Амортисьор Багажник - НОВО - Автоматично отварящ се

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 205
Регистриран на: 20.11.2010
Местоположение: с. Гъзибарово
Пол: Мъж
Кара: 528i
Мечтае да кара: Самолетоносач

Амортисьор Багажник - НОВО - Автоматично отварящ се

Мнение от zenthel » 22 Юни 2018, 14:27

Здравейте приятели!
Проектът ми е да направя багажника на моята е39 самоотварящ се. Направих го на е53 х5-ца вече и се получи прелесно.

Поръчах си щанцови пружини, но амортисьори никъде не намирам които да са с отварящ се цокъл отдолу, за да мушна пружините.

Поръчах на MEYLE и STABILUS - и двата дохдоха, но са капсуловани отдолу и не се свалят (виж снимката)

Коя марка се предлага с развиващ се цокъл?

Амортисьор.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
:wave:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 580
Регистриран на: 20.12.2011
Пол: Мъж
Детайли за колата: ARKTISSILBER METALLIC (309)

Re: Амортисьор Багажник - НОВО - Автоматично отварящ се

Мнение от red_bull92 » 22 Юни 2018, 15:26

Аз мисля, че се продават готови амортисьорчета с пружини на тях https://www.youtube.com/watch?v=-4N8L_rRRVI като тези https://www.youtube.com/watch?v=fEza9WZrThs
Кола с предно предаване е като жена с малки цици, върши работа, но не доставя удоволствие!
BMW E36 318is (m42b18) на части -> http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 5#p3958725

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 19.07.2016
Пол: Мъж
Кара: Лагерница
Мечтае да кара: M4 G82
Детайли за колата: Бърза без спирачки

Re: Амортисьор Багажник - НОВО - Автоматично отварящ се

Мнение от ceko88 » 22 Юни 2018, 16:56


кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 205
Регистриран на: 20.11.2010
Местоположение: с. Гъзибарово
Пол: Мъж
Кара: 528i
Мечтае да кара: Самолетоносач

Re: Амортисьор Багажник - НОВО - Автоматично отварящ се

Мнение от zenthel » 25 Юни 2018, 21:51

ceko88 написа:клик ;)


колко смяташ ще ми струва удоволствието някой да го направи и да му платя?
:wave:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Амортисьор Багажник - НОВО - Автоматично отварящ се

Мнение от Elesar74 » 26 Юни 2018, 14:47

То отварянето е лесна работа, ама затварянето.... :D.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 18.06.2012
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: Две Е39ки -BMW 520, BMW 540 Touring

Re: Амортисьор Багажник - НОВО - Автоматично отварящ се

Мнение от Ivo.Ganchew » 28 Юни 2018, 13:22

Такива пружинки от клиповете си взех и аз, със същите размери като от английския форум на Е39. Нищо не се получи при мен. Единственият + е че след толкова години се наканих да си сменя амортисьорите на багажника :D Та или нещо пропускам в обясненията на братята англичани или те не казват някаква съществена подробност.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 205
Регистриран на: 20.11.2010
Местоположение: с. Гъзибарово
Пол: Мъж
Кара: 528i
Мечтае да кара: Самолетоносач

Re: Амортисьор Багажник - НОВО - Автоматично отварящ се

Мнение от zenthel » 28 Юни 2018, 17:48

Нужно е това : 2 броя Буферна буталце с ежектор 5-та серия (51248217199)
Изображение
https://www.leebmann24.de/anschlagpuffe ... 17199.html


Крайният ефект е този:
https://www.youtube.com/watch?v=lPVhxNbq-kI


Куриера ми идва много - 24 Евро. Ако някой иска можем да съчетаем поръчката на 4-5 комплекта и да си разделим разноските.
:wave:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Re: Амортисьор Багажник - НОВО - Автоматично отварящ се

Мнение от AGT » 28 Юни 2018, 21:12

Ivo.Ganchew написа:Такива пружинки от клиповете си взех и аз, със същите размери като от английския форум на Е39. Нищо не се получи при мен. Единственият + е че след толкова години се наканих да си сменя амортисьорите на багажника :D Та или нещо пропускам в обясненията на братята англичани или те не казват някаква съществена подробност.

Аз и пружини купих и амортисьори (https://www.sgs-engineering.com/car-boo ... boot-strut ) ..... освен че прецаках единият ( защото пружината не се събира като затвориш капака) нищо друго не се случи . Даже не знам къде ги захвърлих от яд . Просто НЯМА МЯСТО за пружината ( моите са сини 64мм https://www.bearingboys.co.uk/Medium-Lo ... ng-31092-p ) когато се затвори капака . Нещо куца в обясненията . Иначе си дойдоха със свалящ се цокъл ( или ябълка ) не знам как е по правилно да се каже . ЕФЕКТ НУЛА !

https://www.sgs-engineering.com/gas-str ... sockets/m6
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 205
Регистриран на: 20.11.2010
Местоположение: с. Гъзибарово
Пол: Мъж
Кара: 528i
Мечтае да кара: Самолетоносач

Re: Амортисьор Багажник - НОВО - Автоматично отварящ се

Мнение от zenthel » 29 Юни 2018, 9:10

Нужни са 2 броя ежектори и е нужна по-лека пружина, за да се получи, както и ... ИЗПРАЗНЕТЕ СИ КУФАРЧЕТО С ИНСТРУМЕНТИ, Щото тежи излишно на багажника и товари пружините.

Изображение


Ще купувам 2 броя амортисьори от английския сайт, както и 2 броя ежектори, но хайде да ги купим заедно за да си намалим разходите за куриера. Ако има желаещи - пишете ми на ЛС.

Колко ни излиза общо:
2 БРОЯ АМОРТИСЬОРИ с развиващ се край и по-мощен механизъм ==>: 82лв с куриера
2 БРОЯ ЕЖЕКТОРИ Специални ЗА БМВ 5ер, не 7ер или 3ер ==> 44лв с куриера

Линкове:
ЕЖЕКТОРИ:
Код: Избери целия код
https://www.leebmann24.de/anschlagpuffer-mit-auswerfer-5er-51248217199.html

АМОРТИСЬОРИ:
Код: Избери целия код
https://www.sgs-engineering.com/nl1161-bmw-5-series-boot-strut



Крайният ефект е този:
https://www.youtube.com/watch?v=fEza9WZrThs
:wave:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Амортисьор Багажник - НОВО - Автоматично отварящ се

Мнение от stony1 » 29 Юни 2018, 10:31

Пичове, някой хвана ли е да изчисли разните му там сили и напрежението което се получава при сглобките на амортисьорите с пантите след добавянето на тези пружини?
Като се затвори багажника амортесьорът е свит, пружините са свити и натегнати и малкото свободен ход, които по принцип Гюнтер е предвидил липсва. Това на практика води до получаване на една твърда и нееласична връзка на мястото на амортесьора, която създава постоянно действаща сила между сглобките. Колко време ще издържи тази ситема без да се прецака?
Този камшичен удар, който се получава в последния етап от отварянето на багажника, какви последствия ще има след година-две?
Това пък с изпразването на инструментите от баганика, защото тежат за мен е поредната смешка и безмислена работа, заради една гъзария, което е недомислена.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 205
Регистриран на: 20.11.2010
Местоположение: с. Гъзибарово
Пол: Мъж
Кара: 528i
Мечтае да кара: Самолетоносач

Re: Амортисьор Багажник - НОВО - Автоматично отварящ се

Мнение от zenthel » 29 Юни 2018, 12:20

Нито един мод в един стар и морално остарял автомобил не доставя такова удоволствие както автоматично отварящият се багажник, особено за човек, който често има нужда от товарното отделение, като повечето зрели хора в този сайт.

OFFTOPIC:
Колата (е39) е морално остарял кош, но за някои хора е здраво муленце, което не ще нищо, а дава и дава без грешка.

Замислете се, с автомобил, при който обезценяването практически е спряло, здрав като танк, който ни хляб ни вода търси, непретенциозен и дискретен, който има шофьорски параметри близки до съвършенство, защо ще го продаваш? Е39 М5-цата единодушно е ТОП Суперседана в световен мащаб до ден днешен. Факт.
Всички търгаши по автоморгите, които могат квот искат да карат - търкалят е53-ки и е39-тки БМВ-та. Защо ли?

Моя случай е, че преди 4 години можех да скоча (или да падна) на F10 3.5d седан. Не го направих. Приятел го взе. За 4 години хвърли 8 бона в него за ремонти. Междувременно за тия 4 години и 65.000 км моя "стар кош" ми взе 25лв за тампон крив носач. Това е. :wave:

ПО ТЕМАТА:

ВЕЧЕ СМЕ ТРИМА КОИТО ЩЕ ПОРЪЧВАМЕ НАВЕДНЪЖ - ПИШЕТЕ МИ ОЩЕ НЯКОЛКО За да се съберем наведнъж и да ни стъпи по-евтино.
:wave:

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Амортисьор Багажник - НОВО - Автоматично отварящ се

Мнение от b00st » 29 Юни 2018, 12:32

stony1 написа:Пичове, някой хвана ли е да изчисли разните му там сили и напрежението което се получава при сглобките на амортисьорите с пантите след добавянето на тези пружини?
Като се затвори багажника амортесьорът е свит, пружините са свити и натегнати и малкото свободен ход, които по принцип Гюнтер е предвидил липсва. Това на практика води до получаване на една твърда и нееласична връзка на мястото на амортесьора, която създава постоянно действаща сила между сглобките. Колко време ще издържи тази ситема без да се прецака?
Този камшичен удар, който се получава в последния етап от отварянето на багажника, какви последствия ще има след година-две?
Това пък с изпразването на инструментите от баганика, защото тежат за мен е поредната смешка и безмислена работа, заради една гъзария, което е недомислена.

Ще се разшляка целия багажник от луфтове по пантите освен.
Да супер удобно е, но фабричния механизъм за отваряне на багажника на по-новите, като F30 и мерцовете няма нищо общо с тоя направи си сам, затова ще се разбие след време.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Амортисьор Багажник - НОВО - Автоматично отварящ се

Мнение от Elesar74 » 29 Юни 2018, 12:32

stony1 написа:Пичове, някой хвана ли е да изчисли разните му там сили и напрежението което се получава при сглобките на амортисьорите с пантите след добавянето на тези пружини?
Като се затвори багажника амортесьорът е свит, пружините са свити и натегнати и малкото свободен ход, които по принцип Гюнтер е предвидил липсва. Това на практика води до получаване на една твърда и нееласична връзка на мястото на амортесьора, която създава постоянно действаща сила между сглобките. Колко време ще издържи тази ситема без да се прецака?
Този камшичен удар, който се получава в последния етап от отварянето на багажника, какви последствия ще има след година-две?
Това пък с изпразването на инструментите от баганика, защото тежат за мен е поредната смешка и безмислена работа, заради една гъзария, което е недомислена.

Затова при комбито, се навярява една планка с подходящя дебелина, нещо като усилвател към купето, за да компенсира напреженито от амортисьора, който вдига тежката задна врата. И това мен главно ме отказва да реализирам тази система при комби, защото се е бая играчка, аз не мога сам, а и нямам такива инструменти, няма и кой да хвана за тази цел. И затова, обикновенните пружинки и ръцете. А пустата задна врата на комбито, тежи доста.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Амортисьор Багажник - НОВО - Автоматично отварящ се

Мнение от stony1 » 29 Юни 2018, 16:37

zenthel написа:Нито един мод в един стар и морално остарял автомобил не доставя такова удоволствие както автоматично отварящият се багажник, особено за човек, който често има нужда от товарното отделение, като повечето зрели хора в този сайт.

OFFTOPIC:
Колата (е39) е морално остарял кош, но за някои хора е здраво муленце, което не ще нищо, а дава и дава без грешка.

Замислете се, с автомобил, при който обезценяването практически е спряло, здрав като танк, който ни хляб ни вода търси, непретенциозен и дискретен, който има шофьорски параметри близки до съвършенство, защо ще го продаваш? Е39 М5-цата единодушно е ТОП Суперседана в световен мащаб до ден днешен. Факт.
Всички търгаши по автоморгите, които могат квот искат да карат - търкалят е53-ки и е39-тки БМВ-та. Защо ли?

Моя случай е, че преди 4 години можех да скоча (или да падна) на F10 3.5d седан. Не го направих. Приятел го взе. За 4 години хвърли 8 бона в него за ремонти. Междувременно за тия 4 години и 65.000 км моя "стар кош" ми взе 25лв за тампон крив носач. Това е. :wave:

ПО ТЕМАТА:

ВЕЧЕ СМЕ ТРИМА КОИТО ЩЕ ПОРЪЧВАМЕ НАВЕДНЪЖ - ПИШЕТЕ МИ ОЩЕ НЯКОЛКО За да се съберем наведнъж и да ни стъпи по-евтино.

С едно нещо няма да се съглася и то наистина е OFF-TOPIC:
Колата (е39) изобщо не е морално остарял кош. Всички онези "екстри", които други фирми така усърдно рекламират, за да им се продават колите, БМВ ги предлага от 30 години. Та замисли се колко и дали са морално остарели или са поизпреварили времето си :mhihi:
Относно автоматичния багажник - той пък се е предалагал в Е38, което е на пазара от 1994. Като сложиш времето за проектиране и тестване на един автомобил преди пускането му на пазара, тази велика екстра ни връща към 1989 г. в зората на Великата Българска Демокрация :mhihi: Направо архаична екстра, а?!
Последна промяна stony1 на 17 Юли 2018, 15:17, променена общо 1 път
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 205
Регистриран на: 20.11.2010
Местоположение: с. Гъзибарово
Пол: Мъж
Кара: 528i
Мечтае да кара: Самолетоносач

Re: Амортисьор Багажник - НОВО - Автоматично отварящ се

Мнение от zenthel » 02 Юли 2018, 7:08

Offtopic:
Абсолютно подкрепям мнението на колегата в горния пост.

По темата:
Очаквам още един колега. който да иска да си купи комплекта ЕЖЕКТОРИ и АМОРТИСЬОРИ, за да си направи багажника автоматично отварящ се, за да дадем обща поръчка заедно.

Контакт с мен:
ЛС.

Колко ни излиза общо:
2 БРОЯ АМОРТИСЬОРИ с развиващ се край и по-мощен механизъм ==>: 82лв с куриера
2 БРОЯ ЕЖЕКТОРИ Специални ЗА БМВ 5ер, не 7ер или 3ер ==> 44лв с куриера


Поръчката ще е абсолютно прозрачна, а номера за проследяване общ и email потвърждението общо.
Плащаме чрез PAYPAL.
Срок доставка: до 4-5 работни дни.
:wave:

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook