ABS И DSC Проблем помощ

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 29.10.2016
Пол: Мъж

ABS И DSC Проблем помощ

Мнение от FenBmw23 » 27 Юли 2018, 1:36

Здравейте колеги, видях че има доста неща изписани по темата може ли да ми дадете актуално мнения за момента
колата е : BMW e39 Touring 2002г. 530D Паля колата всичко е наред чеква си АБС Накладки + Тракшана (DSC) Изгасва
Тръгвам да карам колата километража забива компресора се пуска не знам дали поне не забелязвам да не изпуска задната дясна възглавница.
Другото което е вече проблема светват АБС Накладки и Тракшана не ме притеснява че няма АБС а че няма тракшан.
Закача ме я на диагностика дава датчик на АБС модул ок сменям го продължава да го прави тоя проблем. Сега остав АБС модул или както вече прочетох кабели по гумите някъде ? Както вече виждам от ляво. Чакам вашите мнения много ще съм благодарен. Да допълня на живи данни и 4-те датчика на колелата забиват ! на определени километри и не може да се влезе в АБС модула :banghead: :bang:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: ABS И DSC Проблем помощ

Мнение от c7aH4eB » 27 Юли 2018, 9:24

Миналата година на едно хАуди ейтака не ни пускаше в модула на спирачките и се оказа бушон :mhihi:
Нещо и при теб към електрически проблем (прекъсване) клонят нещата.

-> viewtopic.php?f=35&t=257711 тука има нещо по твоя случай :yes:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 16.03.2018
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: E-53 4.4i

Re: ABS И DSC Проблем помощ

Мнение от Bodar_k8 » 27 Юли 2018, 22:14

Здравей,при мен на е53 имаше сходни симптоми.При закачане на диагностика ми показваше грешка в датчик на колело,но самия проблем е в модула на абс-а.Смених го с втора употреба абс със същия номер като моя и забравих за проблема.
Поздрави!

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: ABS И DSC Проблем помощ

Мнение от Владо » 03 Авг 2018, 11:45

Вероятността да е неправилна позиция на венеца на абс-а е голяма... различни са причините, като нараняване при смяната на датчика, лагер-главина...
Намерете абс-модул, но само за проба дали ще реагира положително на смяната колата. Ако е ок, търсите модул, ако не е, отивате отзад...

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook