BMW 525d проблем, Мотора вие

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 21.12.2013
Пол: Мъж
Кара: BMW 525D
Мечтае да кара: M5 2014г.

BMW 525d проблем, Мотора вие

Мнение от sweetys » 02 Юни 2018, 15:25

Здравейте!

BMW 525d- 163к.с. -12.2001г. Фейс!

Имам следния проблем, след като колата загрее се появява неприятно виене като от вентилатор но само при подаване на газ след 2000 оборота, същото става и при включен климатик, звука е все едно виското е зацепено постоянно и не спира да върти перката на мотора. Виското е сменено с ново и е на 10 000 км. Това го прави само при топло време, зимата няма подобен проблем. Термостата е един на тази кола и е сменен с нов, заедно с антифриза но проблема не изчезна. За мен е много дразнещо като настъпиш на някой светофар да вие като линейка все едно имам 5 вентилатора на макс да въртят. Датчика за температурата не мърда, турбо пътищата не са пробити. Писна ми всяка година да го прави и всеки вика "абе от топлото виското ти е зацепено и затова вие"

Ако някой е имал подобен проблем да сподели...иде ми да си продам колата заради това...... Благодаря предварително!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: BMW 525d проблем, Мотора вие

Мнение от ивчо » 02 Юни 2018, 18:46

:mhihi:
Докато имаш БМВ и най-вече лятно време - така ще е !
В тези ежги, с всичките консуматори и цялта отделена топлина няма какво друго да стане !
Няколко неща с които може да подобриш положението
- сваляш предната брона и миеш раздиаторите (и м/у тях)
- правиш една проверка на температурата на кристализация на антифриза - всичко около -25/-30 е добре, над (или по-правилно под) тази темепратура не е добре ! Концентрата не е добър топлоносител и това също не се отразява добре на температурата
- премини на по-нисък вискозитет масло - това също оказва влияние

Друго няма, но имай предвид че аз го ядох с едно клекаво виско Закс, и така !
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: BMW 525d проблем, Мотора вие

Мнение от FaceOff » 02 Юни 2018, 19:05

Колегата ти е написал точно какво да направиш. Може да провериш през скритото меню на каква точно температура на мотора започваш да го чуваш. Аз започвам да го чувам на 92-93 градуса, и само над 27-8 външна. Скоро ще махна предната броня за да измия и климатичния радиатор, иначе всичко по охладителната система ми е ново и антифриз на около -30. Ако продължи да вие ще го сменя това виско, Бер ли беше или Беру.., ама не ме кефи, а ако си взел нещо по-евтино като Мейле, много вероятно проблема да си е в него.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: BMW 525d проблем, Мотора вие

Мнение от ивчо » 02 Юни 2018, 19:19

То и двете крайности са зле - и да вие и да не вие ..
Ма според мен колегата до е яд генерално на таз технология, нищо че всички влекачи (а.к.а. TIR) са с виско, вярно ел регулируемо също - но все пак виско !
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: BMW 525d проблем, Мотора вие

Мнение от Kurtov » 03 Юни 2018, 16:05

Виж тази тема - viewtopic.php?f=34&t=428580
Виж каква температура държи мотора от скритото меню, за да добиеш по-ясна представа.
Както колегата по-горе е споменал, ти може да си сменял виско, но е възможно и новото да не работи коректно, особено ако е някое евтино.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 17.09.2013
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: е39 525д

Re: BMW 525d проблем, Мотора вие

Мнение от Dimitar_VN » 03 Юни 2018, 21:13

Процедурата с радиаторите я извърших зимата,като всичко беше долу.Виското пак вие на 90г.Но сега вдига макс 91-92г градско с климатик, колега виж на самото виско пише на каква температура зацепва.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 21.12.2013
Пол: Мъж
Кара: BMW 525D
Мечтае да кара: M5 2014г.

Re: BMW 525d проблем, Мотора вие

Мнение от sweetys » 05 Юни 2018, 22:52

Бях зает тия дни и сега чета.

Антифриза съм го сменил и е на -30, радиаторите съм ги почиствал, тоест между тях беше пълно с боклуци(листа,някви пръчици и кал). Питата не е намачкана на нито един от радиаторите, а виското платих 120лв. без труд забравих каква марка е, но със старото беше същото просто беше тръгнало и го махнах. Общо взето все си мислих че нещо ще гръмне но след вашите отговори съм ОК. Явно ще си го слушам това виене и ще си усилвам музиката.

Благодаря на всички!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: BMW 525d проблем, Мотора вие

Мнение от FaceOff » 06 Юни 2018, 11:46

Щом между радиаторите е било пълно с боклуци, най вероятно и отпред климатичния радиатор е задръстен, а той като е задръстен няма как да минава въздуха да охлажда и водния.

Виж направо на 7.40 какво е под перката..(а че този пич не го изми е друг въпрос :mhihi: )


ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: BMW 525d проблем, Мотора вие

Мнение от Kurtov » 10 Юни 2018, 18:09

Той няма проблем с температурата, а с виенето. Според мен проблема е, че е дал 120 лв. за виско, а не 240 :lol: .

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook