Ремонт на автомат GM мнения и препоръки

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 29.09.2017
Пол: Мъж

Ремонт на автомат GM мнения и препоръки

Мнение от princereaper » 28 Мар 2018, 10:09

Здравейте, преди време се появи един проблем с автомата на по-висока скорост с малки обороти рита и вибрира, обаче не ми показва грешка на борда. Мислехме, че от смяната на маслото ще се оправи, но не се оправи, даже и дюзи рециклирах. Та въпроса ми е дали да се занимавам според вас да я правя кутията или да я продавам колата?.. казаха ми ориентировъчно може би 2к ще струва ремонта на автомата, а ми писна от скъпи ремонти..

П.С: казаха ми най-качествените ремонти на автомати ги правели във Варна, може ли телефон или линк към сайт на Л.С

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Ремонт на автомат GM мнения и препоръки

Мнение от FaceOff » 28 Мар 2018, 12:33

Колега, виж темата 'хидротрансформатор - торк' в е60. Много вероятно да е торк. Сервиза във Варна вероятно е midavto

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: Каквото има..
Мечтае да кара: .....

Re: Ремонт на автомат GM мнения и препоръки

Мнение от iliew » 28 Мар 2018, 13:37

Залагам и аз на торк...

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 29.09.2017
Пол: Мъж

Re: Ремонт на автомат GM мнения и препоръки

Мнение от princereaper » 28 Мар 2018, 19:50

@faceoff благодаря за информация, прочетох темата за хидротрансформатора в е60 форума и при мен също по нагорнище се усеща много повече. А къде се рециклират или продават нови? Кое е по-удачно в случая?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Ремонт на автомат GM мнения и препоръки

Мнение от vvasilev1 » 28 Мар 2018, 22:02

Ремонта на тази кутия в мид авто варна е 2500 лева.
Гаранция 1 година.
Няма да съгласят да сменят само торк.

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 29.09.2017
Пол: Мъж

Re: Ремонт на автомат GM мнения и препоръки

Мнение от princereaper » 29 Мар 2018, 7:19

@FaceOff видях темата, имам същите симптоми по-нагорнище се усеща доста повече

@vvasilev1 видях в сайта им, че рециклират хидротрансформатори, ще се консултирам с тях дано ми дадът благоприятен отговор..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Ремонт на автомат GM мнения и препоръки

Мнение от Elesar74 » 29 Мар 2018, 13:05

Колега, не че нещо, ама за 2500 лв. ще си купиш 2-3 кутии със все торковете и вероятността да попаднеш на счупена не е толкова голяма.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: Ремонт на автомат GM мнения и препоръки

Мнение от Хрuсто » 30 Мар 2018, 22:23

Не че нещо ама да купиш автомат втора ръка с мисълта да го сложиш на колата която ти ще си караш... много лоша идея. Торка предполагам ще ти струва 500-800лв нов. Три варианта:
1ви сваляш кутията сменяш само торка(ествствено и маслото), след немного време може да се прецака я някой диск я нещо друго и го духаш
2ри сваляш кутията и я рециклираш напълно(2500-3000лв)
3ти вземаш съединител, притискател и маховик от морга ръчна кутия, педали, помпи, кардан и диф и си я правиш ръчка за едни ~2000лв

Едит: Не си написал каква ти е колата, щом ди рециклирал дюзинпредполагам е дизел...

Автомата за да работи добре, то трябва и мотора да работи добре. Ако имаш заминаващ/заминал дебитомер, някой вакум, който да кара мотора да се "замисля" или нещо друго оказващо влияние на сместа и работата на мотора, то автомата няма да работи добре. Та първо изолирай тази възможност.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 18.10.2006
Местоположение: Варна
Кара: Х5 4.0д

Re: Ремонт на автомат GM мнения и препоръки

Мнение от khaled » 02 Апр 2018, 22:22

Колега, когато рециклира дюзите провери ли си корекциите?
Аз имах подобно придърпване, което започна при движение без газ и се оказа, че едната от ужким рециклираните дюзи не пуска гориво при ниски обороти.

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 29.09.2017
Пол: Мъж

Re: Ремонт на автомат GM мнения и препоръки

Мнение от princereaper » 04 Апр 2018, 19:07

khaled написа:Колега, когато рециклира дюзите провери ли си корекциите?
Аз имах подобно придърпване, което започна при движение без газ и се оказа, че едната от ужким рециклираните дюзи не пуска гориво при ниски обороти.


Дюзите сега мисля, че са добре.. колата пак си пуши, но това явно си е от чипа. Иначе при мен придърпването е при леко подаване на газ след 70-80км..

Звънях във Варна, казаха ми че рециклирането на такъв хидротрансформатор е околу 500лв, но почти винаги има и други проблеми не е само той..

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook