Антифриз - теч ?

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 14.09.2015
Пол: Мъж

Антифриз - теч ?

Мнение от navseal » 01 Апр 2018, 11:08

Здравейте, колеги! Става въпрос за 530д, 193к.с. Преди време установих, че се губи антифриз отнякъде и започнах да изключвам възможните варианти един по един. Колата не пуши изобщо - нито черно, нито бяло - при никакви обстоятелства. Замерих нивото на изгорели газове в самата охладителна система и всичко е в норми. Огледах я доста щателно и видимо не открих следи от теч или сълзене. Маркучите не са надути и, поне на пръв поглед, не са за смяна. Смених тройника на водната помпа - и от него не е проблемът. Сложих добавка за течове на радиатора, в случай че сълзи от него - отново без резултат. На диагностика ми излизат неща, които нямат никакво касателство с належащия проблем. Същевременно температурата не мърда, нищо не надува и нищо не ми избива. Просто губи антифриз.
Наскоро установих, че го хвърля единствено, когато е включен климатикът. Това, което не съм направил, е да включа двигателя и да пусна да духа максимално, за да видя какво точно се случва.
Възможно ли е водната помпа да ми прави мизерии? Течността в разширителния съд ми е леко мътна, но не мога да го свържа с нищо. Също така, при отваряне на капачката се чува характерен шум, като при изпускане на въздух. Бях я оставил преди време на майстори за смяна на гарнитури. Възможно ли е да не са обезвъздушили акуратно?
Благодаря предварително на отзовалите се!

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 19.06.2014
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 525d ,2001г.

Re: Антифриз - теч ?

Мнение от vesoyanev2011 » 02 Апр 2018, 13:04

Да ,определено е възможно да не са обезвъздушили както трябва-доста майстори мислят,че колата се обезвъздушава сама,което не е точно така!Колкото до това ,че течът се появява при работещ климатроник е възможно да имаш теч от самото парно(при отопление на купето).Циркулацията на антифриз в купето мисля,че се определяше от соленоидни клапани.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: Антифриз - теч ?

Мнение от Хрuсто » 04 Апр 2018, 8:20

Тя се определя от клапаните, но при включване на парното/климатроника се оказва, че има електрическа помпа, която се включва и върти водата. Трябва да се огледа за оцветяване от антифриза, не се споменава по колко вода се губи за определен/о пробег/време.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook