Няколко въпроса за Е39

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Няколко въпроса за Е39

Мнение от madafaka_donkele » 17 Яну 2019, 15:10

1. Имам ли часовник някъде и ако да как да го изкарам? С бордкомпютъра ги въртя среден разход, средна скорост и другите, но часовник не намирам.

2. Много, ама много лесно тръгва задницата без значение дали е заледено или само мокро. На сухо няма такива аномалии. Е, не тръгва брутално настрани, но все пак поднася колкото и да е леко при най-малкото неволно подаване на малко повечко газ или ако вляза в завой с една идея по-висока скорост. ASC-то е включено, не съм го изключвал, но не мига, като поднесе, единствено като превъртя като съм направо, тогава мига. Нормално поведение ли е това или нещо не е наред?

3. Понякога, не винаги, оборотите на празен ход се менят леко. Спадат до 400-500 и се вдигат до 900-1000. Понякога се оправя след 2-3 хода нагоре-надолу по оборотомера, понякога се оправя като изфорсирам до 1500 оборота например. И винаги на вече загрял двигател го прави.

4. Какъв минимален размер джанта и какъв размер максимално висока гума ще влязат? В нета гледам 205/65R15 при 6.5Jx15 ET18 или 7Jx15 ET20 джанте.

Колата 523.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Няколко въпроса за Е39

Мнение от nickstorm » 17 Яну 2019, 15:18

2. в какво състояние са амортисьорите отзад?

4. възможните размери гуми са посочени на табелката на шофьорската врата :dunno:
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 10.08.2010
Местоположение: София/Г.О.

Re: Няколко въпроса за Е39

Мнение от spirco » 17 Яну 2019, 15:36

часовника се показва на мида/навигацията.
А за нестабилната задница ти трябва реглаж и някави нормални гуми които не са от пластмаса.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook