Рязко подаване на газ

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 14.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: G30

Рязко подаване на газ

Мнение от kralchev_i » 09 Авг 2018, 0:29

Здравейте. Бая попрочетох из форума и така и не ми стана ясно за този проблем.
ПРИ МЕН ГО НЯМАШЕ А СЕГА Е НАЛИЦЕ!!! Мотора е М52TUB20. Няма газ - карам я на само на бензин.
Имам проблем при подаване на газ от празен ход след смяна на картерната вентилация. Причината за подмяната на всички тръбички по картерната вентилация беше, че при подаване на газ имаше едно нискочестотно бучене от пръчката за маслото/ако я извадя пръчката на работеш двигател беше постоянно, както и ако махна капачката за наливане на маслото/. Не смучеше от капачката за маслото и нямаше вакуум та да немога да я отворя. Имаше съвсем леко засмукване на капачката.
Смених и клапана-филтър картерни газове. Бученето изчезна, но се появи друг проблем. При празен ход и последващо натискане на педала на газта, той не се движеше плавно, а сякаш прескачаше в началото. Майстора се заслуша и беше учуден. От дроселовата клапа/Throttle Position Sensor/ при рязко натискане на педала се чуваше всеедно гърми(или се пука балон - вероятно всеки е чувал и таксита как при потеглене и подаване на газ пуква нещо отпред и колата загасва), а в педала на газта се усещаше като прескачане/удар (според мен е от бързото преминаване на голямо количество въздух). И само ако много плавно се натиска педала на газта не го прави този проблем.
След смяната на вентилацията, оборотите на празен ход са стабилни, мотора е някакси по-спокоен. Развърта се като мотор. Дори с този проблем, не забива муцуна и тогава да продължи да се ускорява, но е ужасно дразнещо-имам чувството,че всеки момент ще се скъса жилото на газта или ще гръмне нещо друго.

В един клип, публикуван във форума имаше следния клип, на M50 двигател със същия проблем. Точно това което се чува при форсиране на мотора, като засмукване. При мен е доста по-силно. Ето го и клипа:

https://www.youtube.com/watch?v=-U3AXq25EqE&eurl=http%3A%2F%2Fvideo.filestube.com%2Fvideo%2C1d707ccd71258f3403e9.html&feature=player_embedded

Дайте съвет как да процедирам и къде може да е проблема.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Рязко подаване на газ

Мнение от zvetiko » 09 Авг 2018, 8:03

Може би направилен монтаж на дроселовата клапа и жилото.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook