Отново с Бмв и въпроси

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 97
Регистриран на: 10.04.2016
Местоположение: BG
Пол: Мъж
Кара: 530D
Мечтае да кара: jiguli
Детайли за колата: BMW 530D 218 DPF

Отново с Бмв и въпроси

Мнение от M-S-BMW » 04 Юни 2018, 16:23

Здравейте колеги , радвам се , че отново се върнах на любимата за мен марка. Купих си Бмв 525д комби 2001 година от близък приятел .
Колата е на 345000 уж реални километри от Германия.
Това е вин номера WBADP91020GX74349 някой ако може да изкара някаква допълнителна информация ще съм благодарен много. :bchug:

Колата седи доста ниско , в момента е с железни оригинални 15 ки имам и 16 които ще сложа , но все пак много е ниска, колата е с нови възглавници купени , и сменени в Германия, но как мога да я вдигна , ако може съвети ?
https://ibb.co/mCmryT Това е със 16 ките.

Къде ще ми препоръчате да си оправя пикселите на големия борд компютър .че едвам се чете какво пише на него ?

Ако може също да ми препоръчате Андроид мултимедия ,че има доста модели не мога да реша държа да е с оригинална визия ?

И последен въпрос за сега чип тунинг при кого е добре и като цена ориентировачно ?

Благодаря ви предварително :driving: :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Отново с Бмв и въпроси

Мнение от c7aH4eB » 04 Юни 2018, 16:55

За ремонт на пиксели, ето темата на колегата -> viewtopic.php?f=63&t=409266
Относно ремапа VRPerfomance Русе, можеш да пишеш и на колегата, който се занимава с това "VRPerfomance" доста добри мнения има за него и колеги от форума, които са се възползвали от услугите. Има и други места естествено, мисля че около 3-400 лева трябва да се свърши работата. :wave:
Колкото до окачването щом е на въздух предполагам, като запалиш се донаглася?!? И би трябвало с подходяща апаратура ИНПА и т.н. да може да се калибрира и така :dunno:
говоря малко наизуст със знания от Мерцедес, ами предполагам че и тук ще е сходно
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 18.06.2012
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: Две Е39ки -BMW 520, BMW 540 Touring

Re: Отново с Бмв и въпроси

Мнение от Ivo.Ganchew » 05 Юни 2018, 10:28

Аз мога да дам само съвет за мултимедията с андроид. Взимаш си един Erisin ES6039, I-bus интерфейс и си ти човека. Свържи се с колегата PeReZ, той е човека с I-bus-а и мултимедията.

34398073_1825205194168896_5333860820512145408_n.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 97
Регистриран на: 10.04.2016
Местоположение: BG
Пол: Мъж
Кара: 530D
Мечтае да кара: jiguli
Детайли за колата: BMW 530D 218 DPF

Re: Отново с Бмв и въпроси

Мнение от M-S-BMW » 05 Юни 2018, 16:02

Здравейте колеги засега реших , че ще си правя борда при колегата при удобен момент , и реших за мутлимедията да е Ерисин със този ай бус контролер и дали да закупя за цифров тунер тази джаджа се чудя.
Момчето от Русе за чипа ми е много далеч аз съм от Хасково , някой по близко ако има ще е добре.
:bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Отново с Бмв и въпроси

Мнение от c7aH4eB » 06 Юни 2018, 8:59

Маднеса в Пловдив. Отново не ангажирам с мнението си, понеже не съм се възползвал от услугите им. Чел съм, че също са добри, виждал съм доста коли с техни рекламни табелки, явно си знаят работата. Само веднъж от общи приказки с познат ми каза, че прекалено надували колата, ами не знам до колко е достоверно, понеже по сравнение в сайта им и с други фирми излизат еднакви стойности преди и след ремап за моята кола :dunno:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 12.01.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e46 330d touring
Мечтае да кара: f30

Re: Отново с Бмв и въпроси

Мнение от gogoferrari » 06 Юни 2018, 9:25

+1 за VRPerformance, нищо че е далече. Пиши на човека има страница във нета и се разберете кога. Един ден ще ти коства, но после няма да съжаляваш и да има глаовоболия!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Отново с Бмв и въпроси

Мнение от host » 06 Юни 2018, 9:55

c7aH4eB написа:Маднеса в Пловдив. Отново не ангажирам с мнението си, понеже не съм се възползвал от услугите им. Чел съм, че също са добри, виждал съм доста коли с техни рекламни табелки, явно си знаят работата. Само веднъж от общи приказки с познат ми каза, че прекалено надували колата, ами не знам до колко е достоверно, понеже по сравнение в сайта им и с други фирми излизат еднакви стойности преди и след ремап за моята кола :dunno:


И какво да разбере колегата от това ?! Че реално нищо не му каза, не си ползвал, не знаеш ... чувал си ама не си виждал реално ?!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 97
Регистриран на: 10.04.2016
Местоположение: BG
Пол: Мъж
Кара: 530D
Мечтае да кара: jiguli
Детайли за колата: BMW 530D 218 DPF

Re: Отново с Бмв и въпроси

Мнение от M-S-BMW » 06 Юни 2018, 20:09

Правих при маднеса един Мл 2.7 преди 3 години и честно казано бях доволен , но все пак да чуя мнения и от други места , лятото съм по морето и може при някой Бургас Варна също ми е удобно.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Отново с Бмв и въпроси

Мнение от FaceOff » 06 Юни 2018, 20:32

host написа:
c7aH4eB написа:Маднеса в Пловдив. Отново не ангажирам с мнението си, понеже не съм се възползвал от услугите им. Чел съм, че също са добри, виждал съм доста коли с техни рекламни табелки, явно си знаят работата. Само веднъж от общи приказки с познат ми каза, че прекалено надували колата, ами не знам до колко е достоверно, понеже по сравнение в сайта им и с други фирми излизат еднакви стойности преди и след ремап за моята кола :dunno:


И какво да разбере колегата от това ?! Че реално нищо не му каза, не си ползвал, не знаеш ... чувал си ама не си виждал реално ?!


Той колегата никога "не ангажира с мнението си" , защото не е сигурен в него.. :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 97
Регистриран на: 10.04.2016
Местоположение: BG
Пол: Мъж
Кара: 530D
Мечтае да кара: jiguli
Детайли за колата: BMW 530D 218 DPF

Re: Отново с Бмв и въпроси

Мнение от M-S-BMW » 08 Юни 2018, 13:14

Колеги дайте мнения как да вдигна задницата на тази кола , че все вдно пълзя на земята много е ниска. Какво ми трябва като цяло ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 28.01.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530iA Touring
Мечтае да кара: e3-е39
Детайли за колата: 2001

Re: Отново с Бмв и въпроси

Мнение от dankata » 09 Юни 2018, 8:06

Регулирането се прави през Инпа. Има си обяснение в самата програма как се вдига/сваля, както и параметри за нормално и м-тех окачване.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 97
Регистриран на: 10.04.2016
Местоположение: BG
Пол: Мъж
Кара: 530D
Мечтае да кара: jiguli
Детайли за колата: BMW 530D 218 DPF

Re: Отново с Бмв и въпроси

Мнение от M-S-BMW » 09 Юни 2018, 10:24

Колеги препоръчайте ми коя версия на инпа да си взема , че има доста разнообразни .Забелязах , че колата е като ситроен ако не е запалена като я запаля се вдига малко от вдясно а от лявата страна почти изобщо, дали нямам проблем с възглавниците ? Благодаря ви

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Отново с Бмв и въпроси

Мнение от Elesar74 » 09 Юни 2018, 15:52

5.03
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 97
Регистриран на: 10.04.2016
Местоположение: BG
Пол: Мъж
Кара: 530D
Мечтае да кара: jiguli
Детайли за колата: BMW 530D 218 DPF

Re: Отново с Бмв и въпроси

Мнение от M-S-BMW » 10 Юни 2018, 15:44

По вин ми изкарва , че съм с някакво мисля спортно окачване sportl.fahrw mit niveauregulierumg какво ще означава това и има ли начин да премина на стандартно

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 24.04.2018
Пол: Мъж
Кара: 330d

Re: Отново с Бмв и въпроси

Мнение от Weiss48 » 11 Юни 2018, 9:02

Спортно окачване (sportl.fahrl) с нивомат отзад (niveauregulierumg). Колата ти увисва, заради възглавниците. Възможно е, да се сложат амортисьори с пружини отзад.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook