Смяна на гарнитура на картера.

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Смяна на гарнитура на картера.

Мнение от jorfii » 11 Мар 2019, 20:17

Здравейте колеги. Става въпрос за смяна на гарнитура на картера за тройка дизел фейслифт 193 коня. Въпросът ми е кое точно се разглабя, какво точно трябва да си купя предварително. Защото ремонта ще се прави извън София и най вероятно в почивни дни и ще е меко казано неприятно ако разглобя колата и се окаже, че трябва да ходя да купувам още нещо, което не съм предвидил.Бях пуснал подобна тема за смяна на гарнитурата на капака на клапаните и благодарение на съветите ви, всичко мина идеално. Надявам се и сега да сте достатъчно активни за да ми помогнете да се справя. Благодаря предварително.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 18.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: E38 740

Re: Смяна на гарнитура на картера.

Мнение от 6apa » 12 Мар 2019, 8:20

Предполагам си наясно, че мотора трябва да го вържеш и да пуснеш предния мост надолу? Трудоемко е, ако нямаш много опит не се захващай.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Смяна на гарнитура на картера.

Мнение от Z3Ro* » 12 Мар 2019, 15:03

Другият вариант е намираш жираф под наем и вдигаш мотора нагоре малко, колкото да излезе картерът.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Смяна на гарнитура на картера.

Мнение от FaceOff » 15 Мар 2019, 18:10

Откачаш тампоните на мотора отгоре, за да го освободиш. Връзваш го и го вдигаш нагоре, преди това освободи дифузьора на перката, защото ще счупиш или едното или другото. Освобождаваш магарето (предния мост) да падне надолу, там и рейката е много близо и пречи. Ако имаш теч или тропане в рейката сега е момента да я свалиш и оправиш, хем и по-лесно ще излезе картера. Според мен е по-трудно от смяна на гарнитурата на капака на клапаните..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Смяна на гарнитура на картера.

Мнение от jorfii » 18 Мар 2019, 21:09

Благодаря колеги. Имам още към 2000 километра до смяна на маслото и тогава явно ще се мъча и с тази процедура.
Изображение

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook