Проблем с табло-не отчита реално изминатите километри

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Проблем с табло-не отчита реално изминатите километри

Мнение от dan-dam » 17 Фев 2019, 19:43

Здравейте. Първо да отбележа, че колата е Е53 с мотор М62, но таблата с Е39 са еднакви и знам, че тук има доста компетентни колеги.
Таблото е с голям борд. Проблемът е, че от както имам колата отчита отчита повече от реално изминатите километри. Днес тествах с друго табло от Е39 и изминах 8.4 км. По същия път обратно с моето табло отчете 18.4 км, което е около 2.2 пъти повече.
Въпросът е дали е възможно с кодиране да се опита да се реши въпросът? Или пък да се вземат данни от същото табло и да се запишат в моето? Кое в таблото отговаря за изминатите километри? Общо взето не съм много компетентен по въпроса и ще съм благодарен на всякаква помощ.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Проблем с табло-не отчита реално изминатите километри

Мнение от PeReZ » 17 Фев 2019, 22:01

Без адекватно кодиране е напълно нормално да не ти отчита правилно.
Т.е. сега просто трябва да намериш човек, който да ти прекодира таблото, или иначе казано, да кажем на таблото "вече сме в Х5 Е53, което е с еди какъв си размер джанти, еди какъв си двигател и т.н."

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Проблем с табло-не отчита реално изминатите километри

Мнение от dan-dam » 17 Фев 2019, 22:26

Аз искам ако мога да си ползвам моето табло. Всичко останало си му е наред, но отчита доста повече километри. Ако от точка А до точка В, разстоянието е да кажем 100 км. то ще отчете над 200. За това взех от приятел неговото старо табло, за да разбера дали проблемът е от таблото. Тествах го от Тетевен до Рибарица и то отчете реални километри-8.4. За същото разстояние моето отчете 18.4. Обаче въпросното табло е със заминали пиксели и външно IKE. По време на теста ми работеше само километража и температурата, понеже черната букса няма къде да се включи.

Моето иначе си показва нормално скоростта на движение с 2-3 км/ч разлика по GPS. Само изминатото разстояние не отговаря и се чудех дали зависи от кодиране. Нямам идея какво са правили предните собственици. Аз така я взех.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 20.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39

Re: Проблем с табло-не отчита реално изминатите километри

Мнение от Dyakov » 18 Фев 2019, 9:28

Както каза колегата по-горе, проблема на твоето табло (което вероятно всъщност не е оригиналното за колата) е в кодирането, може да се направи да отчита реално. Вероятно и количеството бензин не ти показва коректно? Таблото с външното ИКЕ няма CAN, а черната буска има къде да се включи.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Проблем с табло-не отчита реално изминатите километри

Мнение от dan-dam » 18 Фев 2019, 10:10

Всичко останало показва вярно. Количество гориво, обороти, скорост на движение, температура на мотора. Иначе е много вероятно таблото да не е от моята кола, а да е сменявано. Нещо е позамазано, понеже си е с нейния VIN, но явно не е направено кадърно.
Ако някой от София има време да се позанимаваме с таблото да се кодира(срещу съответно заплащане, разбира се) може да драсне едно ЛС.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook