Смяна на автоматична скоростна кутия GM

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 29.09.2017
Пол: Мъж

Смяна на автоматична скоростна кутия GM

Мнение от princereaper » 02 Май 2018, 7:41

Здравейте, кутията ми хвърли преди няколко дена и сега ще купувам втора употреба, намерих си вече една от комби, но е A5S 390R до колкото разбрах я слагат на х5. Моята кутия е A5S 360R и въпроса ми е дали 390r ще стане за моята? и трябва ли да я сменям заедно с компютъра?

Колата е седан 530д м57 00'.
Последна промяна princereaper на 02 Май 2018, 11:48, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Смяна на автоматична скоростна кутия GM

Мнение от Z3Ro* » 02 Май 2018, 10:44

Аз преди време се интересувах от същото и тогава колегата hummer ми каза, че е правил точно такава смяна на неговата кола. Доколкото помня, сменял е само кутията, но нека той най-добре да каже...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 919
Регистриран на: 12.11.2005
Местоположение: Враца
Пол: Мъж

Re: Смяна на автоматична скоростна кутия GM

Мнение от kalingk » 10 Май 2018, 19:24

Махаш раздатката и си ти.На Х-са са по големи дисковете,но това е в твой плюс :).

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 29.09.2017
Пол: Мъж

Re: Смяна на автоматична скоростна кутия GM

Мнение от princereaper » 12 Май 2018, 5:16

kalingk написа:Махаш раздатката и си ти.На Х-са са по големи дисковете,но това е в твой плюс :).

Тя не е от X, защото комбито от което се сваля не е 4х4.. Но има малко по-голям въртящ момент самата скоростна кутия, днеска бе направена смяната утре ще пробвам как е и ще пиша тук

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 29.09.2017
Пол: Мъж

Re: Смяна на автоматична скоростна кутия GM

Мнение от princereaper » 12 Май 2018, 20:20

Та днеска с новата кутия навъртях към 60км и колата пак ме остави на пътя, добре че бях на близо :D Оказа се проблема ми, че не е в скоростната кутия, ами явно не се охлажда добре маслото на кутията и когато загрее маслото и скоростите заминават.. Въпроса е сега да разгадая скоростната кутия дали се охлажда с радиатор или нещо друго, трябва да се проверят тръбите..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Смяна на автоматична скоростна кутия GM

Мнение от Z3Ro* » 12 Май 2018, 21:53

Имаш радиатор отпред, при водния радиатор. Ето ти схема, за да се ориентираш:
http://www.realoem.com/bmw/enUS/showpar ... Id=17_0164

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 29.09.2017
Пол: Мъж

Re: Смяна на автоматична скоростна кутия GM

Мнение от princereaper » 13 Май 2018, 6:53

Z3Ro* написа:Имаш радиатор отпред, при водния радиатор. Ето ти схема, за да се ориентираш:
http://www.realoem.com/bmw/enUS/showpar ... Id=17_0164

Благодаря ти ще проверя понеделника дали работи и дали е оттам проблема..

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Смяна на автоматична скоростна кутия GM

Мнение от FaceOff » 13 Май 2018, 11:43

Та колко ще загрее това ново масло за 60км, та чак да скапе другата кутия?
Сменял съм радиаторчето, че имах теч от него, продухай го с въздух отвътре да изкараш стари мизерии, и да се увериш, че не е запушено.

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 29.09.2017
Пол: Мъж

Re: Смяна на автоматична скоростна кутия GM

Мнение от princereaper » 13 Май 2018, 17:35

FaceOff написа:Та колко ще загрее това ново масло за 60км, та чак да скапе другата кутия?
Сменял съм радиаторчето, че имах теч от него, продухай го с въздух отвътре да изкараш стари мизерии, и да се увериш, че не е запушено.

Наистина не знам, досега никога не съм се сблъсквал с такъв проблем, дори като чета и по форумите надали някой друг е имал същия проблем.. мизериите почва да ги прави като загрее маслото, днеска я прибрах колата където ме беше оставила и до вкъщи не ги правеше тези неща, а усетих че започват да приплъзват високите предавки като загрее маслото.. показва се на борда една грешка "program. emerg. cambio" (на италиански е) четох само, че това се отнася за скоростната кутия, само че смених със друга и пак същата песен и съм просто изумен вече.. Четох в един немски форум, че така можело да става заради алтернатора или акумулатора, но не мисля че има нещо общо това.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: Смяна на автоматична скоростна кутия GM

Мнение от Хрuсто » 13 Май 2018, 21:08

Не ги знам тея бмв-та как са, но при други марки си има температурни датчици, виж дали не показва нещо с диагностиката.

Ти хубаво со сменил кутията, а торка? Ако ще я караш тази кола не си прави пиш*и, а я занеси за рециклиране.

За 60км каране... Сложи си един картон пред водния радиатор и карай 60км да видим колко ще ти загрее мотора. Няма ли охлажданеще загрее още на десетия километър, сега температурите са си височки не е зима.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Смяна на автоматична скоростна кутия GM

Мнение от zAcK » 13 Май 2018, 21:33

Теми има доста. Има и такава за запушен охладител и смяна на кутия с научна цел. Просто няма кой да потърси във форума :mhihi:
Има писано и за Progr. emerg. cambio и т.н. Лошо захранване на управлението й.
Ако пък загрява, може да се провери много лесно с диагностика.
Да не говорим, че форумът познава драми с автоматични скоростни кутии от кофти гуми, ама няма кой да чете :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Смяна на автоматична скоростна кутия GM

Мнение от FaceOff » 14 Май 2018, 10:54

На този автомат го няма твоя 'охладител' с третия термостат
Не че не си прав, че първо се чете и прави диагностика, после се сменят други неща, и накрая евентуално кутията..

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 29.09.2017
Пол: Мъж

Re: Смяна на автоматична скоростна кутия GM

Мнение от princereaper » 14 Май 2018, 13:11

@zAcK не е от гумите, правеше го преди с 16ките и сега го прави с 18ките.
@Хрuсто кутията я взех с торка, добре е

Четох за тази грешка, но не отговаря на мойте проблеми.. на всички писали просто им се появява и не им изчезват предавките, както на мен, но ще се разучи това. Чакам да видя какво ще покаже диагностиката

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Смяна на автоматична скоростна кутия GM

Мнение от zAcK » 14 Май 2018, 20:10

FaceOff написа:На този автомат го няма твоя 'охладител' с третия термостат
Не че не си прав, че първо се чете и прави диагностика, после се сменят други неща, и накрая евентуално кутията..


Нямах предвид моя вариант. И при мен на Е39 М62 са два, не три като при Е60-ките :bchug:
Имах предвид, че маслата на всички кутии се охлаждат по някакъв начин. Но за да е по-сигурно,
като се покара колата се проверява температурата на маслото на кутията.
Имайте предвид, че никой майстор не разбра, че ми е запушен охладителя, защото той беше частично запушен.
Ама при мен как разбраха, че не е запушен, като не знаят какво количество антифриз
трябва да минава за дадено време през него си нямам на представа :mhihi: "Майстори" :banghead: :banghead: :banghead:
Тече през него нещо - значи не е запушен :mhihi: Майсторска работа :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Смяна на автоматична скоростна кутия GM

Мнение от FaceOff » 14 Май 2018, 22:54

За съжаление в повечето сервизи се работи на проба-грешка, но в случая кой ли ще знае какъв дебит трябва да минава през това нещо, и има ли изобщо информация някъде.. трудна работа..

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook