07

Освен да си прегледаш и стегнеш колата, виж с друго масло как е.
Имах случай на Е36 заради скапано масло да го гори, след смяна с истинско спря да го пипа.
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Голям разход на масло M52B20

Мнение от ildivvy » 29 Мар 2019, 22:32

Мишо,писах и в подфорум Е36,в една стара тема, по въпроса с проблема ти...дано и от там да се изкаже някакво полезно мнение! Помисли и за едно промиване на сегментите с газ,евентуално...Може да помогне! Прочети и тази тема,като имаш повече време: viewtopic.php?f=8&t=354446&hilit=%D0%9C52+%D1%80%D0%B0%D0%B7%D1%85%D0%BE%D0%B4+%D0%BD%D0%B0+%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%BE
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Голям разход на масло M52B20

Мнение от ildivvy » 04 Апр 2019, 8:49

В другата тема, в Е36-подфорума,@mafiata написа:

"Няма клапан картерни газове или е изолиран само като е изваден маркуча отгоре и е запушен клапана?
Иначе и аз съм с такъв разход от 1лтр на 1000км при м52б28.
- Започнах със смяна на въпросния клапан и маркучи (близо 300л оригинални) ефекта е никакъв.
- Направих промивка на сегментите с газ за горене (сваляне на свещи и пълнене на цилиндрите с газ няколко пъти и след 24 часа се промива със старо масло, след което ново) ефект има. Колата стана по тиха и рязка, но разхода си е същия кажи речи след вече 1200км.
- Има и омаслявания по двигателя и мисля да сменя на първо време гарнитура капак клапани + маркучето към ваноса и то е доста мазно.
И се надявам с последното поне малко да намаля доливането поне на половина.
Иначе се кара с 10в40 Мотул вече 2г и половина и все отлагам отварянето понеже работата става дебела."
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Голям разход на масло M52B20

Мнение от ildivvy » 05 Апр 2019, 12:29

Мишо,ето още едно полезно мнение от колегата @Benord от подфорума на Е60/61 :

"Кога ще Ви уври мозъкът и ще пробвате следната комбинация? Горещ мотор със старо масло,плюс сменен филтър,плюс това: https://shop.liqui-moly.de/additive/motor-clean.html. После промивно масло на Приста, както е указано на етикета.Това е буквално минаване под душа на един мотор.Това веднъж на пет години поне или на непознат стар такъв.
После отцеждане на старото масло за час и пак нов филтър.Топъл или студен мотор,но не ГОРЕЩ!!! 5W-40 Synthoil High Tech плюс Ceratec и карате до забрава във върхови идиотии ако щете!
Опит от 1991 досега: Пробвани модели автомобили: Полски Фиат 125р 1500 дигаше до около 158км в час, градско 10 литра, извън 7 и половина не минаваше.240000км и изгни тотално отдолу,най-вече гредите. Моторът искаше още да живее. Продадено като подарък. Форд Ескорт 1987,междинка.320000км,първата ми собствена кола. Двигател CVH 1.4 карбуратор. Уникален ряз и проходимост.Умря на вторични суровини поради изгниване на купето след двадесет години всекидневно каране. Още съжалявам,че го унищожих така този великолепен мотор. Лада 2105 на дядото като наследство 180000км. Пробвана за три пълни години с тази комбинация без доливане и смяна на маслото. Не се разбра,че е тригодишно при проверката в сервиз при продажбата и. Всекидневно карана! BMW 1.6I M40 1992. Отдавна мина милион километра без отваряне на мотора. Смятам,че ще изкара още толкова. Все още поддържа скорост над 200!!! Последна проба вчера от Швайнфурт до Хасфурт Германия. Мотора не е пипан, освен смяна на кобилиците от М40 към М43. Лиготия! Купето още се държи.Разход от 9 градско и 6.3-6.4 извън при яко каране. Фиат Пунто 55, 176 ,1996. Хайвана си живее отвратително добре и поддържа до 188 км в час без проблем на равно.Взе да гние под шофьорската седалка.Ще го мисля.280000км. Разход 7л.градско и 5.5извън.Алфа-Ромео 156,1.9 дизел 105кс.2000. Купена за кола и кафе преди три години,още неплатена. Вдига 198км. Разход 7 градско и 4.8 до 5 извънградско.267000км. Нито един от моторите не пуши при пълен ряз! Последните даже си имат немски TÜV до 2020! Толкова лично от мен! Имам опит и над … коли поддържани от мен лично в момента,но това е друга тема. Важно е колегите (клиентите) да са доволни и да идват отново!"
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Голям разход на масло M52B20

Мнение от Zubcho » 05 Апр 2019, 13:27

И като видиш какво става с гумените уплътнения в мотора след една такава интервенция и спираш да вярваш на всеки майстор.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 8.08.2017
Пол: Мъж

Re: Голям разход на масло M52B20

Мнение от Hip-hopotam » 05 Апр 2019, 19:30

Промивка не означава ремонт.Ако има износени цилиндри,износени сегменти,омекнали сегменти, луфт във водача на клапаните,спекли вложки и т.н. каква добавка ще те спаси.Двайски има на прилични пари,а пък ремонт на мотора не е чак толкова безбожно скъпо начинание.Ако не е прегряван и що годе поддържан мотор трудно да износи цилиндри.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook