Модифициране на плафони

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 2.07.2009
Местоположение: Кърджали
Пол: Мъж
Кара: E38
Мечтае да кара: Алпина

Модифициране на плафони

Мнение от denises26 » 05 Дек 2018, 9:46

Здравейте, колеги. Вчера ми хрумна нещо, което може да се взаимства от по-новите модели свързано с плафоните на Е39. Идеята ми е при отваряне на определена врата да се пуска лампата за четене /map light/ на съотвеното място. Например при отваряне на задна дясна да се пускат освен плафоните и лампата за четене само на заден десен плафон. Сега идва въпроса как да се реализира, предполагам тези светлини се управляват от самото плафонче и си мисля, че ще трябва да се дръпне по 1 кабел от всяко ключе на врата до съответния плафон? Някой сеща ли се за друг вариант? :help:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Модифициране на плафони

Мнение от PeReZ » 05 Дек 2018, 15:24

Според да, най-лесният (и евтин) вариант е да се свържат плафоните за четене към бутоните на вратите.

Иначе това коя врата е отворена може да се чете по цифров път и ако имаше някакъв по-масов интерес можех да направя модул, който по IBUS ще следи коя врата е отворена/затворена и ще управлява map light-ите и примерно ще добавя 10 секунди светене + плавно изгасяне след затваряне на вратата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Модифициране на плафони

Мнение от ares2 » 10 Дек 2018, 12:21

идеята е добра, но няма ли да се дублират с другата светлина? трябва да я гасиш със задържането
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 2.07.2009
Местоположение: Кърджали
Пол: Мъж
Кара: E38
Мечтае да кара: Алпина

Re: Модифициране на плафони

Мнение от denises26 » 10 Дек 2018, 15:18

Да, ще се дублират, но според става много приятно. Опитай, като отвориш твоята врата освен плафона да си пуснеш и лампичката за четене да видиш какъв е ефекта. Аз искам тази да е в допълнение на другата, затова смятам, че няма нужда да гася със задържане основната. Тези дни ако имам време ще дръпна един кабел да пробвам първо с шофьорската и ще споделя резултата. :bchug:

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook