Мъката да си отвориш вратата :help:

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 3.01.2019
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Nissan 200SX / BMW E39 525tds

Мъката да си отвориш вратата :help:

Мнение от j0e33 » 29 Яну 2019, 17:09

Здравейте менове, фенове, пичове, тарикати, батки ....

От нова година съм собственик на прилична е39-тка 2,5 тдс но с дразнещия проблем че задна лява врата не се отваря (нито отвътре нито отвън). Днес 3ти майстор във Варна ме върна и неможа да я отвори. Интересното е че централното вдига "палеца" на врата, но дръжките(ръкохватките за отваряне) са съмнително леки - както вътрешните и външните.
дайте идея кой автоключар във Варна ще ми реши проблема ?

Мерси предварително.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Мъката да си отвориш вратата :help:

Мнение от spacepl » 30 Яну 2019, 10:41

Прежалваш кората отвътре и я къртиш/режеш с нещо, после отваряш директно от механизма и го сменяш. Поне частите за Е39 вече са на цената на жигулските.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 28.01.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530iA Touring
Мечтае да кара: e3-е39
Детайли за колата: 2001

Re: Мъката да си отвориш вратата :help:

Мнение от dankata » 30 Яну 2019, 11:01

Може да ти се получи и без рязане. Поне аз успях навремето на комбито да си сваля кората при затворена задна лява врата. Оказа се откачено жило... и пусната детска защита :lol:

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 3.01.2019
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Nissan 200SX / BMW E39 525tds

Re: Мъката да си отвориш вратата :help:

Мнение от j0e33 » 30 Яну 2019, 11:57

dankata написа:Може да ти се получи и без рязане. Поне аз успях навремето на комбито да си сваля кората при затворена задна лява врата. Оказа се откачено жило... и пусната детска защита :lol:


Интересното е че невиждам детската защита - на дясната врата гледах и се пулих но не я видях. Не ми се искаше да къртя кората но май май натам отиват нещатата. Днес имам час при още един ключар, дано той измисли нещо по интЕлигентно...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Мъката да си отвориш вратата :help:

Мнение от vladobate » 30 Яну 2019, 14:40

Остава здрава кората , играх го скоро. Само по-внимателно. Скъсано жило , счупен палец на дръжката виж кое ще да е. Защитата само при отворена врата се вижда. Хвани се с приятел , ключар няма да му се занимава.

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4700
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Мъката да си отвориш вратата :help:

Мнение от Bavarcho » 30 Яну 2019, 18:02

Сваляш долната част на задната седалка и после кората си се сваля без никакви поражения. С предна кора е малко по-гадно свалянето на затворена врата.
Заминала ти е бравата най-вероятно (симптома е че като дръпнеш вътрешната дръжка "палчето" както му казваш се повдига малко след което пак се скрива) електрическата й част е заминала, черна кутия с големината на кутия от цигари, къртиш я нея и отваряш вратата. После купуваш нова брава.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Мъката да си отвориш вратата :help:

Мнение от Kurtov » 30 Яну 2019, 18:14

https://www.youtube.com/watch?v=7uo8eVZO4pM
Дано ти е от полза!
Колегата е българин, ако не разбираш нищо на английски, питай го, може и да ти помогне.
Успех!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 22.02.2011
Пол: Мъж

Re: Мъката да си отвориш вратата :help:

Мнение от janko_0411 » 30 Яну 2019, 19:08

Колега,няма да къртиш нищо.При мен беше същия проблем. Счупена ти е външната дръжка и някой е завъртял копчето за децата което е на бравата и нямя отваряне . Вадиш външната лайсна на стъклото с тънка шпакла,сваляш стъклото до доло,светиш с прожектор и с някакъв стоманен тел изкривен като кука,закачаш механизма и повдигаш нагоре и се отваря.После връщаш червената заключалка,поне от вътре да отваряш и смяна на брава.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Мъката да си отвориш вратата :help:

Мнение от jorfii » 31 Яну 2019, 20:31

Аз за мой късмет си имам един приятел, който дай му нещо подобно и веднага се хваща да троши. Имах същия проблем със задна дясна врата обаче. При мен проблема беше във външната дръжка, но докато се опитвахме да го оправим не знам как ама спря да се отваря и отвътре. При сложена кора и всичко сглобено. Въпросния приятел захвана едно дърпане сецане а аз само ходех покрай колата и пушех цигара от цигара. Но накрая приятеля успя да я отвори. Моята има и бег там, който трябва да се махне, но мисълта ми е. Стана няма нищо счупено и сега всичко е наред. Действай малко по смело и ще стане. Само като се замисля, че корите са ми индивидуал и какво можеше да стане. Но в крайна сметка всичко се оправи. Ти ако си с някакви сток кори, то тогава няма какво да го мислиш. Действай смело, то частите за е39 не са вече много скъпи, както писа колегата по горе.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 3.01.2019
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Nissan 200SX / BMW E39 525tds

Re: Мъката да си отвориш вратата :help:

Мнение от j0e33 » 01 Фев 2019, 11:34

Докаръх я до някъде - идеята с махането на седалката беше много добра лесно савих кората на вратат и изолацията след нея.
Дръжката се оказа откачена отвътре но проблема е в самата брава - мисля че е сменяна и преди и според мен не са я стегнали както трябва тъй като "хлопа".
Неуспях обаче да я отворя :ranting: В събота съм на ключар

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 3.01.2019
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Nissan 200SX / BMW E39 525tds

Re: Мъката да си отвориш вратата :help:

Мнение от j0e33 » 01 Фев 2019, 11:38

Идеята също ми хареса - ама и джама не се отваря - на него жилата му са сръсани и омотани около ролките - той ще е следващата жертва която ще отправя само да отворя вратата

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 24.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 530D
Мечтае да кара: Тесличка

Re: Мъката да си отвориш вратата :help:

Мнение от deathwingbg » 01 Фев 2019, 17:05

И аз го играх този филм. Става без къртене както казаха колегите ... свали задната седалка, и после кората лесно се сваля.
При мен нещо се беше измъкнало жилото. Оправих го, вече половин година няма грижи.

Оставих я на бояджия ... взех си я и изненада не се отваря нито отвътре нито отвън. Мистика какво точно се беше случило. Не знам защо почти всеки път като я оставя на майстор ... едно нещо е оправено 5 са развалени :)

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 3.01.2019
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Nissan 200SX / BMW E39 525tds

Re: Мъката да си отвориш вратата :help:

Мнение от j0e33 » 04 Фев 2019, 22:01

:lol: :lol: :lol:
Решен е проблема :)

Голяма интервенция излезе обаче ... започна се със сваляне на здрава брава от "донор".
След това започнах да напъвам кората, първо от страната на палеца за отключване/заключване. Издярпах я от горния край но излезе че някой си е оставил ръцете преди мен, като е нарязъл носещият панел в зоната на щипките - това мисля, че няма как да го разберете без снимка(мога да кача няколко ако някой се интересува и да опиша процеса как успях). Не се наложи дори да я свалям цялата, след като се откачи от горния и десня край, колкото да успея да бръкна с ръка и да напипам механизма. Леко побутване нагоре и от вратата се чух магическото "щраК" (едвам не се изсипах от седалката като литна вратата - даже половината и повече от кората се разкачи от щипките. :lalala:

Добре че тренирах на донора и имах идея и ориентация какво да търся с ръка.

Колегите излязхода првави - детската сигурност пусната и жилото на външната дръжка някак си се е откачило. :banghead:

Сваляне на бравата - 3 болта + куплунга на захранването - оказа се че именно черната кутийка издава звук но реално никакво движение в бравата.

Закачих новата ,(ток и жица - бръмчи, отключване/заключване всичко точно)първо се намества палеца за отключване, после трябва да се увериш че жилото на външната дръжка не пречи и е над бравата, след това именно то(жилото) се закача към бравата и едва тогава се слагат трите болта към рамката на вратата.

Благодарности за напътствията, на Всички включили се в темата. :bowdown: :yes: :clap: :bowdown: :bowdown:

:OT:
Впрочем, донорът ми даде и 2 нови задни пепелника(с механизмите барарабар) на вратите, дръжка на жабрата, задни духалки и бутона на прозореца че имах съмнения в старият - тези неща бяха или счупени или ги нямаше (централната конзола отзад беше огромна дупка, просто празна без елементите) - всичко за скромните 10лв от автоморга Трансинс (извинявам се за рекламата, но може на някой да му е полезно ако търси нещо ниско бюджетно) Сега търся задният къп холдър, и оригинален скоростен лост (от ръчка), но мисля че ще се намери нещо от форума :roll:

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook