Автокаско за Е39

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Автокаско за Е39

Мнение от drifty » 15 Апр 2018, 14:15

Здравейте.

Не намерих подобна тема, конкретно за Е39, та затова си позволих да пусна нова, въпреки, че в търсачката има някои теми за Е39.

Пускам нова тема, защото Е39ките вече остаряха и започвам да се чудя къде да застраховам, защото повечето оферти са без сервиз и предполагам е заради годините на колата, но не съм сигурен.

Към момента имам 4 оферти - Бул Инс, Армеец, ДЗИ и Булстрад. премиите са с разлика от 20-40лв, така че като цяло мога да кажа, че са еднавки. Разликите обаче са, че Булстрад и Армеец не предоставят оферта с доверен сервиз, а само по експертна оценка. в ДЗИ офертата с доверен сервиз, но пък застрахователната стойност на колата е с 2000лв по-ниска от тази, която търся. Единствено в Бул Инс офертата е със очакваната от мен застрахователна стойност и доверен сервиз, защото ми я прави познат, но пък четох тук от колеги, че не са в добро финансово състояние и не ми се рискува. Моя позната ми препоръча Армеец, а на един познат му откадната Е39ката, застрахована там, и я намериха и си я върна. Насочил съм се към тях, но още умувам заради липсата на сервиз.

Та освен съвет, искам да питам при вас как стоят нещата, дали офертите вече нямат сервиз, защото моделът остаря, а и моята е 2000г, не е от последните. Има ли смисъл да застраховам на по-ниска застрахователна стойност, но със опция за сервиз? Като цяло повече ме притесняват евентуална кражба и тотал щета, от колкото разни драскотини и дребни ремонти. Очаквах от Армеец оферта със сервиз, моята позната има А3 2004г, та от няколко години си е застрахована там и винаги има сервиз, а при мен офертата няма, а я прави един и същ човек..

Та в размисъл съм в момента.. Ще се радвам на мнения и съвети :)
Изображение


Аватар
Мнения: 1321
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: Peterborough
Кара: CLS350 и Е39

Re: Автокаско за Е39

Мнение от ivoo » 18 Апр 2018, 7:24

В раздел Е60/61 има писано 40 стр.по темата ти.Ама какво ще му застраховаш на 20 годишен кош :dunno: :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Автокаско за Е39

Мнение от streetracing12 » 18 Апр 2018, 15:24

Що да не застрахова?Всеки ден виждам малоумници/чки който се блъскат в спрели коли.. или някой който спи и блъска този пред него.В София без каско трябва да си луд да караш няма значение,че е стара кола за кво трябва да вадиш пари от себе си?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 3.02.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 525 dA Touring
Мечтае да кара: BMW F11

Re: Автокаско за Е39

Мнение от feron » 19 Апр 2018, 17:05

Аз моята съм я застраховал в SDI (имат съвместен пакет КАСКО ИЗБОР май се казваше с Булстрад), като имам доверен сервиз. Ползвал съм им услугите и нямам проблеми с обезщетенията.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Автокаско за Е39

Мнение от drifty » 19 Апр 2018, 18:33

Ако си към Булстрад, вероятно ти е по-нова Е39-ката от моята. И там нямам право на доверен сервиз.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 3.02.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 525 dA Touring
Мечтае да кара: BMW F11

Re: Автокаско за Е39

Мнение от feron » 20 Апр 2018, 8:08

Ако отидеш директно в Булстрад, нямаш право на доверен сервиз заради годините. Но SDI имат пакет, все едно е тяхна застраховката, "Каско "Избор" е иновативен продукт, разработен от SDI брокер с подкрепата на ЗАД Булстрад Виена Иншурънс Груп!" и тогава вече няма значение възрастта на автомобила.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 198
Регистриран на: 18.11.2011
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.2i CSL '03

Re: Автокаско за Е39

Мнение от Дидо85 » 20 Апр 2018, 8:38

drifty написа:Здравейте.

Не намерих подобна тема, конкретно за Е39, та затова си позволих да пусна нова, въпреки, че в търсачката има някои теми за Е39.

Пускам нова тема, защото Е39ките вече остаряха и започвам да се чудя къде да застраховам, защото повечето оферти са без сервиз и предполагам е заради годините на колата, но не съм сигурен.

Към момента имам 4 оферти - Бул Инс, Армеец, ДЗИ и Булстрад. премиите са с разлика от 20-40лв, така че като цяло мога да кажа, че са еднавки. Разликите обаче са, че Булстрад и Армеец не предоставят оферта с доверен сервиз, а само по експертна оценка. в ДЗИ офертата с доверен сервиз, но пък застрахователната стойност на колата е с 2000лв по-ниска от тази, която търся. Единствено в Бул Инс офертата е със очакваната от мен застрахователна стойност и доверен сервиз, защото ми я прави познат, но пък четох тук от колеги, че не са в добро финансово състояние и не ми се рискува. Моя позната ми препоръча Армеец, а на един познат му откадната Е39ката, застрахована там, и я намериха и си я върна. Насочил съм се към тях, но още умувам заради липсата на сервиз.

Та освен съвет, искам да питам при вас как стоят нещата, дали офертите вече нямат сервиз, защото моделът остаря, а и моята е 2000г, не е от последните. Има ли смисъл да застраховам на по-ниска застрахователна стойност, но със опция за сервиз? Като цяло повече ме притесняват евентуална кражба и тотал щета, от колкото разни драскотини и дребни ремонти. Очаквах от Армеец оферта със сервиз, моята позната има А3 2004г, та от няколко години си е застрахована там и винаги има сервиз, а при мен офертата няма, а я прави един и същ човек..

Та в размисъл съм в момента.. Ще се радвам на мнения и съвети :)


Подкрепям твоята позната и нейната препоръка за Армеец. Относно довереният сервиз, ще те посъветвам да отидеш директно при застрахователя, за да може на място от първа ръка да получиш информация. Доколкото помня от значение е коя година ти е колата, също така и на каква сума е застрахована. Мисля, че можеш допълнително да избереш тази опция срещу някакъв процент завишение на каското. Най-добре им се обади по телефона и ги питай конкретно за твоята кола какви ще са им условията.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Автокаско за Е39

Мнение от drifty » 20 Апр 2018, 15:03

Като цяло се спряф на Армеец, но не виждам опция за доверен сервиз - при тях е до 15г и стойност над 8000лв, а аз не влизам в него един от тези критерии
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 88
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 320A

Re: Автокаско за Е39

Мнение от mirko0 » 11 Май 2018, 9:53

Като цяло няма смисъл да се застрахова колата на по - голяма застрахователна стойност от пазарната. При евентуална кражба или тотал щета застрахователят плаща по пазарна цена към датата на настъпване на застрахователното събитие. Пример: ако колата ми струва 5000 лв. и я застраховам на 7000 лв., при тотал щета ще ми платят 70-75% от пазарната цената /5000 лв./, въпреки че съм платил премия върху 7000 лв.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Автокаско за Е39

Мнение от TNT » 12 Май 2018, 17:15

Само дето добавяш като бонус, че ако струва реално 5000лв, те по пазарна цена ще ти кажат, че е 4000лв, а ще си плащал премии като за 7000лв :ok: И както каза колегата, на 75% ще получиш 3000лв. Леля ми преди доста години тотализираха Е38 на 10 000лв оценена, в край на сметка взеха 5600 :kuku:
Изображение

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook