Масло в антифриза

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 1.05.2010
Пол: Мъж
Кара: e39 525d

Масло в антифриза

Мнение от kiririki » 04 Май 2018, 22:15

Здравейте , колата е 525 d .Миналото лято влезе масло в охладителната система , бозата беше избила през разширителна съд .Проблема се оказа в топлообменника , след смяната му и промиване на системата проблема беше отстранен . От няколко дни обаче разширителна съд отново започна да се пълни с масло . Въпроса ми е ,дали има начин да се тества топлообменника или да се изолира за да се останови дали проблема е отново в него .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Масло в антифриза

Мнение от boris » 06 Май 2018, 11:02

Най-вероятно проблема пак е там, на место едва ли ще можеш да го тестваш. Сваля се и тогава.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 1.05.2010
Пол: Мъж
Кара: e39 525d

Re: Масло в антифриза

Мнение от kiririki » 06 Май 2018, 14:13

Надявам се проблема да се окаже отново в топлообменника , въпреки че преди десет месеца платих 400 лв . за ремонта . Според майстора единствения шанс проблема да се окаже същия е ако е изпуснала гарнитурата . Аз обаче искам да отпаднат всички други възможности преди да се пристъпи към недай си Боже отваряне на двигателя . За това като свалим топлообменника искам да го отнеса някъде за да го надуят . Ако някой е минал вече през тази процедура нека сподели къде извършват такава услуга . Иначе гледах клипчета в интернет надуват ги с компресор във вода . Аз обаче си мисля че преди това охладителя трябва да се нагрее за да се разшири алуминия . Другия вариант е да купя нов топлообменник за да съм сигурен на сто % . Също така искам да попитам има ли друг вариант да се случи тази авария , като изключим главата ,гарнитурата и блока на двигателя ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Масло в антифриза

Мнение от FaceOff » 07 Май 2018, 13:11

Ако миналата година си сложил втора ръка, нищо чудно да се е предал и този. Където правят радиатори ги надуват под вода.
От телефона не виждам от къде си, за София мога да ти кажа две места, където да го провериш

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 1.05.2010
Пол: Мъж
Кара: e39 525d

Re: Масло в антифриза

Мнение от kiririki » 07 Май 2018, 16:28

Смених го с нов . Не си спомням марката но цената му беше 200 лв. Някой знае ли в Благоевград , къде мога да го проверя . Загубата на масло се увеличи
драстично , за 10 км вкара 700 милилитра в антифриза и вече започва да се образува същата боза .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 824
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Масло в антифриза

Мнение от turbonetic » 07 Май 2018, 19:02

Щом си го сменил с ново и пак го е омесило сваляйте главата направо и гледайте то ще си покаже или главата или гарнитурата...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Масло в антифриза

Мнение от FaceOff » 07 Май 2018, 20:01

Поне не я карай докато не я оправиш.. 700мл за 10км.. а после и охладителната система по-трудно ще промиеш. Все пак провери охладителя преди да тръгнеш да сваляш главата.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 1.05.2010
Пол: Мъж
Кара: e39 525d

Re: Масло в антифриза

Мнение от kiririki » 07 Май 2018, 21:30

При всички положения ще проверя охладителя и гарнитурата му , надеждата ми , че проблема може да е отново в него е в това че освен проникването на маслото в антифриз няма други симптоми за проблем в двигателя . Двигателят работи перфектно , няма повишаване на налягането в охладителната система , не пуши дори на кикдаун . При това количество масло , което се озовава в антифриза според мен би трябвало да има голяма пукнатина и би трябвало да се появят и други сапътстващи симптоми . Проблема се появи след смяна на водна помпа , термостат и дюза .

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 1.05.2010
Пол: Мъж
Кара: e39 525d

Re: Масло в антифриза

Мнение от kiririki » 17 Май 2018, 22:19

Проблема се оказа отново в топлообменника , отвора през който преминава охладителната течност беше корозирал , гарнитурата беше в много лошо състояние и пропускаше , най вероятно не е била подменена от механика . Иначе марката на повредения охладител е Mahle . Направих рекламация в магазина от който беше закупен и сега чакам резултата . Междувременно закупих някакъв евтин полски топлообменник и промих системата с двукомпонентна добавка на Pro-tec . След това навъртях около тридесет километра и за сега няма пробив на масло във водата . Ако всичко е наред утре добавям антифриз и се надявам проблема да е отстранен .

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook