Парктроник - никой от датчиците не пука

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 2.07.2009
Местоположение: Кърджали
Пол: Мъж
Кара: E38
Мечтае да кара: Алпина

Парктроник - никой от датчиците не пука

Мнение от denises26 » 11 Сеп 2018, 12:37

Здравейте. Колата е Е39 туринг с преден и заден парктроник, проблема е че при включване на задна изпищява гонга, мига бутона и толкова. Нито един от датчиците не пука когато ги проверяваме. На ИНПА излизат следните грешки ИзображениеIMG_9231 by Денис Мустафа, on Flickr
Някой ако може да ме насочи къде да търся проблема ще съм много благодарен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 2.07.2009
Местоположение: Кърджали
Пол: Мъж
Кара: E38
Мечтае да кара: Алпина

Re: Парктроник - никой от датчиците не пука

Мнение от denises26 » 19 Яну 2019, 18:30

Най-накрая ми остана време да се позанимавам с колата и открих проблема. На диагностика с ИНПА проверих “живите данни” на парктроника и даваше максимална стойност на всичкоте 8. Реших, че няма как да е проблем в окабеляването и взех един модул. Щом го сложих веднага започнаха да пукат всички датчици без един. Проблема на датчика беше замърсен и не добре сложен конектор. Открих и нещо интересно, когато колата е снабдена с преден и заден парктроник, ако има проблем с преден датчик пищи отпред, ако проблема обаче е в модула както беше при мен пищи отзад, предполагам че за проблем не свързан с датчик пищи винаги отзад, но писне ли отпред направо проверявайте датчиците.
Сега остава само да го кодирам, защото при включване на задна парктроника не тръгва, а трябва ръчно от бутона да го включвам. Номера на модула е различен, но пак е от Е39. Надявам се с кодиране всичко да стане 6. :bchug:

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook