Мощност никаква след включване на AC

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 205
Регистриран на: 20.11.2010
Местоположение: с. Гъзибарово
Пол: Мъж
Кара: 528i
Мечтае да кара: Самолетоносач

Re: Мощност никаква след включване на AC

Мнение от zenthel » 05 Юни 2018, 17:56

Здравейте колеги! Споделям болежка, с която се бях примирил с моята красавица. Болежка, която вчера реших.

e39 523i от 9 години. Втори собственик. Бях свикнал със "тежкия" климатик. Градско колата ме влудяваше - включа ли клима и въртящия момент на двигателя изчезва - мудна е, тежка, тромава и бавна.
Радиатор смених преди 2 години.
Чисто ново Виско SACHS
Перфектен Вентилатор и термос
Духа много добре хладно, няма шумове, всичко й е точно, но е мин 30% по-скопана. 9 години с тоя проблем, но до днес.
Отидох до сервиз за климатици и изрично исках 100% празнене на клима системата и напълване.

30 мин по-късно и 60лв по-беден аз карам друг автомобил. Клима все едно не е включен, мощността се върна и колата е осезаемо по-послушна и свежа в ниски обороти. Освен фреон не забравяйте че има и масло в системата, а има и филтър в компресора, който с времето... Маслото решава тая болка явно. Моята система нямаше грешка - без течове, опънат ремък, перфектна система... ама не точно.

Сърдечно препоръчвам на всички. Де да знаех и аз само - лятото в колко изпреварвания съм бил на тръни задето с вкл клима губя много мощност.

Ще тонирам и стъклата отвсякъде леко може би 30-35% затъмняване достатъчно, за да не ме джавкат прасенцата.
:wave:

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook