е39 дребни въпроси

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 21.07.2018

е39 дребни въпроси

Мнение от niksan98 » 04 Авг 2018, 8:47

Здравейте.
Интересува ме в мястото за резервната гума. колко литра е възможно най-голямата бутилка която може да влезе.

И за колко км би ми стигнала при е39 520i 170 к.с или 530i 231к.с.
Двата мотора има ли ги с двоен ванос.
И да попитам за екстрата на 530i 465 Through-Load System (за падането на задните облегалки)Могат ли да се монтират дори колата ппц да е нямала. Смисъл всичко пак еднакво ли си е. И седалките имат ли разлика спрямо тези на комбито. Могат ли да се вземат от него?

Благодаря предварително, ще се радвам ако някой може да покаже снимка как лягат седалките.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 18.06.2012
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: Две Е39ки -BMW 520, BMW 540 Touring

Re: е39 дребни въпроси

Мнение от Ivo.Ganchew » 03 Сеп 2018, 9:41

niksan98 написа:Здравейте.
Интересува ме в мястото за резервната гума. колко литра е възможно най-голямата бутилка която може да влезе.

И за колко км би ми стигнала при е39 520i 170 к.с или 530i 231к.с.
Двата мотора има ли ги с двоен ванос.
И да попитам за екстрата на 530i 465 Through-Load System (за падането на задните облегалки)Могат ли да се монтират дори колата ппц да е нямала. Смисъл всичко пак еднакво ли си е. И седалките имат ли разлика спрямо тези на комбито. Могат ли да се вземат от него?

Благодаря предварително, ще се радвам ако някой може да покаже снимка как лягат седалките.


За газова бутилка, отиваш в някоя газаджийница и те ще ти предложат варианти, а колко ще изминеш зависи от много фактори: големина на бутилката, колко ти е тежък крака, ръчка или автомат, градско шофиране или извън градско и вече колко е читав мотора. За някаква средна представа мога да ти дам моята, градско шофиране, с гуми 235/45/17 от пред и 255/40/17 отзад, ръчка 2.8 един vanos средно 15/100 газ, като в повечето случай ми е 17 :) . Извън града между 9 и 11, зависи от скоростта, а 2.0 само че 150 коня с един vanos ми даваше същият разход. :)
И двата мотора са с двоен VANOS. Единият е M54B22 съответно 2,2 170 коня, пак се води 520, но е фейслифтова, другият е M54B30, 3000 кубика и 231 коня, също само фейслифт.
Падащите седалки при седан и комби са различни, тоест не можеш да сложиш от комби на седан. Има преправяне за да стане от стационарна седалка към падаща при седана, както и обратно. Мисля, че имаше тема из форума какви планки са нужни и какво точно се преправя. Моят седан е с падащи мога да ти пратя снимка по-късно на Л.С
Изображение

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook