Полиране на стъкла BMW

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 205
Регистриран на: 20.11.2010
Местоположение: с. Гъзибарово
Пол: Мъж
Кара: 528i
Мечтае да кара: Самолетоносач

Полиране на стъкла BMW

Мнение от zenthel » 23 Юли 2018, 9:20

Предното ми стъкло е изяло доста фини камъчета. Цялото е нажмулено и с фини чупнатини. Интересното е, че сложих фолио преди 1 месец. Откакто колата е с фолио чупнатините изпъкват много силно.

Някои колеги предлагали Полиране на стъкла:

Изображение


Някой правил ли го е? Имате ли впечателения и препоръки?

Благодаря.

П.с
Смяната на стъклото винаги е най-добрата практика, НО лесно може да се вкараме в психотрилър там.
:wave:

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 21.03.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d xDrive G20 10.2019 190ps
Детайли за колата: BMW 320d xDrive G20 10.2019 190ps

Re: Полиране на стъкла BMW

Мнение от Kiselo » 23 Юли 2018, 9:22

Силно препоръчвам колегата от Ауто-спа в Перник. Александър се казва. Лично съм бил при него за х3-то и го направи като ново... за няколко часа буквално.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
BMW 320d xDrive G20 10.2019 190ps
Audi A3 1.6TDI 110ps '16
BMW X3 2.0d xDrive 177ps '09
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Полиране на стъкла BMW

Мнение от FaceOff » 23 Юли 2018, 11:09

Моето предно стъкло е полирано преди една година. Има един единствен 'продукт' с който се получава реален резултат - цериев оксид.
Момчето си игра ТРИ часа със стъклото ми, като предварително ме предупреди, че дупчиците от камъчета (дори и най-малките) няма да могат да се заличат. В крайна сметка и някои от по дълбоките деруги си останаха, но по-фините ги нямаше и видимоста, и вечер и през деня, се подобри значително. Така че, не очаквай дупките от камъчета да изчезнат, даже цериевия оксид така се беше набил в дупчиците, че сигурно два месеца не можах да го изчистя от тях. Не съм сигурен дали е следствие на процедурата (най-вероятно) но от тогава чистачки за тая кола няма... всичко скърца, стърже и т.н. Поради тази и ред други причини стъклото скоро ще отиде на боклука. ;)

Kiselo написа:Силно препоръчвам колегата от Ауто-спа в Перник. Александър се казва. Лично съм бил при него за х3-то и го направи като ново... за няколко часа буквално.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro


Точно при това момче ходих и аз. Първоначално дори не иска да ме вземе, защото ми каза, че следите от камъчета няма как да излезнат. След като му казах, че това го знам, защото се бях интересувал предварително какво може и какво не, и така и така съм дошъл от София, започна да действа. След три часа работа ми каза, че нямало да ми вземе пари, защото не му харесвало :shock: Естествено му платих колкото струваше.. но резултата го написах по-нагоре
Последна промяна FaceOff на 23 Юли 2018, 17:36, променена общо 1 път

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Полиране на стъкла BMW

Мнение от Bavarcho » 23 Юли 2018, 17:28

И аз се замислям за такава процедура от известно време, защото едното ми странично стъкло (шофьорското) има едни драскотини от не знам какво и ме дразнят. Ще се радвам ако споделите къде сте ходили.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 21.03.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d xDrive G20 10.2019 190ps
Детайли за колата: BMW 320d xDrive G20 10.2019 190ps

Re: Полиране на стъкла BMW

Мнение от Kiselo » 23 Юли 2018, 22:09

Изображение


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
BMW 320d xDrive G20 10.2019 190ps
Audi A3 1.6TDI 110ps '16
BMW X3 2.0d xDrive 177ps '09
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 205
Регистриран на: 20.11.2010
Местоположение: с. Гъзибарово
Пол: Мъж
Кара: 528i
Мечтае да кара: Самолетоносач

Re: Полиране на стъкла BMW

Мнение от zenthel » 27 Юли 2018, 8:42

@Kiselo

Ядове с чистачките имаш ли?
:wave:

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 21.03.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d xDrive G20 10.2019 190ps
Детайли за колата: BMW 320d xDrive G20 10.2019 190ps

Re: Полиране на стъкла BMW

Мнение от Kiselo » 27 Юли 2018, 9:06

Не. От миналата година съм си с едни кауфландски и съм супер доволен едва сега започнаха леко да поскърцват, но е нормално след цяла зима и половин лято...иначе си чистят много тихо...


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
BMW 320d xDrive G20 10.2019 190ps
Audi A3 1.6TDI 110ps '16
BMW X3 2.0d xDrive 177ps '09
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Полиране на стъкла BMW

Мнение от FaceOff » 27 Юли 2018, 23:39

Колега @zenthel, аз имам една молба - да споделиш снимки на "чупнатините" както ги наричаш, преди и след процедурата. :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 205
Регистриран на: 20.11.2010
Местоположение: с. Гъзибарово
Пол: Мъж
Кара: 528i
Мечтае да кара: Самолетоносач

Re: Полиране на стъкла BMW

Мнение от zenthel » 23 Окт 2018, 17:52

Правило се със Цериев оксид на прах.

https://www.youtube.com/watch?v=Xp83MXyZ0-o

Някой правил ли го е?
:wave:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Полиране на стъкла BMW

Мнение от FaceOff » 27 Окт 2018, 20:00

FaceOff написа:Моето предно стъкло е полирано преди една година. Има един единствен 'продукт' с който се получава реален резултат - цериев оксид.
Момчето си игра ТРИ часа със стъклото ми, като предварително ме предупреди, че дупчиците от камъчета (дори и най-малките) няма да могат да се заличат. В крайна сметка и някои от по дълбоките деруги си останаха, но по-фините ги нямаше и видимоста, и вечер и през деня, се подобри значително. Така че, не очаквай дупките от камъчета да изчезнат, даже цериевия оксид така се беше набил в дупчиците, че сигурно два месеца не можах да го изчистя от тях. Не съм сигурен дали е следствие на процедурата (най-вероятно) но от тогава чистачки за тая кола няма... всичко скърца, стърже и т.н. Поради тази и ред други причини стъклото скоро ще отиде на боклука. ;)

Kiselo написа:Силно препоръчвам колегата от Ауто-спа в Перник. Александър се казва. Лично съм бил при него за х3-то и го направи като ново... за няколко часа буквално.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro


Точно при това момче ходих и аз. Първоначално дори не иска да ме вземе, защото ми каза, че следите от камъчета няма как да излезнат. След като му казах, че това го знам, защото се бях интересувал предварително какво може и какво не, и така и така съм дошъл от София, започна да действа. След три часа работа ми каза, че нямало да ми вземе пари, защото не му харесвало :shock: Естествено му платих колкото струваше.. но резултата го написах по-нагоре

Иначе да, някой го е правил... момчето в Перник ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Полиране на стъкла BMW

Мнение от FaceOff » 29 Окт 2018, 13:26

Фейса на въпросното момче -

Изображение

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook