Проблем с ниво комби

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 97
Регистриран на: 10.04.2016
Местоположение: BG
Пол: Мъж
Кара: 530D
Мечтае да кара: jiguli
Детайли за колата: BMW 530D 218 DPF

Проблем с ниво комби

Мнение от M-S-BMW » 23 Фев 2019, 16:41

Здравейте , колеги. Имам проблем вече 2 месеца не мога да се справя. Колата е Бмв Е39 525Д фейслифт комби с възглавници.
Та колата почна да се снижава на максимално гумите потъваха в калниците и така например сутринта след 3-4 часа седи на максимално високо положение като Х5 ца и всеки ден различно. Възглавниците са нови. Та след това даде десен сензор ниво и моя сензор беше с номер завършващ на 700 , мисля съм някакво спортно окачване по вин. Такъв сензор не можах да намеря 5 дена и сложих с номер 698 , и сега вече не дава грешка в сензора тръгна но колата е по същия начин , като най често сега е вирната ту на едната страна ту на другата и като преди, с делфи уж я меря нагласям после пак всичко се връща , има моменти седи си нормално вдигната но едната страна дясната е 2 см по ниска винаги от лявата. И вече не знам дали заради номерата на сензора или нещо друго но ме измъчи.
Ако може идеи от какво може да е или някой да погледне провери в Хасково или Пловдив.
:OT: :dummy:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Проблем с ниво комби

Мнение от vladobate » 23 Фев 2019, 19:32

Когато едната страна не е добре и другата се шашка . Възможно е да е от сензора предполагам втора ръка си сложил , не очаквай чудеса. Настройките не ги прави наведнъж иска си малко време да му дойде акъла :) . Но с тез стари сензори е мъка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 97
Регистриран на: 10.04.2016
Местоположение: BG
Пол: Мъж
Кара: 530D
Мечтае да кара: jiguli
Детайли за колата: BMW 530D 218 DPF

Re: Проблем с ниво комби

Мнение от M-S-BMW » 23 Фев 2019, 23:08

Благодаря за отговора колега , но вече 1 чесец не се оправя. Идеята ми беше дали заради различните номера не става и трябва да е същия или това няма значение и да си взема някой нов ? :driving:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Проблем с ниво комби

Мнение от vladobate » 24 Фев 2019, 13:35

Да ти кажа и аз имам подобен проблем след замяна на датчика. Само че ми беше почнала да изтърва едната възглавница , как да е. И аз сложих втора ръка и с различен номер , но тогава (пък и все още , ноо...) не видях причина да има значение. При мен след замяна и на двете възглавници почна да прави магарии като твоите и докато не навирих задницата не спря да ми спада втората рециклирана възглавница , даже щях да и правя рекламация. Мисля че тези сензори се износват с времето и в един момент почват простотиите , затова може би трябват нови. Даже след смяна на единия сензор Инпа почна да не иска да ми чете колата и нивото не мога го регулирам вече. Плюс това единия датчик дава неземни стойности за ниво , ошашка се точно тоя сменения :) .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 97
Регистриран на: 10.04.2016
Местоположение: BG
Пол: Мъж
Кара: 530D
Мечтае да кара: jiguli
Детайли за колата: BMW 530D 218 DPF

Re: Проблем с ниво комби

Мнение от M-S-BMW » 25 Фев 2019, 12:26

Сега намерих датчик завършващ на 700 ще го взема да видим ако не стане направо нов и дано се оправи. Дали с делфи е достатъчно да се направи регулирането или си трябва по-сериозна програма след смяната :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Проблем с ниво комби

Мнение от vladobate » 25 Фев 2019, 18:10

Е хубаво де то вече Инпа има под път и над път. С Делфи не съм работил , но пък не трябва да е нещо специално стига да се свързва с правилния модул .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 24.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 530D
Мечтае да кара: Тесличка

Re: Проблем с ниво комби

Мнение от deathwingbg » 26 Фев 2019, 15:28

Малко :OT:

След като пръснах над 1000лв за нови възглавници (китайски), компресор втора ръка, последващо рециклиране и т.н. и си изгубих сума ти време, преживях сума ти главоболия и 2-3 провалени пътувания сложих пружини втора ръка от комби което излиза така от завода. Да ми е мирна главата. Сега кляка единствено и само като я натоваря. Промяна в управление усещане и поведение на пътя не откривам.

Много хубава система, ама със сигурност не е предвидена за 15+ години употреба да не кажа 20 :)
Въздух... иди го хвани от възглавниците ли изпуща, от компресора ли или някъде по системата. Дори не знаех че и датчиците правят проблеми. А се чудех защо вдясно винаги има отклонение и защо винага тя ми беше проблемната страна.

Не искам да товаря никой с моето мнение и опит, но ако мога да спестя много главоболия, време и пари на някой ще се радвам.

P.S. Възглавниците и компресора ги продадох на колеги, които бяха решили да ходят по мъките. Като ги слушах и тях колко са изстрадали и колко страдаха (идва единия вика трябва ми само едната, след 2 дена идва вика дай и втората...)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 97
Регистриран на: 10.04.2016
Местоположение: BG
Пол: Мъж
Кара: 530D
Мечтае да кара: jiguli
Детайли за колата: BMW 530D 218 DPF

Re: Проблем с ниво комби

Мнение от M-S-BMW » 02 Мар 2019, 1:28

Колеги смених въпросния сензор за втори път сега в делфи не ми дава грешка ама на таблото пише отново self level inactiv. И колата отново седи изкривена при опитите да я вдигна се вдига за няколко секунди и пада или пък си остава крива на една страна няма значение на коя всеки път различно. Като я калибрирам през делфи става и като тръгна след 100 метра спра пак цялата клекнала гумите вътре в калниците. 3 месеца мъки .
Дали някой колега в Пловдив няма инпа на място да закачим да видим какво точно и е ще си заплатя услугата.
И един път само ми засече грешка и беше ( 08 - Грешка на времето за регулиране , повишаване ) !? :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Проблем с ниво комби

Мнение от vladobate » 02 Мар 2019, 17:42

Обади се 0878244204 Владо. Утре също е добре , след 10ч.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 28.01.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530iA Touring
Мечтае да кара: e3-е39
Детайли за колата: 2001

Re: Проблем с ниво комби

Мнение от dankata » 03 Мар 2019, 0:23

Проверете и модула за управление на нивомата
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 10.08.2010
Местоположение: София/Г.О.

Re: Проблем с ниво комби

Мнение от spirco » 03 Мар 2019, 0:57

Не виждам защо е толкова трудно да се намери проблема. Ако няма механични проблеми (теч на въздух) то е някой от двата датчика или управляващият модул. Системата е супер проста. Двата датчика и модула могат да се сменят за 100тина лева. Какво толкова се плашите, че и даже минавате на пружини не знам.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Проблем с ниво комби

Мнение от vladobate » 03 Мар 2019, 9:44

spirco написа:Не виждам защо е толкова трудно да се намери проблема. Ако няма механични проблеми (теч на въздух) то е някой от двата датчика или управляващият модул. Системата е супер проста. Двата датчика и модула могат да се сменят за 100тина лева. Какво толкова се плашите, че и даже минавате на пружини не знам.

Ами не е трудно , но е занимавка щото се държи неадекватно понякога . Аз смених и втора възглавница и пак почна да кляка от същата страна и докато не излъгах управлението ( чрез датчика за ниво , зададох му ново механично ) не се оправи. Сега държи ниво и не пада , а клякаше . Отгоре на всичко заради подобни кьопави проблеми Инпа спря да ми чете въпросната система и понякога и двг неще и т.н. дава бъгове заради дори и незначителен проблем някъде . Затова е трудно в някои случаи. Аз няма да си премахна системата , защото не понасям да ми клекне кат породиста овчарка при пълно натоварена . Компресора нов е скъп , но се намират втора ръка , възглавници 160 пари понася се , датчици също , ако си сръчко и ти се занимава не е тежко бреме , мое мнение .

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Проблем с ниво комби

Мнение от ildivvy » 03 Мар 2019, 13:03

На колега в завода клякаше след време от компресора и някакъв клапан в него.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 97
Регистриран на: 10.04.2016
Местоположение: BG
Пол: Мъж
Кара: 530D
Мечтае да кара: jiguli
Детайли за колата: BMW 530D 218 DPF

Re: Проблем с ниво комби

Мнение от M-S-BMW » 07 Мар 2019, 19:56

Колеги взех модул за управлението на въздушното смених го сам . И колата веднага си вдигна нивото еднакво от двете страни или с точност казано 1 см разлика ама може да е от терена. Не дава вече грешка селф левелинг и като я загася не кляка . Само един път мигна грешката за селф левел инактив за 10 секунди и изчезна . Като седна в багажника на запалена кола сега веднага почва да вдига от двете страни и като слезна си оправя нивото. Така че мисля проблема е бил.в модула но още 2 часа само имам наблюдения.
Сега остана въпроса да и вдигна малко нивото и ще е супер !? С делфи като я направя после след 2 мин пак си идва настарото :banghead:
Иначе благодаря на всички за мненията :bchug:

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook