Тресене на волана при спиране?!?

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Тресене на волана при спиране?!?

Мнение от Grozdanoff » 02 Авг 2018, 10:16

Здравейте колеги, имам едно тресене във волана при спиране, странното е че при по рязко спиране не тресе толкова колкото при по-плавно спиране...
Това, което съм проверил и отписал като евентуални причини са:

Дискове и накладки: накладките са почти нови, дисковете не са криви;
Гуми и джанти: джантите са прави, гумите са балансирани - проверено!
Ходовата част я прегледах, всичко ми се вижда стегнато, довечера може пак да я погледна...

Някой от вас имал ли е такъв проблем, някакви идеи откъде може да идва проблема?

Проблемът е решен! Причина: скъсан тампон на преден долен носач, след смяната на носача проблемът изчезна...
Последна промяна Grozdanoff на 03 Авг 2018, 15:39, променена общо 1 път
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Тресене на волана при спиране?!?

Мнение от Rainbow » 02 Авг 2018, 10:32

Аз имах, макар да не е на Е39 и си бяха точно криви предни дискове. Т.к. са висок клас и цената не е красива реших да пробвам с pro cut да ги минат за по 35-40 лева на диск.

Ефекта за сега е добър и изчезна тресенето. Аз го имах само при по високи скорости над 40-50 със средно усилие на спирачките (нито много леко, нито много силно, както го описваш и ти).

Ти как си сигурен, че не са криви? Мерил ли си ги с часовник, защото тук говорим за десети/стотици от милиметъра, което на око няма да го видиш ;)
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Тресене на волана при спиране?!?

Мнение от Grozdanoff » 02 Авг 2018, 10:35

Rainbow написа:Аз имах, макар да не е на Е39 и си бяха точно криви предни дискове. Т.к. са висок клас и цената не е красива реших да пробвам с pro cut да ги минат за по 35-40 лева на диск.

Ефекта за сега е добър и изчезна тресенето. Аз го имах само при по високи скорости над 40-50 със средно усилие на спирачките (нито много леко, нито много силно, както го описваш и ти).

Ти как си сигурен, че не са криви? Мерил ли си ги с часовник, защото тук говорим за десети/стотици от милиметъра, което на око няма да го видиш ;)


Дадах ги на стругар(предните дискове), той ми каза че са прави, не е от дисковете! Довечера ще я вкарам пак на канала, защото ми се струва че може да не съм видял нещо, иначе незнам откъде ще е...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Тресене на волана при спиране?!?

Мнение от Kurtov » 02 Авг 2018, 11:47

Аз на е46 xd имах подобен проблем.
Когато натискам леко/средно спирачките волана се мърда, като ги натисна силно обаче го няма.
Оказа се проблем с ходовата част, тампони на носачите и шарнири, при мен е по-различно окачването, но все пак го погледни внимателно.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 10.02.2018
Пол: Мъж
Кара: E39 525d Touring

Re: Тресене на волана при спиране?!?

Мнение от Tekeliev » 02 Авг 2018, 12:27

Имах подобен проблем. При леко натискане на спирачката точно преди да спра волана вибрираше и дори се въртеше сам. Проблема беше лек дефект в едната накладка :lol: .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Тресене на волана при спиране?!?

Мнение от Z3Ro* » 02 Авг 2018, 14:34

Ако не е от носачи и накрайници, проблемът е в рейката... Това при положение, че дискове и гуми с джанти са ок. Но за да трепери на леко натисната спирачка, по-вероятно или носачи/накрайници, или като краен вариант луфт в рейката.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Тресене на волана при спиране?!?

Мнение от FaceOff » 02 Авг 2018, 15:57

Има брутално много теми за 'тресене при спиране'... и всички възможни причини за това са разисквани в тях!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Тресене на волана при спиране?!?

Мнение от Grozdanoff » 02 Авг 2018, 17:49

Сега излязах пак от канала, тампонът на левия долен носач е много закъсан и носача има луфт, незнам как не го видях вчера... :banghead:
Утре ще купя два нови носача и ще Ви пиша като ги сменя, за да споделя за резулатът, но мисля, че това ще е...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Тресене на волана при спиране?!?

Мнение от Top Gun Maverick » 02 Авг 2018, 20:07

Това щях да ти пиша, че скоро при мен бе точно същото. Причината да тресе повече при леко спиране е, че тогава по-бавно се наместват нещата около тампона, а при рязко веднага стяга докъдето може ако не е тотално шит вече. :mhihi:
Сменяй всичко на носача, не само накъсаните, че после да не сваляш два пъти.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Тресене на волана при спиране?!?

Мнение от Grozdanoff » 03 Авг 2018, 15:41

Проблемът е решен! Причина: скъсан тампон на преден долен носач.

Благодаря на всички, които писаха в темата. :wave:
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook