Автоматична скоростна кутия превключва сама на неутрална

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 1.11.2014
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 Touring facelift
Детайли за колата: BMW 5er Touring (E39) 530d 24V(193 Hp) facelift

Автоматична скоростна кутия превключва сама на неутрална

Мнение от krasimir777 » 30 Мар 2018, 22:56

Здравейте колеги, от няколко дена забелязах нещо странно :conf: , за което не намерих отговор въпреки, че доста изчетох :OT: в нашия и чужди форуми затова пускам и нова тема. Колата е 530D e39 touring facelift 2001 година 193к.с. с автоматична скоростна кутия. Случаят е следният - при потегляне с рязко подаване на газ автомата превключва сам от директ (D) на неутрална (N) - скоростният лост сам се предвижва на N, това го прави само при потегляне т.е. от първа към втора предавка, защото след като смени на втора,трета и т.н. тогава вече колкото и рязко да се настъпва не преминава на N. При плавно потегляне това нещо не го прави. При ръчна смяна на предавките също всичко си е ОК. Все още не съм ходил на диагностика но обмислям да посетя някой сервиз. На таблото нямам индикации за нещо нередно. Маслото и филтъра на скоростната кутия са сменяни преди около 20к., така че изключвам вероятността това да се случва поради смяната на маслото. Ще съм благодарен :bowdown: някой да сподели опит с подобен случай.

Мечтае за Z3 M Coupe
Аватар
Мнения: 8695
Регистриран на: 9.02.2003
Местоположение: Сoфия
Кара: '99 530dА Touring

Re: Автоматична скоростна кутия превключва сама на неутрална

Мнение от err0r » 02 Апр 2018, 7:23

Някой тампон на мотора ти е заминал, а може би и деата...
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 1.11.2014
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 Touring facelift
Детайли за колата: BMW 5er Touring (E39) 530d 24V(193 Hp) facelift

Re: Автоматична скоростна кутия превключва сама на неутрална

Мнение от krasimir777 » 04 Апр 2018, 5:28

err0r написа:Някой тампон на мотора ти е заминал, а може би и деата...

Благодаря за насоката колега :bowdown: ! Може и да си прав. Не бях обръщал внимание, че като гася предницата е като люлка, а на място при ниски обороти волана вибрира здраво. През почивните дни май ще влизам в бокса за оглед. Поизчетох темите за смяна на тампони на мотора и отново излиза дилемата, какви тампони да слагам - оригинални или афтърмаркет тампони :dunno: ?

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 1.11.2014
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 Touring facelift
Детайли за колата: BMW 5er Touring (E39) 530d 24V(193 Hp) facelift

Re: Автоматична скоростна кутия превключва сама на неутрална

Мнение от krasimir777 » 16 Май 2018, 11:01

err0r написа:Някой тампон на мотора ти е заминал, а може би и деата...


Огромни благодарности на колегата err0r за абсолютно точната прогноза :clap: :bowdown: . В почивните дни покрай Гергьовден успях да сменя двата тампона на мотора в домашни условия. Докато си бяха по местата изглеждаше всичко наред по тях, но като ги извадих левият беше сериозно разкъсан отгоре до шпилката, и като го наклоних протече масло от него, десният изгелжда по добре но и той леко беше започнал да се нацепва странично. Мерси и на колегата laviatan от който си поръчах новите тампони. С новите тампони проблемът изчезна нацяло, като и вибрациите в купето и волана намаляха значително :driving: . Бях се притеснил :paranoid: , че нещо по скоростната кутия не е наред, и като чета какви ремонти се правят и за какви пари :conf: .
Темата може да е полезна за хора със сходен проблем, тъй като аз не успях да намеря никъде другаде, че проблема с изключването на скоростната кутия може да бъде от тампоните на мотора.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook